• gerçekten bisikletle tur yapıp yapmadığı belli olmayan kişi. bunun en bariz kanıtını kendi ağzıyla 8 nisan 2016 paylaşımında yaptığını iddia ettiği ortalama hızlarla çok büyük bir şüphe çekmiştir. kendisi 80 kilo olsa bisiklet 15 kilo olsa üstündekiler de 30 kilo olsa toplam 120-130 kilo ağırlığında 29 inç tekerle yolculuk yapmaktadır. 8 nisan tarihli paylaşımında iddia ettiği ortalama hız ise 38'dir ve kanıt olarak garmin verilerini göstermektedir. tam olarak da bu işin palavra ya da bence dolandırıcılık kısmı burada başlamaktadır. yani bu hızlar falan mümkün değil ama tabi bol keseden atıp tutmak halk geleneği kendisi de aynen bunu yapmıştır. o yüzden çok da dikkate alınmaması gereken kişidir.
  • 1 gün önce babasının sağlık problemleri sebebiyle türkiye'ye dönmüş turuna ara vermiştir.

umarım en kısa zamanda baban sağlığına sende yollarına kavuşursun abi.

bizim hayat için planlarımız oluyor, ama hayatında bizler için planları olabiliyor.
  • mutevazi bulmuyorum kendisini. bir kere instagram hesabinda canli yayinina baglandim. elinde cekirdek citleyerek gelen her soruya "git sayfama oku, sayfamda yaziyo" gibi cevaplar veriyordu. millet sana sempati duymus birebir konusmak istiyor sen de artist artist cevaplar veriyorsun. hadi sikildin o sorulardan, elindeki cekirdek ne?

ayrica spor bakani olacakmis. gelecekte akp'ye yanlayacagi kesin. yillardir sponsorlar sayesinde beles beles gezmis. yine calismadan para kazanmanin yolunu bulmaya calisiyor. helal.

bizim halkimiz bayilir boyle tiplere. yaptigi cok zor bir sey degil. geziyorsa da kendine geziyor. gunde 100 km pedallayan herkes bu turu yapabilir. ınstagramda bir suru turcu var bunun gibi.
  • üst entrylerde ukala olduğundan şikayet edilmiş de ben az bile ukala olduğunu düşünüyorum.

mesele günde kaç km pedallayacağın ve bacak kasından ibaret değil.

mesele 7 senedir dünya'nın siktir edilmiş her deliğini bisiklet ile gezmekte, kutuplarda -40 derecede kamp yapıp, arap çöllerinde ölüm kalım mücadelesi vermekte, peru dağlarında turlayıp, afrika'da yardırmaktır. sen bunların herhangi birini 1 hafta yapsan kendini mesih ilan edersin. bu adam ukala olsun bırak. bu adam hak ediyor.
  • güney amerika'dan kuzeye doğru kat etmekte olan gezgin. bir sonraki durağı avustralya kıtası olacakmış.
  • (bkz: #86872158)

hasan söylemez için yazdığım yazı kendisi için de geçerlidir. umarım herkes bu gibi insanlara gereken değeri gösterir. kendilerini sosyal medya hesaplarından takip ederek destek olabilirsiniz.
  • kendisini abu dhabiye geldiğinde misafir edemediğim için hayıflandığım kişi . yaptığı iş çok zor . yolu açık olsun
  • yolu açık olsun . imrenerek takip ediyorum

demir at
  • bu adamın yaptığı özgürlüğün tanımı olabilir. bisikletini alıyorsun ve dönmemek üzere tura çıkıyorsun, arkanda ne kaldığını, kim kaldığını önemsemeden... yaşadığımız hayattan mıdır bilmiyorum ama bu adama çok özeniyorum. şehir içinde yaptığım turlarda aldığım hazzı bir de böyle düşünüyorum, tarifi zor. ne mutlu özgür olabilenlere.
  • ülkemizin gurur'u,gürkan genç.

gürkan, bisikletiyle dünya turu yapan çok güzel bir kardeşimiz.neredeyse 10 yıldır bir fiil hayâllerini gerçekleştiriyor.ibretlik, ilham verici bir hikâyesi var. kitabı yazılsın, belgeseli çekilsin, filmi çekilsin,öyle insana ışık ve ilham verici ki, bir öğretmen olarak öğrencilerimin gürkan'dan çok şey öğrenebileceğini ve onlara ilham olacağını biliyorum,fakat hakettiği tanınırlığı henüz yakalayamadı bir gün spor bakanı olması dileğimle, gürkan'ı anlatmaya çalışayım kısaca..önce samsun'dan japonya'ya giden türkiye'ye döndükten sonra da 9 eylül 2012 tarihinde ankara'da mustafa kemal atatürk'ün kurduğu 1. meclis önünden "kara şimşek" ismini verdiği bisikletiyle, 7 yıldır da dünya turunda olan modern bir dünya gezgini evliya çelebidir.onun sayesinde kron bisikleti tanıdım,yerli malı,yurdun malı,herkez onu kullanmalı!günde 100 km,gerekirse 200 km pedallayıp ve nerelerden nereye cesurca
    7 senedir dünya'nın terk edilmiş her deliğini bisiklet ile gezmektedir.kutuplarda -40 derecede kamp yapıp,arap çöllerinde ölüm kalım mücadelesi vermekte,peru dağlarında turlayıp, afrika'da sürmektedir,kıtalar arası geçiş hariç asla araç kullanmamaktadır.
    tüm bisikletleri kron yerli üretim olup, şu an kullandığı bisikleti kendisine özel bir kron üretimidir yine.ve japonya'ya gittiği kron, koç müzesi'nde sergilenmektedir.dünya turu sonrası bu bisikletini de orada sergileyeceklermiş.acaip bir tasarım.öyle ki kendi web sitesinden tüm kullandığı takımları ve her şeyi görebilirsiniz.hatta şu an nerdeyim'i bile..kendisini yıllardır facebook taki sayfasından takip ederim 2015'ten beri ve
    pamir dağını da geçen ilk türktür kendisi, oğlu olursa adını pamir koyacakmış.
    sosyal medyada oldukça aktif birisidir. instragram'ın live video özelliği sayesinde de sıkça soru cevap, canlı yayını yapıyor.
    ben de instagram'dan canlı yayın yapıp soru sorabiliyor olduğum ve cevaplarını da hemen alıyor olduğumdan beri daha çok sever ve
    takip eder oldum.kendisi benim hayalimi gerçekleştirmektedir.bir çoğumuza ilham kaynağıdır.bu zor ve bazen yorucu olan hayatı kolaylaştırır,ona dua eden ona öykünen insanlardanım.tekerine taş değmesin inş.
    her gün bir soru soruyorum, dün dedim ki,yeşil pasportum var burdan suudi arabistan'a hacca yada ümreye bisikletle gitme düşüm var..hatta en büyük hayalim mekke'den medine'ye gitmek,sizce gidebilir miyim?deyince, "hemen çok net cevap vereyim hayır dedi...asla izin vermezler hatta bırakın kadınları kendi ülkelerinde olan bisikletçi arkadaşım'a bile zor izin veriyorlarmış.suudi hükümeti tarihinde bisikletle bu ülkede gezmiş 2 kişi var biri national geographic'in fotoğrafçısı bir de ben..adamlar kendi ülkelerinde bisikletle bile dolaşamıyorlar rahatça dedi..
    sonra kendisininhttps://www.gurkangenc.com/…a-dogu/suudi-arabistan/ sitesinden şunları okuyunca neden mümkün olamayacağını anladım..
    işte böyle bir izdiham ile ilerlemiş arabistan da..??
    hele medine ve mescidi nebevi kısmı müthiş..mescidi nebeviye gidenler bilir o kapılardan girişlerden birinin yakınına kadar bisikletle gitmenin ne çılgınca bir hareket olduğunu..böyle böyle"dünya turu"başlığındaki gittiği her ülke ve anıları okuyorsunuz.çektiği fotoğraflarını görüyorsunuz.başardığı şey takdire şayan.
    şu an peru'njn başkenti lima 'da..peru ile ilgili çok şeyi de gürkan'dan öğreniyoruz..
    inka uygarlığı ve nazka çizgileri..
    bisikletiyle geçtiği 60 ülkeyle ilgili yol anıları okumayla bitmiyor..her gün bir kaç anı okuyorum.çıktığı yükseklikler, fırtına, kar soğuk,rüzgar, sıcak demeden geçen yıllar..ve daha dönmesine 2 yıl daha var..
    sitesine bakınca göreceksiniz,sponsorları var allah razı olsun ama yeterli değil belli. destekçilerden gelen parayla bir şekilde hayalini gerçekleştiriyor. peki bu arada onca masrafın yanında ne yapıyor? belli başarılar kazanmış fakat destek bulamayan kadın sporculara elinden geldiğince destekte bulunuyor.gerçekten çok iyi projelere destek oluyor,kendisine gönderilen ve artan paraları bu gençlere ve genç sporculara destek olarak paylaşıyor.
    geleceğin spor bakanı gürkan olsun.böyle de bir hayâli var, umarım gerçekleşir
    ilgili ilgisiz herkesin sitesinden yazılarını okumasını tavsiye ederim.hiç bir şey hissetmezseniz "çok etkileyici" olduğunu mutlaka kabul edeceksiniz.türk gençliği için değil, tüm dünya gençleri için de bir idol haline gelmiş bu "genç"kardeşimin her zaman kazasız, belasız, sağlık ve mutlulukla pedallaması dileklerimle,allah'a emanet ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap