*

• iki adet bas sarkilari albümü cikarmis iyi bir müzisyen, bülent ortacgilin grubunda calmaktadir fakat onlarca sanatcinin arkasinda bas calmistir.
  • annem izmir'den ziyaretime gelince (istanbul'a) beraber konserine gitmiştik cemal reşit rey'de. sonra annem kasedini edinip izmir de sürekli dinlemeye başladı.
  • gürol abi dünyalar tatlısıdır, yazılacakmış yazılamamış gibi geldi ekliyeyim dedim.
  • "bas $arkilari" dinlenmeli ..
  • bi konserinde, imza almak isteyen biri:

"hocam, ders de veriyo musun?" diye sormustu, cevap olarak "kendim ogreniyim once, sonra baskalarina ogretmeye basliycam" demisti ve gozume girmeyi basarmisti.. "bas sarkilari 2" albumu de cikmisti, sonra ne oldu bilmiyorum..
  • bizim okuldaki söyleşisinde bi arkadaşımızın "hocam bi kaç teknik gösterir misiniz?" şeklindeki sorusuna "peki bakın bu slap (plop) iki kere vurunca gene slap oluyor ama daha hızlı (plop plop) 4 kere vurunca gene slap oluyor ama daha da hızlı oluyor" diyerekten hafiften daşak geçen ve bizi güldüren insan...
  • ilk albümü gerçekten güzeldir. ikinci albüm de güzeldir ama nedense bana ilki kadar sıcak gelmedi. ikinci albümdeki en güzel şeyse sanırım erkan oğur'un perdeli akustik gitar çalmasını dinleyebilmek.
  • adamin "onca yildir bas caliyon bi ton tutturamadin, ac kocum baslari, bascisin sen hey!" diyesini getiriveren adam.
  • jazz dergisi okurlarının yılın basçısı seçtiği adam. aileden müzisyen; salim ağırbaş babası olur, amcası davulcudur (yüksel ağırbaş) abisi de vurmalı çalgılarda iyidir (birol ağırbaş). düğün salonlarında çalmışlığı da vardır.

"bas öyle bir şeydir ki, insanlar varken anlamazlar, yokken farkederler" demiş kişidir.
  • üç defa canlı dinledim ve üçü de inanılmaz hayal kırıklıklarıydı benim için. gürol abi sen album yap biz oradan dinleyelim.
hesabın var mı? giriş yap