şükela:  tümü | bugün
 • kısaca g.a.g.s, deplasman takımlarının fark yemediğine sevineceği stat.
 • hakkında sevindirici gelişmeler olan stadımız.

  göztepe'nin stadı geliyor 06.09.2016
  izmir milletvekilleri sayın hamza dağ, sayın mahmut atilla kaya ve başkanımız sayın mehmet sepil, göztepe'miz için yapılacak yeni stada ilişkin son detayları görüşmek adına ankara’da ziyaretlerde bulundu.

  ilk olarak sabah saatlerinde izmir milletvekilleri hamza dağ, mahmut atilla kaya, başkanımız mehmet sepil ve gençlik ve spor bakanı sayın akif çağatay kılıç’ı makamında ziyaret ettiler. ziyarette sgm genel müdür yardımcısı sayın dursun türk de yer aldı. gençlik ve spor bakanı sayın akif çağatay kılıç’a gürsel aksel tesisleri’ne yapılacak olan stada ilişkin aşamalar hakkında bilgi verildi.

  saat 19:30’da izmir milletvekilleri hamza dağ, mahmut atilla kaya, toki başkanı ergün turan, başkanımız mehmet sepil ve stadın mimarı bünyamin derman çankaya köşkü’nde başbakan sayın binali yıldırım’ın konuğu oldular. gerçekleşen ziyarette heyet, başbakan sayın binali yıldırım’a göztepe stadı’nın yapım süreci ile ilgili detaylı bilgi paylaşımında bulundu.

  gerçekleşen görüşmelerin ardından başkanımız mehmet sepil; “1949’dan bu yana göztepe’mize hizmet veren gürsel aksel tesisleri göztepe’nin yeni başarılarına ev sahipliği yapmak üzere stat haline geliyor. izmir’in en değerli alanlarından biri olan gürsel aksel tesisleri’ne yapılacak olan stat sadece ayda iki gün kullanılan bir yer değil 365 gün çevrede oturan halka hizmet veren bir yaşam alanı olacaktır. göztepe 2018-2019 sezonunu yeni stadında oynayacaktır. izmirli başbakanımız stat projemizin tüm aşamalarını yakından takip ederek bugünlere gelinmesinde en büyük paya sahibi olmuş ve konuyla çok yakından ilgilenerek ciddi enerji harcamıştır. zor günlerden geçen ülkemizin yoğun gündeminde bizlere vakit ayırdığı için değerli başbakanımız sayın binali yıldırım’a ve gençlik ve spor bakanımız sayın akif çağatay kılıç’a çok teşekkür ediyorum.” dedi.

  yapımına başlanacak olan 20.000 kapasiteli stat tam anlamıyla 365 gün yaşayan bir mekan olacak. içerisinde 2 katlı otopark, halka açık spor alanları, müze, idari alanlar, fitness merkezi, sosyal alanlar, çocuk eğlence merkezleri ve kulübe gelir getirici ticari alanlar yer alacak olan stat ile ilgili detaylı bilgiler önümüzdeki günlerde izmir kamuoyu ile paylaşılacak.

  http://www.goztepe.org.tr/default3.asp?id=5097
 • https://www.facebook.com/…pe/posts/1277051679004742 biraz daha detaylı görüntüleri paylaşıldı çatısındaki yeşil alan ve yürüme yerleri yapılırsa dünyada ilk olacak sanırım.
 • sönmez karakurt'un yaratıcı çalışmalarını andırıyor.
 • mimarı, vodafone arena mimarı da olan bünyamin dermandır.
 • eğer (özellikle çatısı) paylaşılan görüntülerdeki gibi olursa kapasitesinin küçüklüğüne rağmen ciddi anlamda ülkenin en güzel stadyumlarından biri olacaktır. hiç kuşkusuz özellikle kordon'da çimlerde takılmayı yaşam tarzı haline getiren izmir gençleri için bulunmaz nimettir fakat güneşli sıcak günler için birkaç gölgelik eklense daha iyi olur. bir de yaz aylarında burada konser düzenlendiğini düşünüyorum da, of ki ne of.... harika olur!

  yalnız 10 sene izmir'de yaşayıp ta gittikten sonra böyle projelerin yapılıyor olması insana ayrıca koyuyor tabi, o da apayrı bir konu.
 • projelendirilmiş göztepe'nin yeni stadyumu. 20 bin kapasiteli olacağı söyleniyor. ama projenin fotoğraflarından görüldüğü kadarıyla, mimari açıdan çok önemli bir stadyum olacağını söyleyebilirim.
 • çatışındaki yeşil alan büyük maçlarda tıklım tıklım dolar ve o stat 20 bin değil 40 bin kişilik olur...
 • belirlensin artık ihale tarihi.