şükela:  tümü | bugün
  • üsküdar çağrıbey anadolu lisesi'nin eskilerinde efsanevi coğrafya hocası.

kendisi eski dönemleri eğlendirmek için sıkmaya başlayınca, efsanelerinin ardı arkası kesilmemiş, helikopter'den helikoptere atlarken sarjör değiştirmesinden, tem otoyolunda broadway ile porshce'u geçmesine, dağda aç kaldığı günlerde yılanla beslenmesinden, abisinin çatısına helikopterle inmesine kadar sayısız efsanenin sahibi olmuştur.

aldığım bir dönemlik dersine rağmen okulu çekilir kılanlardandır, hakkı ödenemeyeceklerdendir.

ayrıca kendisi facebook'taki "makarna ve pilavı ekmekle yiyorum" grubunun bir üyesidir*.
  • kendisi bir ayıyı eliyle beslediğini iddia eder hatta resmim bile var deme gafletinde bulunur. öğrencilerin ısrarları sonucu resim sınıfa gelir ve hayvan ile kendisi arasında 3 metre mesafe olduğu görülür, gülünür, söylenir. kendim bizzat dersinde söylediği ilginç cümlelerden oluşan bir defter tutmuşumdur. gençliği hızlı geçen, öğrencilerinin kısa pantolonlu halini bilen, onlar daha c vitaminiyken hayata atılmış olan, öğrencilere spastik, otistik, rahatsız gibi sıfatlar yakıştıran, yine de çok sevilen öğrenci dostu öğretmendir.
  • çağrıbey anadolu lisesi'nde tahtaya ku$e kağıtlı haritaları asarak coğrafya $how yapan ve dersten öğrenciyi atmak yerine dersi dinlenilir kılmaya cabalayan nevi $ahsına munhasır egitimci..
  • anlatmayı seven adam. hikayesi bitmez. hala öğrencisi olanlara tavsiyem; bir kekova hikayesi vardır ki ders kaynatılmak istendiğinde "hocam kekova'ya gittiniz mi?" diye sorulur. her seferinde unutup tekrar anlatır. çoğu hikayesi anlatıldıkça abartılıp bambaşka haller aldığı için en sonunda bir şey anlatmama kararı almış, ama bir sonraki derste dayanamayıp yeni hikayelere yelken açmıştır. şöyle de bir diyalogu vardır:

- ...sonra işte balık tutalım dedik, çoraplarımızı ters çevirip ellerimize geçirdik, öyle ellerimizle balık yakaladık.

- hocam çorapları niye ters çevirdiniz?

- ıslanmasın diye oğlum.
  • lise hayatımın efsane hocası. atma ziya tadındaki hikayeleri unutulmaz. sayesinde coğrafyayı sevdim
  • kendisi sıkı bir bisikletçi olan(giant roam) göztepe ihsan kurşunoğlu anadolu lisesinin efsanevi coğrafya hocasıdır.gerçekten öğrencilerine değer veren bir öğretmendir. lise yıllarımda onla birlikte okula bisikletle gidip gelirdim. o yıllarda en büyük sırdaşımdı. kimi sevdiğimi,ilgi alanlarımı hep bilirdi. hatta dönemimdekiler bilir crimsonfucker'ın vaftiz babası derlerdi gürsel hocama :) . en sevdiğim hocamdı 12 yıllık eğitim hayatımda. çok vefalı biridir okulumdan nakil olmama rağmen gezilere beni çağırırdı. kekova ve porsche anısı efsanedir.
  • lise hayatıma ilişkin ilericiliği, eğitimciliği, insana değer verişi gerçek olan ve benim gibi sayısalcıya bile coğrafyayı dinlenir kılmayı başaran, mezuniyetten yıllar sonra dersindeki ortamı da kendisini de özlediğim nadir insanlardandır.

içi dışı birdir. en son mezuniyetten sonra bir cuma rehberlik dersi zamanı sınıfına uğramıştım da sınıfı kendi haline bırakmıştı. küsmüştü sınıfa, o çocuklara. sınıftan çıkıp bizimle sohbet etmiş bizim gibi öğrencilere de hasretini dile getirmişti.

nasıl kızdırdınız, küstürdünüz gürsel hocamı. o gün bakışlarından eğitimcilik mesleğini icra etmekten soğuduğunu hissetmiştim. şimdi emekliliğin tadını yaşadığını umuyorum.

177 banu alkan’dan selamlar hocam...