şükela:  tümü | bugün
  • bir zaman sonra deniz baykal'ın kendisine rakip gördüğü için başını yiyeceği kişi.

(bkz: nah suraya yaziyorum)
  • 1964 ardahan doğumlu, 24 yıldır cumhuriyet halk partisi'nde çeşitli görevlerde bulunmuş siyasetçi. geçen sene ağustos ayında şinasi öktem'den boşalan istanbul il başkanlığı görevine kadıköy belediye başkan yardımcılığı görevini bırakarak getirildikten sonra, 22 temmuz 2007 genel seçimlerinde adeta bozguna uğramış partisinin tekrar ayağa kalkmasında büyük pay sahibidir desem yerinde bir tespit yapmış olurum. cumhuriyet halk partisi'ni belli bir zümrenin partisi olma niteliğinden çıkartıp tekrar halkın içine getiren, chp'nin elit bir tabakanın değil, işçinin, köylünün, emekçinin, halkın, anadolunun partisi olduğunu tekrar hatırlatan insandır gürsel tekin. yakın geçmişte pek olmayan muhafazakar kesimin desteğini de partiye kazandırması, gürsel tekin'in asıl parladığı ve partisini ayağa kaldırdığı noktadır zannımca.

kendi bölgesi istanbul'da da tabiri caizse chp'yi varoşlarla buluşturan, bundan da öte musevisini, ermenisini, baş örtülüsünü, chp'ye küsmüş sosyal demokratını, yarattığı sinerjiyle partisiyle buluşturmuştur. gerçekten de 2007 temmuz genel seçimlerinin üstünden henüz 1,5 sene geçmişken hava tamamen değişmiş, chp rüzgarı arkasına almış durumda. bu atmosfer 15 yıl önce bıraktığı istanbul büyükşehir belediye başkanlığını sosyal demokratlara tekrar kazandırmaya yeteceği konusunda tüm partililerin umudunu artırmaya başladı.

http://www.gurseltekin.com/
  • cumhuriyet halk partisi ile ilgili "ahlaksızlar" yorumu yapan kadir topbaş'a "ona istanbul'u dar edeceğim" diyerek karşılık vermiş chp istanbul il başkanı. şöyle ki:

''sayın topbaş'ın artık bundan sonra 'sayın'ını kaldırmak istiyorum. biz cumhuriyet halk partisi geleneğinden gelmeyiz. biz hangi terbiye içinde büyüdüğünü biliriz. sayın topbaş, dün bir gazeteci arkadaşa chp ile ilgili 'ahlaksız' demiş. bunu ispatlayamazsa ona istanbul'u dar edeceğim, dar..."
  • katıldığı her halka açık örgüt toplantısında, istanbul' da belediyelerin aracılığıyla oluşan yolsuzluk miktarının 20 milyar doları aştığını; bunu ispatlayabileceğini ayrıca da ilgililerden ( kadir topbaş, ali müfit gürtuna, recep tayyip erdoğan ) tekzip beklediğini de belirten; chp' nin şu ana kadar gelmiş geçmiş en halka yakın il başkanı... ayrıca %90 büyükşehir belediye başkanlığı için de chp' nin adayıdır.

edit: zannedersem kılıçdaroğlu' nun aday gösterilmesiyle buruk bir sevinç yaşamıştır...
  • "...karşımda gayet sıradan bir vatandaş duruyordu sanki. gayet sıcakkanlı ve yalın biri. son derece rahat ve kendinden emin. iki türlü güven vardır. biri doğal güven diğeri ise ego kaynaklı güven. daha doğrusu ikincisi güven gösterisi. biri sizi rahatsız eder. diğeri ise o kadar doğaldır ki, sadece inanırsınız. gürsel tekin dürüst bir politikacı. artık benim için en önemli olan şey yani. bir insan hatalı da olsa dürüst olmasından yanayımdır ya ben, ama maalesef politika da pek sık rastladığımız bir özellik değil. gürsel tekin bana vaatte bulunan bir politikacıdan ziyade heyecanla yapmak istediklerini anlatan bir girişimci gibi hissettirdi kendini. diyeceksiniz ki sen politikadan ne anlarsın. hepimiz insandan anlarız. ziyadesi ile ben de. çok telaşsız, gayet sakin, samimi ve bizden biri işte. sorularımı “ne desem” duygusuyla cevaplamadı. neyse onu söyledi. yalnızdı. tek başına gelmiş. “korumanız yok mu” dedim. “ben hep tek dolaşırım” dedi. dedim ya, kendi rahat, vicdanı rahat...

neyse röportaj bitti ve çok yoğun olduğu her halinden belli olan gürsel tekin son derece kibar bir şekilde teşekkürüme rica ederek röportaj mahallinden uzaklaştı. çalışkan bir politikacı. bundan kesinlikle eminim. yaptığı işi ve ülkesinin insanlarını seviyor. bundan da eminim. olduğu gibi. samimi ve çok net. sakladığı gizlediği hiç bir şey yok çünkü konuşurken konuşmasının akışı hiç bir şekilde bozulmuyor. doğruları söylediği hiç duraksamamasından belli. ve tabi size güven veriyor. yaptığı işi çok önemsiyor ve konusunda hayli bilgili. yaptıkları ve yapmak istediklerini anlatırken sanki tüm bunların gerçek olacağına inanıyorsunuz çünkü zaten tüm bunların olması gereken şeyler olduğunu o yüzden şaşırtıcı olmaması gerektiğini düşündürüyor size. ben gürsel tekin’e inandım ve eğer adaylığı açıklanırsa kendisine yürekten başarılar dilerim. benim parti tutmadığımı herkes bilir ama gürsel tekin’in chp için önemli ve değişimi sağlayacak bir isim olduğuna inanıyorum. en önemlisi kendisinin iyi biri olduğuna inanıyorum.

bu arada sayın tekin, internethaber ormanı kurduğumuzu söylediğimde “beş yüz fidan da benden” diyerek bizlere destek verdi ve ben de kendisine internethaber okuyucuları adına teşekkür ettim.

yolun açık olsun gürsel başkanım... "

http://www.internethaber.com/…le_detail.php?id=7891
  • chp istanbul seçmen kaydı sorgulama sistemi gibi bir uygulamayla, 2009 yerel seçimleri seçmen kütüklerindeki kargaşanın en azından istanbul için giderilmesindeki büyük hizmetin arkasındaki cumhuriyet halk partisi istanbul il başkanı.
  • secmen kaydi sorgulama sistemi ile ne kadar zeki olabilecegini de gostermis umut veren politikacı
  • bugun itibariyle istanbul'da 4000 sahte secmenin kayitli oldugunu aciklamis son derece zeki, basarili, becerikli ve siyaset biliminden haberdar oldugu -kimi uygulamalarindan ve aciklamalarindan- anlasilan chp istanbul il baskani.
  • an itibariyle ahmet hakan'ın sunduğu tarafsız bölge programında harikalar yaratarak, izlerken durup dururken "helâl olsun!" dememe sebep olan fevkalâde sempatik adamdır. istanbul'un sorunlarına ilişkin deprem, ulaşım ve su sempozyumları düzenleyerek bu sorunların çözümüne yönelik dosyalar dolusu projeler üreten çalışkan ve dürüst bir siyasetçidir. chp'yi -en azından istanbul özelinde- sola çeken, dolayısıyla ayakta alkışı hak eden adamdır.
  • feci şekilde javier bardem'e benzemektedir.