şükela:  tümü | bugün
 • opel gürses olarak dijital mecralarda dünden beri yanlış yönlendirmelerle hakkımızda yapılan üzücü yorumlardan dolayı aşağıdaki açıklamayı yapma gereği hasıl olmuştur.
  …turizm şirketi adına kayıtlı 2012 model chevrolet marka cruze model 06..... plakalı araç sağ ön kısımdan hasarlı olarak firmamıza gelmiştir.
  evrak tekâmülünü takiben 03.09.2016 tarihinde aracın tarafımızca kabulü gerçekleştirilmiştir. onarımın tamamlanmasını müteakiben 17.09.2016 tarihinde araç hasar danışmanı tarafından mesai bitimine 15 dakika kala müşteriye teslim edilmek üzere alınmış fakat teslim edilmek yerine şirket dışına çıkarılmıştır.
  aynı günün gecesinde alkollü olarak kullandığı müşteri aracı ile park halinde bulunan ınsignia model bir araca çarparak kazaya neden olmuştur. müşterimizin aracı yedi emin otoparkına, çarpmış olduğu araç ise özel bir tamirhaneye çekilmiştir. kaza sonucu hem cruze hem ınsignia model araçlarda max. 15.000 tl seviyesinde hasar meydana gelmiş ve ilaveten trafik cezaları da trafik polisleri tarafından kesilmiştir.
  olayın firmamız yönetimine aksettirildiği 28.09.2016 tarihine kadar hasar danışmanı personel araç kullanıcısını farklı bahanelerle ve cep telefonuna mesajlar atmak sureti ile oyalamıştır. 29.09.2006 tarihinde hemen ruhsat sahibi şirketin yetkilisi h. bey ile iletişime geçilerek konu tüm şeffaflığı ile yüz yüze görüşülmüştür. kazalı aracın tarafımızca satın alınması ve maddi tüm mağduriyetlerin max. seviyeden tarafımızca karşılanması teklif edilmiştir.
  fakat aracın üzerinde rehin olduğundan aracı bize satamayacaklarını ifade etmişlerdir. bunun üzerine, hem kazalı cruze un hem ınsignia nın hasar bedellerinin ödenmesi veya hasarların tamir edilmesi,
  değer kayıplarının karşılanması, cezaların ödenmesi, araçsız kalınan günlerin bedellerinin ödenmesi v.b. teklif edilmiştir. fakat bu teklifimizde kabul edilmemiş olup; ilk günden itibaren firma yetkilisi ile birlikte görüşmelerde bulunan fakat araçla hukuki olarak hiçbir bağı bulunmayan naz isimli hanımefendinin devreye girmesi ve bizden kazasız hali ile piyasa değeri 40.000 tl olan araç için 90.000 tl istemesi ile görüşmeler sıkıntılı bir sürece girmiştir.
  aracın adına kayıtlı olduğu firma yetkilisi h. bey in kendisine borcu olduğu ve bunun için görüşmelerde bulunduğunu bildiren naz hanım, bu tatsız olayı fırsata çevirme çabasını dijital mecra aracılığı ile de güçlendirmeye çalışmıştır.
  ayrıca naz hanım geçtiğimiz hafta hukuki olarak ta taraf olmamasına rağmen bizi sözleşme yapmaya zorlamış fakat kendisine bizim sadece firma yetkilileri ile sözleşme yapabileceğimiz aktarılmıştır. bu gelişmeler üzerine tarafımızdan ınsignia aracın tüm hasar masrafları sigorta şirketine, personel adına gelen trafik cezaları da yine banka kanalı ile emniyete ödenmiştir.
  müşterimize gelen cezaları da ödemek istemiş olmamıza rağmen yine bu ceza makbuzları ve bilgileri de tarafımıza verilmemiştir. sonuç olarak tekrar belirtmek isteriz ki; karmaşık ve anlamsız bir borç alacak ilişkisinin ortasında kendimizi bulmamızdan dolayı sürekli değişen talepler ve yetkili yetkisiz kişiler nedeni ile bir türlü sonuç alamadığımız bu tatsız hadisenin tüm masraf ve maliyetlerini karşılamaya ilk gün olduğu gibi bu gün de hazırız.
  saygılarımızla…

  ek evraklar;
  evrak -1: http://i.hizliresim.com/3a5mop.jpg
  evrak -2: http://i.hizliresim.com/rqaw3n.jpg
  evrak -3: http://i.hizliresim.com/peadpn.jpg

  edit-1: olayla ilgili bilgi sahibi olduğumuz gün, direk sigorta şirketi ile irtibata geçilmiştir ve ileride müşterimize rücu edilecek hasar masrafını ödeme taahhüdünde bulunulmuştur. sigorta şirketi bu talebimize olumlu cevap vermiştir, buna istinaden sigorta firmasının prosedürü gereği hasar dosyası kapanıp fatura edildikten sonra ödemesi yapılmıştır.

  edit-2: araç kaza tarihinden(17.09.2016) sonra, kaza yapan çalışan bize bilgi vermeyip müşteriye birebir mesaj atarak ve arayarak 29.09.2016 tarihine kadar konuyu saklamıştır. kaza yapan çalışan konuyu önce araç sahibine söylemiştir. devamında bize kazanın bilgisi araç kullanıcısı bayan tarafından verilmiştir.

  edit-3: bahse konu vekalet şuana kadar ne asıl ne de fotokopi olarak tarafımıza ulaştırılmamıştır.(kullanıcı bayan ilk günden beri resmi muhatapmış gibi tutarsız taleplerde bulunmaktadır.)

  siz değerli ekşi sözlük üyelerinin göstermiş olduğu hassasiyete istinaden bu konuyla ilgili aklınızdaki tüm soruları yanıtlamak isteriz, fakat şu an önceliğimiz problemi çözmek olduğundan karşımızda resmi muhatap bulamamaktayız. buna istinaden aklınızdaki tüm soruların cevabını bilgi@gursesopel.com.tr mail adresinden alabilirsiniz.

  not: salı öğleden sonra, çarşamba günü(bugün) 17:00 a karşılıklı organize ettiğimiz toplantı dün akşamki sosyal mecra yönlendirmelerine istinaden karşı taraf iptal etmiştir.
 • bundan sonra bırakın gürses opel'e gitmeyi, opel araç almayı bile aklımın ucundan geçirmeyecek olmama neden olan olaylar silsilesinin son adımı.

  naz hanımın sorununun en kısa zamanda mahkeme kanalıyla çözülüp, kendisi açısından tatmin edici bir şekilde * çözülmesi dileklerimle.
 • bırak opel araba almayı, opet'ten gaz almayı aklımın ucundan bile geçirmeyecek olmama neden olan olaylar silsilesinin son adımı. arkadaşlarımı da müslüm gürses dahi dinlememeleri konusunda uyardım. o derece uzaklaştık bu kuruluştan.

  edit: haksızsınız, ödeyeceksiniz, bence. fazla uzatmayın.
 • herhalde sadece türkiye'de bir yetkili servisin yapabileceği kadar saçma bir açıklama. yahu insan "bizim eleman aracı müşteriye teslim edeceği yerde almış götürmüş. sonra içmiş. sonra da park halinde başka bir araca vurmuş." demeye bile utanır. müşterisini arar. bin bir özür ve telafi yoluna giderek bu olayın duyulmaması için ne gerekiyorsa yapar. adamlar çıkmışlar " e canım olmuş bir hata. halledelim diyoruz, yok diyor." ayarında açıklama yapıyor hiç utanmadan.
 • şirket içi samimiyetsiz mail'leşme tadındaki duyurudur.

  o ilgisiz dediğiniz naz hanım ne derse yapacaksınız bu işin sonunda. 90.000 değil 100.000 iste naz hanım. arkandayız!
 • öncelikle opel gürses sorunun sadece bir çalışanının tamir-bakımı yapılmış aracı alkollü kullanıp bir kazaya sebep olması zannediyor. hayır olay güveni kötüye kullanmaktır. öyle bir çalışanın üstüne yıkarak da kurtulamazsınız. bu araç eğer bahsedildiği gibi 115 km fazla yol yapmışsa ve koca şirketin servis biriminde kimse farketmemişse -ki mümkün değil- yine suçludur. siz orada sadece hizmet değil güvende satıyorsunuz.
  gelelim diğer tarafa. arkadaş belli ki naz hanım denen kişinin olayla alakası yok. bir borç alacak ilişkisi var ve uyanık ablamız hazır fırsatını bulmuşken arada alacağımı da çıkarayım demiş.
  ne de olsa kayıtlıdır her halde tüm konuşmalar.
 • "ilk günden itibaren firma yetkilisi ile birlikte görüşmelerde bulunan fakat araçla hukuki olarak hiçbir bağı bulunmayan naz isimli hanımefendi" kısmının dikkatimi çektiği açıklama. burada çarşı karışabilir, naz hanımdan açıklama bekliyoruz. geriye kalan her şey için allah cezanı versin gürses.

  edit: vekaleti varmış.

  edit 2: naz isimli hanımefendi haksız: #63446273
 • evet yeni bir esra özcan durumu inceden baş verdi. aynı esra özcanla foto-rezalet olayında olduğu gibi her acıklamada son açıklama yapan taraf haklı gibi duruyor. :)
 • siktirsinler ordan.

  bu iş öyle kolay kapanmayacak. kendi aralarında halletseler de ben bırakmıyacağım öylece. arada bi almanya'ya gidiyorum ve frankfurt'tan evime dönerken opel genel merkez önünden geçiyorum , bi haberleri olsun.