• rezaleti yaşayan naz hanım zaten yukarda yazılanları yazmış hatta 2 nci maddedeki teklifi kabul ettiginide söylemiş... fakat firmaya güvenmediği için sözleşme yapalım demiş. fakat firma sözleşme yapmayı reddetmiş. yani burada rezalet gerçeği diye başlık açıp firmayı haklı çıkarmaya çalışan arkadaş.. aslında rezaleti dogrulamis farkında değil.
  • 'gırsısın cık ızın zımındır mıstırısı ılırık bın hıc bır sıkıldı mıstırılırın mıgdırıyıttı kıldıgını gırmıdım'

google'a gurses servis yazdigimda gordugum yuzlerce magduriyet veya sozlukte ilgili baslikta insanlarin kendi baslarina gelenleri paylastiklari entryler falan hepsi yalan.

tamam, ok.
  • muhsin doğru söylemiş. size araba emanet edende kabahat.
  • lan nasıl iletişim kuruyor rezalet başlıklarındaki firmalar, sözlükteki yazarlarla da, entry girdiriyorlar; deyu merak ettiren realitedir.

mevzudan hiç haberim yok bu arada.
  • şirketin itibarını sözlük yazarları veya hakimler değil, şirket yönetimi koruyabilir. bunu farkettiğinizde çok geç olacak. vizyonsuzluk böyle bişey.

cipsimden fare çıktı.
    fareyi aldık attık, cipsin de parasını iade ettik. daha ne istiyorsun?
  • başlığı açan şahıs şu soruları da güzelce iletip cevaplarını buraya yazsın:

1-araçla kaza yapan çalışan, dışarıda mı alkol alıp şirkete gelip aracı götürüyor yoksa şirkette mi alkol alıp çıkıp arabayla kaza yapıyor yoksa arabayı dışarıda biryerden mi alıp şirkete getirirken kaza yapıyor? elbet kamera kayıtlarını izlemişlerdir, açıklayın.

2-bildiğim kadarıyla bu tip yerlerin çıkışında bir bekçi olur ve kural dışı bir araba çıkışı yapıldığını gördüğü an bariyeri kaldırmaz, araç çıkışı gerçekleşmez, bu alkollü arkadaş bekçiyi nasıl geçti? açıklayın.

3-alkollü olarak kaza yapan çalışan arabayı dışarıya kendi şahsi işleri için mi çıkarıp üzerine alkollü bir mekana gidip içki içip sonrasında kaza yapmış yoksa olay başka bir şekilde mi gerçekleşmiş? savunmasını almışlardır, açıklayın.

4-aracı teslim eden naz hanım'a kaza olduğu saatte hemen bilgi verilmiş mi açıklayın.

5-naz hanım anlaşma bozdu vs. denilmiş, kendisi telefonla konuşulanları sözleşmeye çevirelim tamamdır dedi mi demedi mi? açıklayın.

6-bu şahıs kazayı yapar yapmaz içerideki tüm yetkililerin konudan haberi oldu mu? şahsın işle ilişiği hemen ertesi gün mü kesildi, şirketteki üst sorumlular konudan ne zaman haberdar oldu? açıklayın.

7-naz hanım'a kaza olduğunu söylemek yerine "arabada şöyle bir sorun tespit edildi, parça sipariş ettik" dediğini iddia ettiği yetkilinin de iş ile ilişiği kesildi mi? açıklayın.

8-araçla hiçbir ilgisi olmayan bir çalışanın aracın anahtarına ve ruhsatına ulaşamaması için gerekli önlemleri almayan çalışanın da iş ile ilişiği kesildi mi? açıklayın.

9-alkollü çalışanın çarptığı aracın sahibinin naz hanım'ı arayıp "ben hasarı ve değer kaybını sizden alacakmışım" diye sorması gerçek midir? bu şahısla görüşüp naz hanım'ın tamamen konunun dışında olduğunu anlatması ve hasarı sizin ödeyeceğinizi söylemesi gereken yetkiliniz işini zamanında yapmış mıdır? bu hasarlı araç sahibi naz hanım'ın telefonuna nereden ulaşmıştır? açıklayın.

10-kazayı yapan çalışan geçmişte de kafasına estiği gibi araç alıp çıkmış mı? bunun soruşturması yapıldı mı? açıklayın.

11-bu kaza olmasaydı ve naz hanım aracın kilometresinin neden fazla ilerlediğini sorsaydı ne açıklama yapılacaktı? açıklayın.

saygılar...
  • firmayı savunan ilk entry'nin sıfır favori aldığı gerçektir. şu favori zımbırtısı geldiği günden beri başlık açılalı neredeyse bir saat olmasına rağmen sıfır favori alan ilk entry bu firmayı aklama peşindeki entry olabilir.

helal olsun lan ekşi sözlük'e! demek ki ekşi sözlük ahlaksızlara hala prim vermiyor.

ps: ticari itibarı zedelendiği için dava açmaya cumhuriyet savcılığına gidecek kadar hukuki bilgisi olan bir firmadan da korkmasın kimse.
  • (bkz: gürses opel rezaleti) başlığına savunma yapmak için açılmış başlıktır.

hukukçu değilim ama mağdur tarafın mağduriyetinin aracın değer kaybının ödenmesiyle ve hasarlı parçaların orjinaliyle değişmesiyle giderilebileceğine inanmıyorum. ben bi kere o araçtan soğurdum , kullanmak istemezdim. alın kardeşim arabayı parasını verin derdim. bunu geçelim bu önemsiz detay.

rezalet başlığında bir arkadaş yazmış. araba trafiğe çıkmış arkadaşım. 115 km yapmış. ehliyetsiz ve alkollü biri kullanmış. ben nereden bileyim o 115 km'de arabanın birine çarpmadığını , nerden bileyim o araçta uyuşturucu ticareti yapılmadığını , genellersek nerden bileyim o araçla illegal bir şey yapılırken plakasının kameraya yansımadığını ? biner misin bu olayı yaşamış araca. empati yapmak gerekiyor bence. mağdurun parayı istemesi ayrı konu ama , bu savunmayla savcılığa gitse bile yine mağdur kişi haklı olur bence.
  • bak sevgili suser kardeş, orada onlarca kişinin çalıştığını biz de biliyoruz. burada kimsenin derdi onlarca kişiyi ekmeğinden etmek değil.
    bu ülkede eskiden kurumsal firmalara güven vardı. ya da kurumsal olmayan firmalar kurumsal olmak için çabalardı. yani kurumsallık " görüşmelerimiz kaydedilmektedir" den bir tık ötede anlam ifade ediyordu.

şimdi farkedersen insanlar son çare olarak sosyal medyaya başvuruyor. sosyal medya eskiden eğlence aracı iken şimdi ara ara çaresiz kalmış kişilere sorun çözme aracı oluyorsa bunda bir gariplik yok mu? ve bu çare aramalarda genelde kurunun yanında yaş ta yanar geleneği genelde olmuyor farkında mısın?

onlarca kişinin işsiz kalması çok kötü, ama onlarca kişinin işsiz kalması ne amaç ne araç ne niyet. adaletin işlemediği yerde insanlar haksız yere ölüyor, tutuklanıyor, işsiz kalıyor.
    adaletin olduğu yerden başlayacaksak hiç te onlarca kişinin işsiz kalmasından başlamayalım.
hesabın var mı? giriş yap