şükela:  tümü | bugün
  • savas dincelin shakespeare uzerine yazdigi bir oyun.
  • doksanlı yılların ortalarında istanbul şehir tiyatrolarında sahnelenen kamuran usluer , hümeyra ve kerem yılmazer 'in rol aldığı savaş dinçel in yazdığı oyun. shakespeare müzesinde bekçi yaşlı bir adamla bir öğrencinin diyalogları üzerine kurulu çok keyifli bir oyundu. tiyatro seyirciliğimde bir dönüm noktası olmasının da -çocuk tiyatrosu dışında ilk seyrettiğim oyundu- etkisiyle çok etkilendiğim ve hala hatırladığım eserdir. bir de oyun çıkışı savaş dinçel in yazdığını öğrenince bizimkiler dizisinden tanıdığım ve o zamanlar çok da sevmediğim savaş dinçel için vay be ne zeki adammış deyivermiştim. benim için savaş dinçel in iyi bir oyun yazarı olduğunun da göstergesidir bu oyun. bu arada yukarda adı geçen dört tiyatro insanından sadece birinin hayatta olduğunu farketmek de insana hüzün veren bir olay, büyüklerimizin tabiriyle rahmet istediler herhalde, allah rahmet eylesin.
  • kitabının elime geçmesiyle bir çırpıda okuyup bitirdim oyun oldu, gürültülü patırtılı bir hikaye... şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki rahmetli savaş dinçel muazzam oyunculuğunun yanında çokta iyi bir oyun yazarıymış... zaten kendisini bir oyuncu olarak çok severdim bir de yazdığı oyunu okuyunca kendisine ve yeteneğine beslediğim sevgi ve saygı bin kat daha arttı... yattığın yerde huzur içinde uyuman dileğiyle mekanın cennet olur inşallah büyük usta.
  • trabzon devlet tiyatrosunun bu yıl sahneye koyduğu oyun. ceyhun gen, sevgi tanrıverdi ve bilal hüseyinoğlu oynuyor. yönetmen uğur keleş.

    william shakespeare'in eserlerinin aslında başka yazarlara ait olduğu iddiaları üzerine kurulmuş, yer yer sarksa da genel olarak oldukça beğendiğim bir oyun oldu. sahne tasarımını ve ceyhun gen'in müthiş oyunculuğunu ise özellikle övmem gerekir.