şükela:  tümü | bugün
 • savas dincelin shakespeare uzerine yazdigi bir oyun.
 • doksanlı yılların ortalarında istanbul şehir tiyatrolarında sahnelenen kamuran usluer , hümeyra ve kerem yılmazer 'in rol aldığı savaş dinçel in yazdığı oyun. shakespeare müzesinde bekçi yaşlı bir adamla bir öğrencinin diyalogları üzerine kurulu çok keyifli bir oyundu. tiyatro seyirciliğimde bir dönüm noktası olmasının da -çocuk tiyatrosu dışında ilk seyrettiğim oyundu- etkisiyle çok etkilendiğim ve hala hatırladığım eserdir. bir de oyun çıkışı savaş dinçel in yazdığını öğrenince bizimkiler dizisinden tanıdığım ve o zamanlar çok da sevmediğim savaş dinçel için vay be ne zeki adammış deyivermiştim. benim için savaş dinçel in iyi bir oyun yazarı olduğunun da göstergesidir bu oyun. bu arada yukarda adı geçen dört tiyatro insanından sadece birinin hayatta olduğunu farketmek de insana hüzün veren bir olay, büyüklerimizin tabiriyle rahmet istediler herhalde, allah rahmet eylesin.
 • kitabının elime geçmesiyle bir çırpıda okuyup bitirdiğim oyun oldu, gürültülü patırtılı bir hikaye... şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki rahmetli savaş dinçel muazzam oyunculuğunun yanında çokta iyi bir oyun yazarıymış... zaten kendisini bir oyuncu olarak çok severdim bir de yazdığı oyunu okuyunca kendisine ve yeteneğine beslediğim sevgi ve saygı bin kat daha arttı... yattığın yerde huzur içinde uyuman dileğiyle mekanın cennet olur inşallah büyük usta.
 • trabzon devlet tiyatrosunun bu yıl sahneye koyduğu oyun. ceyhun gen, sevgi tanrıverdi ve bilal hüseyinoğlu oynuyor. yönetmen uğur keleş.

  william shakespeare'in eserlerinin aslında başka yazarlara ait olduğu iddiaları üzerine kurulmuş, yer yer sarksa da genel olarak oldukça beğendiğim bir oyun oldu. sahne tasarımını ve ceyhun gen'in müthiş oyunculuğunu ise özellikle övmem gerekir.
 • "bir oyunda ceyhun gen oynuyorsa o oyun kötüdür." hipotezine antitez oluştururcasına iyi hazırlanılmış bir oyun. geçen sezon yaşadığımız "medea" faciasından sonra oyundan mutlu ayrılmak şaşırtıcı bir gelişmeydi. trabzon devlet tiyatrosu bu sene iyi işler çıkartacak diyorum ben. uğur keleş duysun sesimizi.
 • william shakespearei hiç okumadığı halde ismine muhalif olan insanların fikrini değitirebilecek nitelikte bir oyundur.

  --- spoiler ---

  perdeyi açarken, yazarı sahtekarlıkla suçlayan bir müze görevlisi olarak eleştirel başlayıp, oyunlarından alıntılar yapacak kadar etkilenmiş bir shakespeare aşığı olarak perdeyi kapatıyorsunuz.

  --- spoiler ---

  trabzon devlet tiyatrosu iyi bir iş çıkartmış.
 • bu hafta trabzon devlet tiyatrosundan izlediğim oyun.

  --- spoiler ---

  güzel bir oyundu sadece william shakespeare hakkında fazla bilgim olmadığından kopuk başladım oyuna. oyuncular gerçekten iyiydi özellikle de müze bekçisi çok iyi oynadı bence.

  --- spoiler ---
 • savas dincel'in yazdigi, m. ceyhun gen, sevgi tanrıverdı ve bilal hüseyınoğlu'nun oynadığı trabzon devlet tiyatrosunun bir oyunu.

  18. yuzyil ve oncesine ait kostumleri, sahneleri cok seviyorum. sahnede shakespeare'in de yer aldigi, onun oyunlarindan cok tatli kupleler ve elestiriler yer aliyor. ustelik sahte bir mahkeme dahi canlandiriliyor. repligin cok fazla olmasi nedeniyle oyunun takibi acisindan seyircinin konsantresi biraz zorlanmış olabilir. fakat bastan asagi takdir edilesi bir enerjiyle doluydu oyuncular.

  kuplelerden aklimda kalan:
  "rüyaların yapıldığı maddeden yapılmayız biz ve uykuyla çevrilidir küçücük hayatımız."

  .............spoiler............
  tablodaki adam canli:)
  .............spoiler............