şükela:  tümü | bugün
  • bu gece twitterda bunun dersini verdim, kitabını yazdım, imza gününü düzenledim lan allahına kadar. ahanda;
    ''mesajimi görmemişsindir diye aradim ama sen açmayinca mail atmak zorunda kaldim okumuşmusundur diye emin olmak için de vassaptan yazdim ama senden cevap gelmeyince buradan menşin attim, görmemişdir diye dm attim ama bakmazsan artik bir de arayacak değilim yani benim de bi gururum.
    var.
    vir ivit. binim di bi gırırım vır. ıllı ıllııı.. sılığa bık yıha.''
  • yer bağdat caddesi, şaşkınbakkal civarı.

iki taksi kaldırım kenarında, aralarında 2 taksilik boş yer olacak şekilde durmuş, taksiciler de dışarı çıkmış müşteri bekliyor. ikinci taksinin arkasında da bir kız var. taksiciler arasında şöyle bir konuşma geçti:

öndeki taksici: ne oldu, niye almadın?
    arkadaki taksici: kısa mesafeymiş
    öndeki taksici: al gitsin napacan
    arkadaki taksici: hanfendi gelin gidelim

kız hiç sesini çıkarmadı. yoldan durdurduğu bir başka taksiye binip gitti.

anlaşıldığı kadarıyla kız arkadaki taksiye binmeye yeltenmiş, taksici kardeşimiz üzerine düşen şerefsizliği yapıp kısa mesafe diye müşteriyi reddetmiş.

gurur, tükürdüğünü yalayan taksicinin teklifini geri çevirip yoldan geçen bir başka taksiye binen kızın o saniyeden sonra taksiciye tek bir kelime etmemesi, ama 3. taksiye binerken öyle bir bakmasıdır ki, gözleriyle ettiği küfürle bütün mekanik aksamı taksicinin götüne sokmasıdır.
  • dokunulan bir şeydir.

"en çok ne dokunuyor biliyor musun?" dedi.

"seni terk edecek olsam şimdi,
    kılın bile kıpırdamaz.
    olsa olsa,
    sağlam bir tokat yemiş gibi yüzüne,
    olduğun yere oturur kalırsın kısa bir süreliğine.
    yürür gidersin yoluna sonra.
    ne sorgu ne ısrar,
    öyle ki bakan,
    kimin terk ettiğini bile anlayamaz."
  • çağırdığım balık,
    yemi çıkar, dedi,
    oltayı görmeden gelmem.

--- özdemir asaf ---
  • insanın yıllarca biriktirdiklerini tek bir kibrit hamlesi ile yakmasına sebep verebilecek kadar güçlü, nankör, ateşli ve rahatsız duygudur, birikimdir, öğrenilmişlik derecesindeki tavırlar kümesidir.
  • okşandıgında kabaran bi şeydir.
  • yalnızca yalnızı yalnızlaştıran.
  • gurur, beni benden ve bizden ve her seyden ayiran şık ve magrur bir duvardir..

dikkat edin.hayvanlarin ve bebeklerin yuzu kizarmaz.cunku soze 'ben' diye baslamazlar..
  • "nedir bu gururun senin? evvelin bir meni, ahirin bir le$..."
    hz. rifai
  • jean paul sartre'ın konuyla ilgili bir sözü şöyledir:
    "gurur budur işte, aptalların savunması.
    alçakgönüllü olma hakkına yalnızca biletli yolcular sahiptir."