şükela:  tümü | bugün
 • adeta bir şerefsizliğe övgü.

  http://www.netd.com/muzik/kolpa/gurur-benim-neyime
 • sila sarkisi olacakken son anda kolpa tarafindan seslendirilmis gibi duran sarki.
 • dibine kadar hüzünlü olması ve bir parça arabesk tınılar içermesi bir yana garip bir şekilde "baktım kaldım gözlerinin içine" derken aklınıza o gözleri getirip salak salak gülümseten şarkı.
 • dinlediğim anda dumurdan dumura sürüklendiğim, kendisi kadar klibi de etkileyici olan lanet olasıca kolpa şarkısı.
  sevgilinizden ayrılalı çok zaman geçmiş olsa dahi, dinlediğiniz anda "başlarım gururuna arıyorum ulen" diyebilme ihtimalinden ötürü dinlemeyin, dinleyenlerden de hızlıca uzaklaşın. kararlı ve sakinleşmiş insanda bile infial uyandıracak niteliktedir. aman dikkat!
 • tam beş yılımı verdiğim adamla benim için yazılmış gibi sanki.tam hayatımı yoluna sokup hayatıma bir başkasını almışken bana gel sana ihtiyacım var dedi ve bir dakika düşünmeden ona gittim.beni sevmediğini biliyorum ma her seferinde gururumu ayaklar altına alıp hergün biraz daha fazla seviyorum onu.bu sefer kalbimi kırmayacağını söylese de inanmıyorum ama olsun be kalbimi kıran o olsun.ondan helen her şeye razıyım acıya bile.
 • şimdiye kadar duyduğum en ezik şarkı. böyle böyle kalkıyor işte o kezbanların götü. acık adam olun lan.
 • ben de aşkta gurur yapmam, sevdiğimi söylerim, kırdıysam özrümü dilerim, haklı olsam bile bazen konuyu uzatmamak adına tamam, boşverelim diyip içime atmışlığım bile vardır.

  ama bi yere kadar...

  bir insan için tüm gurursuzlukları belki 1 kere yaparsın ama halden iyilikten anlamayıp öküzlüklerine devam ediyorsa bu iyi niyeti sömürmeye girer.

  ne demek "gel desen gelirim hadi git de ben giderim" ???

  insan köpeğine böyle davranmaz be, ne demek gel ne demek şimdi sıkıldım, yoruldum git?

  insan istiyor ki aşkı anlatan şarkı yazılacaksa mazi kalbimde yaradır gibi bir şarkı olsun.

  ne de güzel anlatmış platonik aşkı "ne dizinde uyuttu beni, ne göğsünde avuttu beni" diye. ne bu şarkıdaki gibi eziklenmeler, yalvarmalar... sevdiğin insanın gururunu yok etmesine izin vermeyeceksin. seni sen yapan şeyleri değiştirmesine izin vermeyeceksin. birini hayatının merkezine oturtmayacaksın. el birliği ile "bir" olmak marifet. kendinden geçip "o" olmak mübah değil.

  yani kısaca dinlerken gram hazetmediğim, aksine sinir bozan şarkı.

  omurgalı ol azcık!
 • gerek 5 dakikada oluşturulmuş gibi duran dandik melodisiyle, gerekse o melodiyle bile uyumlu olmayan sözleriyle hayatımda duyduğum en kötü şarkılardan biri.
 • müzikten ya da iyi müzikten pek anladığımı söyleyemem sadece hoşuma giden şarkıları dinleyen bir garip insanım,ama bu şarkı insanın içinde bir yerleri acitiyo hissediyorsun o çaresizliği yani.bu sebeple on numara sarkidir bence.
 • ilk 25 saniyesini dinleyip geri aldığım şarkıdır.