şükela:  tümü | bugün
  • paraguay milli takımı’nın stoperleriymiş.
    beşiktaşın teklif yaptığı söylenmekte.
  • beşiktaş'a gelirse defansta iyi işler yapar diye düşündürten paraguay milli takım'ı stoperi.
  • gianluca di marzio'nun söylediğine göre fenerbahçe ilgileniyormuş.

bu italyan abi haberi duyurduğuna göre ciddiye alabiliriz. 23 yaşında 1.85 boyunda bir stoper. oyuncuyu tanıyan, izleyen çok yoktur sanırım. sözlükte bir klasik olarak fm bilgileriyle masaya yatırılacak.
  • beşiktaş'a gelirse yeni bir pedro franco projesi olabilir. bakalım bu tutacak mı.
  • oyuncuyu alma konusunda porto ile yarıştığımız söylenmekte.* 6,4 m € teklif edildiği duyumları geliyor.
  • beşiktaş'ın iyice yakınlaştığı iddia edilen stoper.

tıklayınız
  • beşiktaş oyuncu izleme ekibi başkanı gökhan keskin'in hakkında, "dünyanın her yerinde sayısız maç izledim. ancak gustavo gomez gibi stoper görmedim. bu kadar iyi bir savunma oyuncusu karşıma hiç çıkmadı" diyerek yönetime raporunu sunduğu oyuncu olduğu söylenmekte.
  • şöyle bir videosu var:
    https://www.youtube.com/watch?v=goqqon39nkm
    bu videonun özelliği, 3. dakikaya doğru başlayıp sonlara kadar giden kısımda adamın seçmece hareketlerini değil aynı maçta yaptığı bütün önemli müdahaleleri göstermesi. öyle ismail'e kolaj yapalım, barca'ya satalım muhabbeti değil yani.
    çok çok beğendiğim bir özelliği var. top gelirken mal gibi rakibi beklemiyor. nerede duracağını biliyor, topun nereye düşeceğini kestirip ilk hamleyi o yapıyor.
    hızı normal. yavaş değil, çok hızlı da değil.
    boyu uzun değil ama kesilen toplara darbeli kafa vuruyor. görerek atıyor yani. bir kaç gol ekstrası da olur.
    n'koulou'yu da alırsak bu ikisi hızlı rakiplere geçit vermezler. uzun takımlara karşı boyları kısa kalır ama zaten elinde taş gibi iki tane de kule stoperin var. rakibe göre dörtlü rotasyona girerler.
    oyun kurdurmayacaksın buna tabi. adam gibi pas veremiyor belli. ama elimizdeki diğer stoperler bu konuda iyiler.

copa america'da doğru dürüst bir maçını izleyince editlerim.

edit: amerika maçını izledim.
    maç boyu hatası olmadı. amerika zaten 2 pozisyona girdi, birini attı. o golde de gomez kendi adamını tutmuştu ama önliberoları dempsey'i kaçırdı. gene de uzanıp bozuyordu az kalsın.
    adam nerede duracağını biliyor. çok akıllı koşup maç boyu zinde kalıyor.
    ayrıca çok ilginç bir durum: bu adam son 10 dakika (bold)santrafor(bold) oynadı!!
    öyle ileri çıkıp gol aramak değil, baya baya bildiğin en uçta kaldı. televizyona yapıştım harbiden 3 numara mı o diye.
    hatta gol de attı! çeyrek saniye ofsaytta kaldığı için sayılmadı. bir kere de çok iyi boşta kaldı ama topu atamadılar. yoksa ikinciyi de atıyordu. birinci stoper ve üçüncü forvetimiz olabilir yani ahaha.
    daha da izleyemicez ne yazık ki, elendiler. brooks top geçirmedi amerika'da.

bütün gomezler iyi galiba.
  • soyadı gomezse kaç para istiyorsa verin alın getirin.

tanım: mario gomez'in amcaoğlu futbolcu.
  • fm 2016'da efsane bir defans oyuncusudur.

sg: ton