şükela:  tümü | bugün
 • son yıllarda gitar müziğinin birbirine benzer işler çıkartması karşısında ilgimiz azalmışken üstün yeteneği ve olağanüstü cümleleri ile ruhumuzu yıkayan, ingiliz papaz saçlı deha. özellikle bluesjamtracks videolarındaki doğaçlamaları en begenmeyen müzisyeni bile etkileme potansiyelinde. melodilerindeki insanı şaşırtan unsurlardan biri de arada çok komik (esprili) hareketler yapması. nasıl olduğunu bilemiyorum ama albümü dinlerken insanın bazen gülmesi geliyor çıkan seslere ve absürtlüklere. erotic cakes albümü 2006 yılında cornford records'dan çıkmıştır. ne yazık ki plak şirketine yapılan bir hırsızlık olayında depodan 6000 cd'si çalınmıştır guthrie'nin. özellikle myspace sitesinde yer alan(www.myspace.com/guthriegovaneroticcakes) youtube videolarının ilkinde mükemmel bir iş çıkartmış deli gitarist.
 • youtube'daki muazzam performansı için: http://www.youtube.com/watch?v=buzk9dasp8s
 • gitar müziğinin ronaldinho'su diyebileceğimiz, fizik kurallarını hiçe sayan hareketleri rahat rahat yapan, ingilizler'in gurur kaynağı gitar dehası. özellikle wonderful slippery thing parçasının tam 1.30'uncu kısmındaki tapping hareketini youtube'dan izlemek gerekli. gerek rifleri gerekse tonları ile dinleyenlerin içine bir pozitif enerji akıtan cool müzisyen.
 • ron "bumblefoot" thal'in* de çok beğendiği bir gitaristmiş kendisi.
 • eksiksiz bir "müzisyen"..."standart" bir "çok iyi gitaristin" çok ötesindeki insan...dinlerken "o nasıl cümle arkadaşım ama" diyebildiğiniz ve inanılmaz hızlı dahi çalsa, melodikliği ve enteresanlığı her zaman hızından daha çok dikkatinizi çeken müzik insanı...country dahil neredeyse her tarzı hakkını vererek çalması da onu daha özel yapmakta bence...
 • salt gitar müziği sevmeyen, virtüöz gitaristlerin çıkardıkları seslerin çoğunu zivzivziv şeklinde algılayan insan evlatlarının dahi, hali hazırda tek olan albümünü severek, salya akıtarak dinleyebileceği üstün kişilik.
 • şimdi, benim bildiğim erotic cakes adlı hayvansal bir solo albümü var kendisinin, orada wonderful slippery thing, eric, ner ner falan var, ıımmmhh, enfes! gps adında, prog. rock yapan bi grupta çalmıştı, albümün adı da window to the soul. bi de guthrie govan and the fellowship hadisesi var, jazz/fusion takılıyor orada da. hatta wiki'den baktım, chelmsford'da yıllardır çıktıkları the basement club diye bi yer varmış, onun da kayıtları dolaşıyor nette the basement club band adıyla.
 • uzun saçlı prs ve carvin gitar kullanan bir gitaristtir. ellerini klavyede kaydırarak çok güzel çalar (bkz: waves) ayrıca çok iyi jazz lickleri de vardır. gitar tonu da harikalar ötesidir.
 • asia'da da çalmıştır. ilk önce konuk sanatçı olarak 2001 yılında çıkan asia albümü aura'da yer almıştır. daha sonra grubun kadrosuna dahil olup silent nation albümünde hünerlerini sergilemiştir.

  ayrıca şunu da belirtmek isterim ki erotic cakes gibi hayvan ötesi hayvan bir solo albüme sahip bir adet hayvan oğlu hayvandır kendisi benim gözümde.
 • bircok tarza hakim fakat fusion ile hasir nesir olmakta olan eleman.yasini da hic gostermez, suratinda surekli bir gulumseme, uzuncana bir bukle sac, jesus gibi tobe estafurullah *. konserlerine bole steve vai, greg howe falan gider. eglenirler mutemadiyen. bir ingiliz dergisinin "en iyi kim?" * baslikli anketinde van halen dan al di meola ya kadar kazananlarin tarzindan ornek calsin diye getirmislerde, her gitaristi on saniyeye sigdirdigi cumlelerle mukemmel anlatarak, "iyi ki guthrie yi secmisiz cemal" tarzi diyaloglara vesile olmustur.*
  biraz farkli.