• "music is a language; so if you compare it to the language you know better, say it english, did you ever say to yourself: 'i really need to teach myself to talk faster' ? we never though that! all we ever try to do is to communicate, we try to speak well, we try to make sure every time we are in a mouth and we gradually try to convey it to the listener. if you do that for years and years and years... one day, when you get really excited, you can actually speak twice the speed when you get tempered. because you practised speaking perfectly rather than striving to become faster. in instrument terms: if you want to practise one basic thing, you will have one basic principle: practise by playing every note perfectly! and if you do that for years, the 'the speak thing' will just happen. if you try to think bigger picture than that; speed is just all happens when you want to communicate something when you get excited."

dedi, izlediğim bir youtube video'sunda.
  • 20 adet gitaristin tarzlarını taklit ettiği kaydı için buyurunuz: http://www.youtube.com/watch?v=euxk2zrgcqm kimler yok ki; paul gilbert, malmsteen, bb king, steve vai, satch, zakk wylde, tom morello, eric johnson.... beybi.
  • bu dayının bence en güzel özelliği mevzuya "allah kahretmesin ne kadar yetenekliyim ya üff tuman çıkarttım gitardan" triplerinde değil de "birazcık çabalasan sen de çalabilirsin bence*, bak şöyle şimdi... " ruh haliyle yaklaşması. iyi bi insan.
  • türkiye'ye bir sır olarak gelen öküz gitarcı, lan azıcık reklam yapaydınız bi haber salaydınız. sanki oturma odasına çalmaya geliyo herif.
  • istanbuldaki kliniginde 'gitar calmak konusmaya benzer. peki sizce ne kadar hizli konustugunuz mu yoksa ne soylediginiz mi daha onemlidir?' diyerek shredder gitaristlere ayar vermis asmis gitarist.
  • ben gitarı bu kadar severek çalan birisini son nesilde görmemiştim gerçekten de. çalarken yüzünün aldığı ifadeler de bunun göstergesi zaten. ne bir yapmacık saçlarını geriye atmalar, ne de gözleri kapatıp samimiyetsiz şekilde diş göstermeler var. adamın çalarkenki yüz ifadesi o kadar doğal ki; sanki geçtiği perdeler o çalışa dayanamayarak aşırı ısınıyor ve alev almak üzere, bundan dolayı da eli yanıyormuş gibi bir ifade var yüzünde, ağzında, tipinde. çalarken kesinlikle dünyamıza dair hiçbir şeyle bağlantısı ve alakası kalmıyor. farkında olmadığımız bir ihtiyacımızmış kendisi, dinlerken bunu hissediyorum.
  • son yıllarda gitar müziğinin birbirine benzer işler çıkartması karşısında ilgimiz azalmışken üstün yeteneği ve olağanüstü cümleleri ile ruhumuzu yıkayan, ingiliz papaz saçlı deha. özellikle bluesjamtracks videolarındaki doğaçlamaları en begenmeyen müzisyeni bile etkileme potansiyelinde. melodilerindeki insanı şaşırtan unsurlardan biri de arada çok komik (esprili) hareketler yapması. nasıl olduğunu bilemiyorum ama albümü dinlerken insanın bazen gülmesi geliyor çıkan seslere ve absürtlüklere. erotic cakes albümü 2006 yılında cornford records'dan çıkmıştır. ne yazık ki plak şirketine yapılan bir hırsızlık olayında depodan 6000 cd'si çalınmıştır guthrie'nin. özellikle myspace sitesinde yer alan(www.myspace.com/guthriegovaneroticcakes) youtube videolarının ilkinde mükemmel bir iş çıkartmış deli gitarist.
  • müzik olayını bitirmiş, dünyayı ve iletişimi müzik üzerinden yorumlamaya başlamış bana kalırsa deha klasmanındaki adamdır. mekandaki klimanın uğuldamasının notasını hatasız bilip klima sesini gitarıyla çıkartması ise benim için gecenin olayıdır.
  • yağ gibi kayan adam. allahsız.
  • dün gece, suhr gitarlarının tanıtım kliniği için kadıköy'e gelen virtüöz. bu herifi sevmek için sadece dinlemek kafi belki ama muhabbeti, esprileri, mimikleri ve etraftan gelen sesleri gitarıyla birebir çalması gibi türlü şebeklikleri görülmeye değerdi. değerini sadece senin bileceğin mütevazı şeyler vardır. bu klinik de öyleydi işte. büyük bir organizasyona katılıp beklenti içinde olmak değil de arkadaş evine gidip çay içmek gibi. dinledik, güldük, eğlendik. hadi bakalım.
hesabın var mı? giriş yap