• guney koreyi 2002 dunya kupasinda ceyrek finale cikarmis ve 1 milyon dolar primi cebe atmis amcam.. bu fenerden gidenin kismeti aciliyo dedirtiyo bi o kadar da..
 • fenerbahceden gonderilirken malum super fb yazarlari kendisi hakkinda futboldan anlamiyor demistir. basarilari ortadadir.
 • guney koredeki basarilarindan once real madride sampiyonlar ligini kazanan teknik adam..
 • kendisi fenere geldiğinde gece alemlerinde çapkınlık yaparken basılmış fotoğraflanmış ayyaş portresi çizmekteydi. şimdi ise kendini dünyaya tekrar ispatlamak isteyen ve başarısının karşılığını fazlaca (g.kore'nin ikinci tura çıkmasıyla guus hiddink 1 milyon dolar almıştır) alan agresif teknik adam tiplemesi içindedir. şaşırtıcı olan bu kadar kapasitesi olan teknik ve taktik açıdan başarılı ve lider bir direktörün türkiyede iş yapamaması. buraya tatile mi geliyorlardır nedir.
 • güney kore'de guus hiddink merchandising gibi bir sektör yaratan teknik adam... korenin yarisini istese verirler...
 • zamanında takım elbiseyle takım çalıştırdığı için de eleştirilen adam. dün gibi hatırlıyorum. bizim bu gerzek medyamız oldukça daha ne değerleri harcayacağız acaba...
 • fenerbahçenin ba$ında çıktıgı ilk maçta, takımının aydınspordan 6 tane gol yemesine $ahit olan bahtsız teknik adam
 • avustralya milli takimini 2006 dünya kupasina goturmeye calisacak teknik direktor. ayni anda psvyi de calistirmaya devam edecek.
 • fenerbahce'de basarisiz olmasinin nedeni, sadece liberolu oynamis, tandemle tanismamis turk futbolcusuna tandem uygulatmaya calismasi olmustur. erken girisilmis bir devrim denemesi olmustur bu. turkiye'de benim gordugum donemde belki de ilk tandem deneten hocadir (bu konuda yanlisim varsa duzeltiniz, arvodan korktum, belki eski zamanlarda benim bilmedigim birileri vardir uygulatmaya calisan). adam idealist, geliyor ve mujdat'li, ismail'li, senol'lu fb defansina tandem oynatmak istiyor, defansi da ileri kurdurtuyor. arkaya atilan toplarin cogunun gol olmasiyla da dogal olarak bes alti hafta sonra yollaniyor.

  asilamaya calistigi tandem sistemi turkiye'de hala dahi iyi uygulanan bir sistem degildir. gorulen, takimlarin cogu artik turkiye'de dortlu defans ve tandemle oynamaktadir. bu sistemi artik uygulayabilen futbolcular varsa da, cogu defans futbolcusu bu konuda yeterince iyi degildir. genelde bunu uygulatabilen takimlar disaridan iki stoper getirenler oluyorlar. daha bu senenin basinda gelen ve yillardir liberolu oynayan besiktas'i tandemle oynatmaya calisan vicente del bosque'nin basini da bu arkaya atilan toplar yemistir. galasaray'in basina ilk geldiginde tandem uygulatmaya calisan fatih terim bile bu konuda cok sert elestirilmistir, sonunda savunma anlarinda sarkikli bir dortlu sisteme donerek basariyi saglamistir.
 • 26 agustos 1990 fenerbahce aydinspor maci sonrasinda sabah gazetesi ucuncu sayfa duvar yazilari bolumunde, "hiddink dink dink dink dink dink dink" diye dalga gecilen teknik adam.
hesabın var mı? giriş yap