492 entry daha
  • esas misyonu güney kore, avusturalya gibi futbolla uzaktan yakından alakası olmayan ülkeleri anlık başarıya taşımak olan miadı dolmuş teknik direktör. bizim aradığımız olay ise bu değildir. türkiye bireysel yetenek olarak oldukça iyi; fakat zihinsel ve fiziksel açıdan yetersiz oyunculara sahip bir ülke olduğu için aradığı tek şey istikrardır. bu istikrarı sağlayabilecek kişiler ersun yanal, abdullah avcı belki de aykut kocaman gibi dinamik ve öğrenmeye açık hocalardır.

hiddink şu an türk futbolunu resmen başından savıyor. gerek yaptığı saçma kadro seçimleri (ki bunda oğuz çetin'in de hatırı sayılır derecede payı olduğu aşikar) gerekse kendi evinde kazakistan gibi dandik bir takıma karşı oynattığı teslimiyetçi futbol bunun en önemli kanıtı. kendisinin aracılığıyla yıllar sonra "beraberlik önemli bir sonuçtur" lafını duymamız ise başlı başına ayrı bir başlık konusudur.
  • bu gece almanya karşısında yaşanacak olası puan kaybına karşılık kendisini sağlama almaya yönelik açıklamalar yapan teknik direktör...

mazeretler de bir yere kadar, hadi almanya almanya'da, dünya futbolundan zerre nasiplenmemiş azerbaycan yenilgisi ne arkadaş... ondan sonra da ''elimizden geleni yaptık ama olmadı''!

kısacası türkiye milli takımı avrupa futbol şampiyonasına katılamazsa tek sorumlusu hiddink'in yönetimindeki teknik ekiptir...
  • katıldığı yüzde yüz futbolda, karşılaşılabilecek üç sonuç ihtimalini bir çırpıda sayarak gözümde daha da yükselmiş teknik adam.
  • aldığı maaşa karşılık 1 yıl içinde sadece 30 gün türkiye de bulunan teknik direktör. aldığı maaş mı ? fatih terime çok ayıp etmişiz.
  • biraz daha genc biraz daha iddiali biraz daha az memur kafali bir hiddink olsa ne guzel olurdu. bizi katar milli takimi zannediyor diye korkuyorum.
  • yıllardır servet çetin'den daha iyi bir stoper yetiştirememiş bir memleketin takımında teknik direktörtür. evet maçlardan önce çıkıp "harika bir takımım var. servet çetin real madrid'de bile oynar." falan mı desin? takımı küçümsüyormuş. ulan bahsettiğiniz takım, orta sahasının almanya'da yetiştiği takım. arda'dan başka yaratıcı oyuncusu olmayan takım. kafanız mı güzel? ne içiyorsunuz siz?

hiddink'in şapkadan tavşan çıkarmasını beklemeniz için, önce o şapkada bir tavşanın olması lazım.
  • türkiyenin almanya karşısında başarılı olacağına 'inandığına' inanmadığım teknik direktör.realist adam lazım değil bize.iki takım arasındaki farkları göremeyen futbol hayranı yoktur kanaatimce fakat kazanmanın ne kadar önemli olduğunu futbol kültürü bizden gelişmiş biri anlayamaz. ironik.
    türk milli takımının başına geçen teknik adam her zaman günü kurtaracak mentalitede olmalıdır,iyi futbol iyi oyuncularla oynanır mantığıyla takıma futbolu baştan öğreten veya tersi bir kabullenişle mütevazi oyun oynatan teknik adamlar başarılı olamazlar.
    bu tarz teknik adamların beklediği futbol kültürü ve altyapı gelecekte de olmayacaktır,oluşamayacaktır.her ne kadar ilgili olsak da futboldan çok taraftar olmayı seven insanlarız.izlediğimizin futbol olmadığını bilerek yıllarca ne maçlar izledik.
    sonuç olarak;
    daha önceki önemli turnuvalarda gördüğümüz gibi kondüsyon ve motivasyon odaklı bir sistemle başarı elde edilebilir,ama zor.
  • kendisi alman sanırım. hollandalıyım diye bizi yiyor.
  • başka bir futbol maçı izlediğinden şüphelendiğim adam. hayır ilk yarı almanlar oynadı izledik. ikinci yarı almanlar oynuyo izliyoruz. orta sahaya takviye nerede bu adamın oyuncu değişiklikleri nerede. servet çetin tercihinden hiç bahsetmiyorum. açık açık söyleyim ibrahim toroman bu adamın yediği çalımların hiçbirini yemezdi.
  • kendisiyle aynı taktik anlayışa sahibim. ama götüm sıkışınca resete basıyorum. bugün de o benim taktik anlayışımı benimsemiş. resete bastı resmen adam save etmeden.
327 entry daha
hesabın var mı? giriş yap