şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çalışkan ve farklı bir yazar.
  http://www.dunyabizim.com/news_detail.php?id=6669
 • bugün facebookta paylaştığı yazıyla günümüz türkiyesinin özetini geçmiş edebiyatçı.

  "güzel ülkem benim… köprü yıkılır 15 kişi ölür ‘bakımsızlıktan’ maden çöker 50 kişi ölür ‘dikkatsizlikten’, çadır yanar 11 kişi ölür ‘tedbirsizlikten’, mayın patlar 20 kişi ölür ‘ihmalden’. ölenlerin hepsi yoksul ulan! peş kuruşsuz gariban...

  ‘’para’nın diktatörlüğü, allahsız kapitalizm, yeni model’’ diyemiyorsunuz da, lafı dolandırıp duruyorsunuz işte. her yanımız avm oldu ulan, desenize ekonomi yine büyüyor, kaçalım mı evlerimize, can mı verelim yoksa ekonomiye. paçamıza kadar teslim bayrağını çekmişiz, yeni burjuvazimiz mutlu nasılsa!

  zaten ne zaman şu ‘istikrar’ lafını duysam anlarım ki bunun ekmek fiyatıyla hiç bir ilgisi yok gözüm! ihale tarifeleri, birilerinin sıcak paraları, dümen tezgahlarıdır söz konusu olan.

  16 milyon yoksulumuzla hangi cehenneme gidiyoruz sizce?
  bir de şu nükleer santralleri kurduk mu tam olacağız. haydi!

  ortalık böyle tuhaf tuhaf ‘kedi sever gibi fakir seven’ tiplerden kaynıyor artık!
  infak edeceksiniz ulan, kibir etmeyeceksiniz, sağ elinizle-sol elinizi muhatap etmeyeceksiniz, paylaş diye verdi rabbin sana, üstünlük sağla diye değil.
  mülk’ünün kiracısısın sen, sahibi falan değil."
 • adamın dibidir, hasıdır.
 • ''özlemin, en çok kondüktörlere yakıştığını anladığım gün, tren uykularına emanet edilmiş bir çocuktum ben. yol hikayem de bundan ibarettir.''
 • "ellerimi sıkı tut, kana karışıyor gülüşün"

  dizesini yazan şairmiş. ama ne iyi, ne güzel yazmış. şurada #30754374 yazmış.
 • ismail abi'yi anlatabilmiş genç şair, yazar, edebiyat insanı..

  (bkz: #30758145)
 • yoksulluk şarkılarının söz yazarı, şair, aktrist, sivil itaatsiz, allah'a itaatkâr, bu sürgünlüklerin bir bakıma o sürgünün bir süreği olduğunun farkında olanlardan. arabesk'ten yeşilçam'a, dünya devrimlerinden, unutulmuş kıraathanelere, geniş ilgilerin dar zamanların adamı. vurduğu yerden ses getirmesini ve bir an önce emekli olup, izmir'e yerleşerek bu işlere daha çok vakit ayırmasını bekliyoruz. (bkz: yoksulluk şarkıları)
 • ismail abi'den sonra kadir savun 'u ve sıkı bir hayranı olduğu müslüm gürses 'i de ne güzel anlatabilmiş vicdanlı, vefakar edebiyat insanı. söz konusu yazıları için :

  hepimizi savunan adam: kadir savun

  müslüm baba derin uykuda

  edebiyat dünyasına girmeden önce polismiş. iyi ki de vazgeçmiş o işten. izdiham 'da yazıyor şu aralar. hep yazsın.