• şimdi bu isim için 20 küsür entry girilmiş hepsi de olumlu sayılır. ama uzun süredir yazmak istediğim bir iki cümle var ki yazmazsam olmaz.

vakti zamanında bu şahıs eskişehire gelmişti programı için. eskişehirde de bir öğrenci evinde çekim yapıyorlardı. öğrenciler de gariban, makarna yapmışlar üstüne bir ton balığı konservesi açıp pay etmişler, bir tabak da buna ikram etmişlerdi. bu arkadaş da ton balıklı makarna böyle mi olur diyip yememişti. bir de yaptığı anonsda "böyle olmaz "falan diyordu utanmadan. bir sonraki sahnede ise benimle birlikte izleyen herkesin ağzından " ayıp lan" cümlesini çıkarttıran hareketini gördük. misafir olduğu bir evde ikram edilen yemeği beğenmemiş, dışarıdan yemek söyletip çekyatın üstünde yerkengörüntülerini gösteriyordu ekranda. başkaları adına utanmayı gösterdi bize.

bir de şunu söylemekte fayda var. yaptığı programlar iyi hoş güzel. lakin kendisi bildiğin türkçe konuşan turist gibi geziyor. muğlanın köyü ya da istanbulun göbeği farketmiyor kimle konuşursa konuşsun soğuk yabancı ve anadolu insanına uzak.
  • yangın ve doğa konusunda hep resmi makamların açıklamalarını paylaşan sözde gazeteci. akp ile iç içe olan adama güvenmem. kendisi de yangınlar konusundaki tavrıyla zaten tarafını belli etmiş.
  • https://twitter.com/…glu/status/1614193756768538625

ağır ruh hastası. tecrit edilmeli.
  • 'termik santral yanarsa hiç bişey olmaz. gaz tanklarını boşaltırsın olur biter. zaten içeride kömür yakıyorlar' şeklinde açıklaması da varmış ya bu adamın yeni gördüm.

yemin ediyorum tertemiz pırıl pırıl kafa. yıllardır çevre programı yapan adamın bilgisi, görgüsü, akıl yürütmesi bu kadar işte.

önce cem seymen sonra bu. biri tarımla ormanla ilgili program yapıyor, öteki çevreyle ilgili program yapıyor ama çalıştıkları konular hakkında bilgileri aşırı yüzeysel. şu işi kime versen bunca yıl sonunda iyi kötü bir bilgi birikim sahibi olurdu. ama bunlar hala başladıkları noktadalar.

termik santral yanarsa bişeycik olmazmış. bok olmaz.
  • öyle sinirleniyor ki doğaya zarar verenlere günün birinde ormanda gezerken kaçak mangal yapan bir gruba denk gelip bunlara fena girişip evire çevire dövecek diye yaptığı her programı severek takip ediyorum.

(bkz: yerli druid)
  • saygı duyulası çevreci bir ağabeyimizdir. kendisi 54 yaşındaymış, sürekli çevre ile iç içe olmasından mıdır bilmem hiç göstermiyor yaşını gerçekten. tuzlu sulardan pek hoşlanmazmış, bulduğu nehir yataklarına elbiseleriyle atlamasıyla meşhur zaten hehe. bir de kendisini yeşil doğa adlı programında ormanın içinde yürürken ne zaman görsem gözümün önünde tuhaf bir şekilde lost dizisi karakteri john locke canlanıyor.
  • gezerek ve (genellikle somurtarak) sitem ederek para kazanan televizyoncu. kesinlikle hatalı bulmuyorum ya da eleştirmiyorum, bilakis şu dünyada yapabileceğim tek işi yapıyor kendisi. şu an beni böyle bir göreve atasalar hemen uyum sağlarım.

"bakın doğal güzelliklerimiz ne kadar harika, şu insanlarımız (pet şişeleri gösterir) ne kadar gerizekalı mahvetmişler buraları."
  • güven islamoğlu çevre bakanı olmadıkça bu ülke düzelmez , gerçi çevre bakanı olsa nolur . milli eğitim bakanı olması lazım
    (bkz: yeşil doğa)
  • en asil duygularin insanidir.
    senelerdir yaptigi programlar ile turkiye'de korumamiz gereken degerleri (mutevazi, comert, saf, yardimsever insanimiz, kulturumuz, tarihi eserlerimiz, dogamiz, yemeklerimiz, vb) bize gosterir, umarim bir duyarlilik asiliyordur insanlara.
    ona benzer insanlarin sayisi daha fazla olsa dunya cok farkli bir yer olurdu herhalde.
    her programinda illaki insanin burnunu sizlatan bir ani yakalamak mumkundur...
    ınsanlara duyarlilik asiliyordur diye umuyorum ama kac kisi izler onun programini bilemem. belki kamu spotunda abuk subuk seyler gostermektense geven islamoglunun programlarinin gosterilmesi daha buyuk fayda saglar. bir umut...
  • sayesinde halfeti gibi bir cennetin varlığından tam olarak haberdar olup gittiğimde onun rotası sayesinde keyifli keyifli dolaşmamıza sebep kişi. tek fark o dalış yapmıştı ben fırat suyunda üçbuçuk atarak yüzdüm.
hesabın var mı? giriş yap