şükela:  tümü | bugün
 • takva filmi için zikir dersleri aldığı sırada, bir komşusunun şikayeti üzerine polislerin kapısına dayandığı aktördür kendisi. komşu, gelen zikir seslerinden tırstığı için polise haber vermiş, böylece iki sivil polis olay yerine intikal edip "hayırdır?" demişler. güven bey de "işte film çekiyoruz ondan böyle ortam, yoksa alakamız yok," gibilerden bir şey demiş. polisler ikna olmuşlar ve tam çıkarken içlerinden biri, güven beyin duvarında asılı duran che posterine istinaden, "bir duvarda che posteri gördüğüme bu kadar sevineceğim hayatta aklıma gelmezdi" cümlesi ise olayı bitirmiştir.
 • bi insan hem naif bir eşcinseli, hem katı bi yeraltı adamını, hem de tarikat şeyhinin dinine bağlı sağ kolunu nasıl birebir, eksiksiz oynayabilir sorusunun cevabıdır. takdire şayan oyuncu.
 • her projede bir türlü adının olmasından dolayı türkiye'nin samuel l. jackson'ı dediğim kişi.
 • haluk bilginer başlığı altında yüzotuzaltı adet laf edilirken, adının altında sadece yirmibeş kişinin kelam edebildiğine hayret ettiğim oyuncu.. şu an anlat istanbuldaki oyunculuğunun etkisindeyim..tüm oyuncular izlemeli.
 • bizim için hulusi kentmen, tuncel kurtiz, münir özkul nasıl birer efsaneyse, kendisi de erkan can ile birlikte sonraki jenerasyonların efsanesi olacak büyük üstat. günümüz türk sinemasındaki zümrüt taşı.
 • duvara karşı'da (bkz: gegen die wand), birol ünel'e rağmen akıllarda kalan, "duvara karşı'da ne komikti yahu!" diye tarafımdan, zaman zaman mütebessim bir şekilde anılan aktör.
  dün gece türkmax'ta serra yılmaz'ın sunduğu temel içgüdü isimli programda izledim kendisini. serra yılmaz'a yardımcı olan kadıncağızın ikramlarını yahut servislerini her seferinde "teşekkür ederim" diye karşılayan ("bu bir tv programı yahu, işi kadının!" burun yükselişine yenik düşmeden...), serra yılmaz'ın tüm sözlerini can kulağı ile dinleyen ve hatta -kim bilir- bazı konular ilgisini çekmemiş olsa dahi, tepkisini, yorumunu eksik etmeyen bir tavır sergiledi.
  bunları, "üstün insan" özellikleriymiş gibi anlatmam pek trajikomik fakat dinleyen, muhatabından mimiğini, sesini esirgemeyen kimseler görmek heyecanlandırıyor beni. şükela!
 • yer aldığı herhangi bir yapımda zafer algöz belirdiğinde ölümü kesinleşen oyuncu.

  (bkz: salkım hanımın taneleri)
  (bkz: behzat ç.)
 • behzat ç.'de ercünün arkasını toplayan, toplarken de sakin sakin ve sürekli küfreden konuk.. masumiyet, yeditepe isttanbul ve duvara karşı gibi yapımların ardından dün akşamki performansıyla kafamdaki süper oyuncu rütbesini daha da sağlamlaştıran adam.
 • oynadığı her filmi bir kademe yukarı çıkartan muhteşem bir oyuncudur. behzat ç deki memduh başgan rolünü şu anda ondan daha iyi oynayabilecek birini düşünemiyorum. küfür edişi, verdiği tepkiler vs. o kadar gerçekçi ki resmen karakteri yaşıyor. umarım behzat ç de görmeye devam ederiz.
 • kenan doğulu'nun kandırdım klibinde oynamıştır.