şükela:  tümü | bugün
 • itü maden fakültesi maden mühnedisliği bölüm başkanı ve yurt madenciliği geliştirme vakfı başkanı olan prof.tur. maden mühendisliği bölümünün 6. dönem dersi olan cevher hazırlama 2 dersini vermektedir. öğrencilerle olan ilişkisi oldukça mesafeli olan bu şahıs derste sorduğu sorulara karşılık aldığı cevaplardan kitabın bire bir aynısını söyleseniz bile memnun olmamaktadır.
 • staj yeri konusunda istediğim yerde yapmam konusunda yardımcı olmuştu. etkin bir çevresi vardır.
 • kazdağları altın arama tartışmasında siyanurun belirli bir miktar alındığında sağlığa faydalı olduğunu savunan yurt madenciliğini geliştirme vakfı başkanı. para yediğini bu kadar belli etmeseydin hocam, severek izledik bol bol güldük.
 • maden canan karatay'ı... şu anda haber türk'te katıldığı bir programda siyanürlü maden kazalarında bugüne dek ölen olmadığı için siyanürün zararsız olduğunu ilan etti.

  bugüne dek maden kazalarından dolayı siyanürle kirlenmiş kaynakları (su, tarımsal ürünler) tüketmek sonucu ölen olmamasının nedeni kamu zararına o kaynakların kullanımından vazgeçilmesi ya da kamu olanakları kullanılarak o kaynakların temizlenmesidir.

  edit: "siyanürlü atık suyu arıtıldıktan sonra içerim" eşiğini de geçti. habitat fragmantasyonu kavramını da duymamış.
 • kendisi yurt madencilik geliştirme vakfı başkanıdır. yaşına hürmeten yanlış bir yorum yapmak istemem fakat her iki cihanda da yatacak yeri yoktur.
 • şu an habertürk ekranlarında tema başkanıyla tartışırken saçmalayan kişi. neymiş efendim kazdağlarındaki madene karşı çıkan insanlar istihdama, türkiye’nin gelişmesine karşı çıkıyorlarmış. bu nasıl bir savunma lan? bir de profesörmüş yazık ülkeye. siyasetçi ağzıyla konuşuyor sabahtan beri dinlerken sinir oldum.
 • bu tip hocalar özel sektörle iç içedir, onların çıkarlarına hizmet edecek şekilde rapor düzenler, çed hazırlarlar. milyonluk adamlardır. araştırılırsa, tüm bu kan emici şirketlerle illegal bağları bulunur. 80 yaşına gelmişsin, hala yalama hala rant peşindesin. git torun sev hoca. git yazlığında denize gir, itü’nün yüz karası hoca.
 • habertürk'te kirazlı'daki maden işletmesi konusunda ettiği sözlerle akıllara durgunluk veren akademisyen.

  tema vakfı yönetim kurulu başkanı deniz ataç'ın sorularına yanıt veremeyip siyaset yapıyor.
 • madencilik vakfı başkanı, ülkenin değerlerini satmak için elinden geleni yapan biri.kaz dağları'ndaki aranacak altın için kullanacak siyanüre sahip çıkıp, gerekirse siyanürlü altın suyu içerim, doğaya zarar vermez siyanür diyebilecek bir yandaş profösür.. hiç mi eşin,dostun, torunun yok be.. onların yüzüne nasıl bakıyorsun
 • “siyanür sağlığa yararlıdır”, “kaz dağlarında altın aranmıyor! bu çok büyük bir yalan! sadece tesis ve saha çalışması yapılıyor” sözlerinin sahibi vatansız, izansız, sermayenin akademisyeni...

  üstteki entryde kendisi için muhteşem bir tanımlama kullanılmış “maden canan karatayı”

  para için vatanını ve haysiyetini satan bunaklar...