şükela:  tümü | bugün
  • sahip oldugum problemlerden yalnızca bir tanesi...
  • havuz problemi gibi bir şey olsa gerek.
    (bkz: güven sorunu)
  • tedavisi montla sıçmaktır.

(bkz: montla sıç)
  • kız ya da erkek kim olursa olsun zamanla yedikleri kazık sayısıyla doğru orantılı olarak büyüyen tekrar kazık yiyeceğim korkusu sebebiyle çıkan problem. çözümü uzun süre bekleyip sonra yeniden güvenmektir.
  • zor bir problemdir. çünkü geçmişte yaşanan tecrübeler bizi her daim tetikte olmaya zorlar. böyle davrandığımızda yeni tanıştığımız ve hiç kazık atma potansiyeli olmayan güzel insanları üzebiliriz. ama ne yazık ki böyle tipler azınlıktadır. insanların alınlarında dürüst/değil yazmadığına da göre tedbiri hiçbir zaman elden bırakmamak lazım gelir. fazla güven iyi bişi değildir, bir parça kazık yeme payı bırakın yani. ilerde bir yamuğunu gördüğünüzde canınız fazla yanmaz böylece.
  • bu probleme sahip olanların oral dönemi sıkıntılı geçmiş olabilirmiş.
    yada (bkz: temel güvene karşı güvensizlik)
  • bu problem sonra şuna sebep olabilir (bkz: isteksizlik)
  • çözerken şıklardan gidilemeyen problemdir.
  • insana hayatı zindan eden sorun. kimseye yaklaşamadığın gibi, kimsenin sana yaklaşmasına da izin veremezsin. beyninin içinde sürekli konuşan bir bölüm olur ve sürekli en kötü olasılıklardan bahseder. hayata dair inancını, enerjini yitirmene sebep olur.

ek olarak, insanlar tarafından sürekli geçmişin hatalarını geleceğe yüklemekle suçlanırsın. lakin doğru olan bu değildir. doğru olan, geçmişte yaptığın hataları bile isteye tekrarlama lüksünün olmamasıdır.
  • kadınsanız zaten büyük problem, erkekseniz hem büyük problem hem de sizinle dalga geçilmesine ve söylediklerinizin ciddiye alınmamasına sebebiyet verendir.

k - arkadaş 1
    ö - arkadaş 2
    r - redlady

k: çok iştik ya. ne iştik? ama ben dedim baştan, o hatayı dedim iki kez yaptım aşık olmam dedim en güzeli gelse de.
    r: aşık olmak planlanabilecek bi şey mi sence? ben en son aşık olmam dedikten sonra feleğim şaştı.
    k: olmağm ya. bag sevmeg ayrı şey, severim. ben kontrol edeviliyorom aşık olma mekaniğizmasını.
    r: ahaha önce telaffuzunu bi kontrol etsen...
    ö: yav çok yakışıklısın, paran var, günde 50 tane hatunla tanıştığın bi işin var, ağır güven problemin var ve durumun ortada. kızın birini günde 50 defa arıyorsun, havluyu atmak üzeresin oğlum, topun ağzındasın ve 'aşık olmam' diye bok içiyosun burda. he bir de 32 yaşındasın! geçeceksin bunları, geçeceeekkkkk!