şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kadıköy'de nezih ile akmar'ın arasının karşısında kalan kazıkçılıklığıyla öğrencileri üzen kırtasiye malzemeleri satan tükan.
  • emin olun, bu kadar göz göre göre insanı kazıklayan başka bir yer yoktur. aynı ürünleri, bir üst sokakta bulunan anka sanat'tan yarı fiyatına alabilirsiniz.
  • anka sanat'a nazaran bazı ürünlerde pahalı bazısında ucuz olan dükkan. ama daha kalitedir anka'dan her türlü. gerek çeşit, gerek dizayn, personel... aklınıza ne gelirse.
  • (bkz: güven maket)
  • yağlı boya resim malzemeleri konusunda tek geçtiğim dükkan, kirtasiye. online satış sitesi de oldukça kullanışlı.
  • kazıkçılıkta çığır açmış, kırtasiye malzemeleri satan bir dükkan.

ben hayatımda bu kadar kazıkçı olup da bu kadar fazla tercih edilen bir yer daha görmedim. buradan aldığınız çoğu şeyi daha ucuza başka kırtasiyelerden temin edebilirsiniz.
  • kazıkçı mı bilmiyorum. tape kaligrafi ucuna 5,5 tl verdim. sorun değil.

benim sinirimi bozan, eksik kaligrafi malzemelerimi alırken ki tavırları idi. masterpiece eserlerimiz yok ama kendi çapımızda bir şeyler yapıyoruz bildiğimiz ve öğrendiğimiz kadarıyla.

mürekkep almak istiyorum örneğin "bu pahalı, geçelim" deyip bana uçuş uçuş bir mürekkep kakalamışlar. zaten divit ile yazamıyorum doğru düzgün, iyi bir şey ver değil mi? kaldı ki dedim de yazamadığımı. neyse sonuç itibari ile ölü bir yatırım olarak elimde 22,5 tl'lik bir malzeme var. mürekkep finito. içine attığım ip finito. yazamıyorum lanet divitle. hadi bunlar benim beceriksizliğim deyip geçelim, tavırlara ne yapacağız? çok ayıpladım. hangi güven sanat olduğunu söylemek istemiyorum. ben terbiyeliyim çünkü.
  • içi kırık çıkan üç kuruşluk grafit kalemi değiştirmeyip faber’e yazacaksınız diyen hırt firma. her ay 100 liralık malzeme alırdım artık gideni siksinler..