şükela:  tümü | bugün
  • devlet tarafından görevlendirilmiş, firmaların sigorta işlemlerini gerçekleştirip gerçekleştirmediğini takip edip, devlet kurumlarına bildiren sigorta şirketi.

    tam akp'ye yakışır şekilde çalışıyorlar. şirketimizdeki bir süreç ile ilgili taa 6 ay önce yaptırmış olduğumuz sigortanın düzenlenip düzenlenmediğini bize sorup araştırma yapmadan, ilgili devlet kurumuna, "defalarca uyarmamıza rağmen sigorta poliçeleri yenilenmemiştir. firmaya konu hakkında cezai işlem uygulanması..." diye giden bir yazı yazmışlar.

    içten çürümüş, baştan kokmuş devletin, kendinden daha kokuşmuş şirketlerinden biri.
  • tek taraflı veya karşı tarafa ulaşılamadığı/karşı tarafın trafik sigortasının olmadığı trafik kazalarında bedeni hasarı karşılayan bi'nevi sigorta şirketi.

    ancak insanı öyle süründürüyorlar ki anlatmak şmkansız. zaten başvuruların çoğunu kabul etmiyorlar ama hadi diyelim ki kabul ettiler önce bir sürü evrak istiyorlar hem de tek tek, yani önce birini istiyorlar gönderiyorsunuz sonra başka bir şey istiyorlar onu da gönderiyorsunuz sonra olayla hiçbir alakası olmayan bambaşka bir şey istiyorlar ve hepsi de kargoyla. neyse bunu geçtim yeter ki ödeme yapsınlar diyorsunuz bu sefer de maluliyet oranını olduğundan düşük hesaplıyorlar. sonra kalan tek çare sigorta tahkim komisyonu.