şükela:  tümü | bugün
  • bazen de hiçbir şey yaşamadığı halde kişide belirir. otomatik kapı gibi, kaplumbağa gibi efendime söyleyim güvercin gibi pırrr diye yok olurlar tehlike sezdiklerinde ama bir otur düşün herkes mi manyak bu dünyada insanların işi gücü kalmadı sana zarar vermeye mi çalışıyorlar bi ölç tart. kendimde dahil olmak üzere bu tarz insanlar daha zavallılar nazarımda. kazık yiyene saygım sonsuz ama...
  • çok kötü olduğunu düşünmediğim hastalık. en kötü tedbirli biri olarak bilinirsin. bence tersi daha beter:

(bkz: herkese güvenme hastalığı).

sonuçları çok daha vahim olabilir.
  • fecidir. ilişki yaşatmaz adam akıllı.

her an arkandan iş çevirileceğini düşündürür durur. ben de bu hastalığa bir kadın yüzünden yakalandım sanırım ki. şimdi ki sevgilime ızdırap mı çektiriyorum diyorum bazı zamanlar. kızın attıgı her adımdan haberdarken, illa instagram, whatsapp her yere resım koyduruyorum. kendıme kızıyorum cogu zaman. ama caresını bulamıyorum lanet olsun.

baglanmasan one nıght stand olsa umrumda olmuyor ama iş ilişkiye donunce boyle.
  • kısaca; güvensizliktir.
  • -: bu işte birbirimize güvenmeliyiz dostum.
    +: sana güvenebileceğimi nerden bilicem?
    -: bilemezsin. güven dediğimiz şey tam olarak budur.
  • zor zor veba gibi yayılır bu hastalık tedaviside yoktur.güven bariyerleri birer birer yıkılırken hiçbirşey yapamazsın. etrafına bir baksana 10.000 lira verseler direk seni satacak adamlar dolu (yok yeaa dersin ama iyi düşün akrabalarından başla hatta ).
    ama emin olun ki insan en büyük darbeyi en guvendiklerinden yiyor.o bariyerler haliyle kendi kabuğuna cekilene kadar kırım kırım kırılıyor.hele bi de sevgili güvensizliği var ki ilerde ileri düzeyde takıntılı insanlar yaratmakta birebir.
    ben çok güvendim çoğu kez yarı yolda kaldım ama guvenmektende başka çarem yoktu. insanların bunu elimden almamaları lazım öyle dedikleri gibi hep siritmak için. hem iki günlük dünya minik başarıları,kârlariyla mutlu olsunlar bakalım, bir tek hayallerimizi bıraksınlar bize bir yolu bulunur elbet sonra .
  • eger buna biri neden olmussa o kisiyle aranizdaki iliskiye gore diger insanlara yansitilan bi hastaliktir. eski sevgiliniz yuzunden bu hastaliga yakandiysaniz buyuk ihtimal yeni iliskilerinizde hayati ya kendinize ya da sevgilinize zehir edersiniz. surekli suphecilik buyuk ihtimalle karsi tarafi da biktirip, sogutacaktir. suphe ettiginiz seyleri de yasamaya baslarsiniz (bkz: kendini gerceklestiren kehanet). sonra da ben zaten tahmin etmistim, bu kizlara/erkeklere guven olmaz diye soylenirsiniz.
    tedavisi konusunda arastirmalarim devam etmektedir.
  • kimseye güvenme zorunluluğunun sende bulunmadığını hissettiğinde, güvenin kişiler arası algılama biçimiyle ilgili olduğunu anladığında, güven denilen şeyin doğrularının bir yanıltması olduğunu gördüğünde, güven duymanın kendini sağlama alma arzusundan doğduğunu anladığında hastalığından kurtulmuş olacaksın.
  • insanların hareketlerinin arasındaki sebep bağlantısına bakıp çelişkiler gördüğüm her an, o kişiler için hissettiğim ve asla kurtulamadığım hastalık.

ve bir daha birine kanmamak için didinir durur, paranoyak olursunuz.