şükela:  tümü | bugün
  • sözlükte şu gördüğüz ana kadar önemsenmemiş -ve hatta- "şey".

not: aradım, kaynak buldum, kaymak buldum, kadın buldum, erkek buldum mamafih...
  • sıkıcıdır ondan rağbet görmez pek.. çünkü güvenilir dediğiniz insanın içi dışı bir.. atacağı bir sonraki adım tahmin edilince cazip olmuyor haliyle.

ne zaman ne yapacağı belli olmayacak, gizemli insanlar her zaman daha popüler, güvenilir insanımıza göre ne yaparsın.
  • aslında aksine büyük bölümü kapalı kutudur bunların. kolay vaat ve söz vermezler. gizem dediğini götü boklu karizma ardına saklamadan, üzerine sindirerek taşıyanı da mevcuttur. yoksa güven dediğin sadece seni siktikten sonra kaybolmayacağına endekslenmez. güven veren biri de sabah pantolonu salona sürüyüp kapının kolunu ses çıkarmamaya dikkat ederek büküp gidebilir. bu beklenmedik olacaktır belki ama güvenilirlik ile doğrudan ve kararlı bir orana sahiptir demek bence yanıltıcı olur.
  • yapılan araştırmalara göre her insan ömrümde en az bir kez bu insana rastlayıp "aaa! bu devirde böyle insan kaldı mı ya hu! ne güzel..." tepkisini veriyormuş.

(ara: bu devirde)
  • gerçekten olunması zor(kendimden biliyorum eheh) lakin taklit edilmesi kolay bir insandır bir kere. insanların kafasında yarattığı "güvenilir" imajı bellidir. o yüzden piç dediğimiz(aslında kendinden başkasına güvenmeyen) insanların yakınındakilere sorsan o bizim dışardan gizemli ve piç olarak gördüğümüz insan dünyanın en güvenilinecek insanı onlar için.

taklit edilmesi kolay, ne kadar reddedilecek olsa bile bir sonraki hamlesini önceden sezebileceğiniz naif insan ve insanlar bunlar maalesef.

güvenilir insan olmak iyidir aslında, ancak güvenilir olmak kendini iyi hissettirdiği sürece. başkaları için güvenilir oluyosan, buna çaba sarfediyorsan zaten sikerler adamı ehah amanın küfrettim.
  • bir insanın güvenilir olması; temkinli olamayacağı ya da güvenilir oluşunu -suistimal edilmemesi için- gizleyemeyeceği anlamına gelmez. ayakta durabilen güvenilir insanların çoğu zaten belli tecrübeleri atlatmış olurlar. zaten biraz da bu değerli kılabilir güvenilir bir insanı. güven sonuçta kolay suistimal edilebilen biridir ve tecrübe bu suistimalleri ayıklayabilitedeki virüs tanımlamalarının güncelliğini sağlar, trojan'ların cebinizi ya da gönlünüzü daha kötüsü midenizi delmesine izin vermez.

güvenilir olup bu şekilde kalabilmek için güçlü daha doğrusu güçlenmiş olmanın gerektiğini düşünüyorum. yoksa zaten ayıklanmış olursunuz ve ya güvenilirlikten cayıp "göt" ya d benzeri biri olursunuz, ya da harbi harbi sürünürsünüz.
  • gerçekten güvenilmeyi hak eden insanlardır. vardırlar. ama kimse bunu kabul etmez.

dişi insan: kızım çocuk çok güvenilir, öyle böyle değil ama bilmiyorum erkek sonuçta.
    diğer dişi insan: tabii kızım erkek sonuçta. bir erkek o kadar güvenilir olamaz. kesin bi pislik vardır.
  • kişilerin okul numarası, okul maili şifresi, tc kimlik nosu gibi detayları gözü kapalı paylaştığı insandır. bugün 2 arkadaşım da direkt paylaştığına göre o ben oluyorum.

haha konuyla ilgisi yok ama çantama ajandasını sokuşturmuş birisi vardı. ajanda da öyle bir şey ki to-do-list, deadline vs dolu. notlar, history ne ararsan var. önemli yani. içinde neler olduğunu göstermek istemişti ısrarla. her neyse ben söylemesem unutacaktı. belki de unutmak için kasmıştı o kadar ama yemezler. ajandanı da al git dedim! :))
  • kendimle ilgili en gurur duyduğum özelliğim.
    bana bir şirketi çok ciddi parayla teslim et, bir kurusun azalmaz.
    bana esini teslim et, yan gözle anam avradım olsun ki bakmam.
    yaklaşık on senedir pembe yalan bile söylemiyorum, değil büyük yalan.
    karıncayı bile incitemem, incitmeyi de tercih etmem.
    ben insanlara zarar vermem, korur kollarım.

benim gibi "emin" insanlara selam olsun!