şükela:  tümü | bugün
  • internette birçok alışveriş sitesi var. artık neredeyse her şey internetten alınabiliyor. ancak internetten alışverişin en büyük sıkıntısı güven...
    güvenilir bir siteden alışveriş yapmadığınızda ürün eksik gelebiliyor, uzun zamanda gelebiliyor, bir yerinde hasar olabiliyor.
    ancak güvenilir bir siteden alınca da internetten alışveriş yapmak gibisi yok. oturduğunuz yerden bir kafede çay söyler gibi bilgisayar siparişi verebiliyorsunuz. ben bu yüzden çok seviyorum internet alışverişini.

önceden yaptığım alışverişlerde birkaç kez sıkıntı yaşamış olduğum için de artık hangi siteden alışveriş yaptığıma dikkat ediyorum.

bunun yanında bu yazıyı yazmama da sebep olan yeni keşfettiğim bir site var: teknozilla.com

ben internetten telefon almayı düşünüyordum. bir arkadaşım tavsiye etti. ilk tepkim "emin misin bak? bak oluuum?" gibi endişeli ifadelerdi. neyse arkidaşa "seni mi kırcam cicim" deneyelim bakalım dedim ve denedim. ama vay arkadaş internetten alışverişe sayelerinde bir daha ısındım. emin olmamanın da yarattığı ruh haliyle kafamıza takılan bir iki şey oldu aradık sorduk. arkadaş bir organizasyon bu kadar anlayışlı olabilir. sanki kuzenim ahmet abiye sormuşum gibi içtenlikle açıkladılar ve hiçbir abartılı ifade kullanmadan gerçekçi konuştular. en beğendiğim nokta bu oldu. "vallabravo" didim ya.. önceden şu muhabbet çok dönerdi " nerde o eski esnaflar, mahallemizin babacan esnafı" falan... bunun internet versiyonunu yapmışlar.

bu meseleyi niye bu kadar önemsediğimi ve her şeyi anlattığımı bilmiyorum. herhalde ilk defa hiçbir sıkıntı yaşamadan ve ürünü beklediğimden erken teslim almanın şokunu yaşıyorum. ucuzdu da zaten. bunların hepsi bir olunca bünyem adapte olamadı geeeliba..

tüm bu ürünlerin firmaların falan karşılaştırmasının yapıldığı bir site var bir de: akakce.com hem fiyat hem de memnuniyet karşılaştırması yapıldığından iş görür bir site.

bir de yemek yiyeciiseniz yemeksepeti.com var. bu da oldukça güvenilir bir sitedir. burger kingden sipariş vermemenizi tercih ediyorum yalınızz kendi adıma...

böyle işte. tilefonum çok ecayipp. keyfim tıkır.
  • vardır.

çok bilinenleri yazmaya gerek görmediğimi belirterek, bizzat kullanıp güvenilir olduklarını tespit ettiklerim;

(bkz: balerin.com)
    (bkz: evdekahve.com)
    (bkz: medikalyasam.com)

not: aklıma geldikçe ve yenileriyle karşılaşınca editleyeceğim bu listeyi.
  • trendyol.com

markafoni.com
  • (bkz: guvenrehberi.com)
    (bkz: kozmospot)

not: zaman zaman editlenebilir.
  • bebek konusunda şaşmadığım site.
    http://www.hellobaby.com.tr/

bebebeğim yok ama olsa şaşmam. ablam bu siteyi kullanıyor oradan biliyorum.
  • hepsi para talep etmektedir. şahsen dostluk belirtisi görmedim, hiçbirine güvenmiyorum.
  • amazon.com
  • (bkz: lilakutu.com)
  • test edilip onaylanmış olanlardan bir demet şöyledir;

cicili bicili kırtasiye malzemeleri için : ibeking.com
    değişikli t-shirtler için : kaft.com
    kampanyalı bilmem neli ama renkli güzelli şeyler için : bonvagon.com
    yemeli içmeli mevzular için : [www.lokum.com lokum.com]
    farklı tasarımcıların ürünleri için : mihera.com

edit: mihera.com maalesef kapandı.