şükela:  tümü | bugün
 • olumlu tarafından bakmak gerekirse; insana kafasına estiği gibi davranma rahatlığı getirir.
  zira güvenilen insan olmak, herhangi bir eyleminizle size güvenenleri mahçup edebileceğiniz korkusuyla yaşamaktır.
  dünya kupası finalinde son penaltı atışı için topun başında bir ömür geçirmektir.
 • gurur kıran bir durumdur. belki de bu hayatta göz dolduran nadide şeylerden biridir güvenilmeyen bir insan olmak.. hele ki sevdiğiniz bir insan size bu sözü söylüyorsa dışarıdan geçen bir insandan farkınız yoktur. söz konusu şahıs sevgiliniz ise uzatmalara kalıp kalmayacağınız da sizin tercihinizdir.
 • güvenilir olmak içinizde size uyan bir özellikse bunu korumak istersiniz. ancak sizi aşan bir zorunluluk hissi bünyeyi sıkmaya başlar da daralırsanız dünya bi tarafa şahsım diğer yana der; savrulup kendinize yeni bir dünya kuracak kadar gözünüzü de karartmış olursunuz.

  en güvenilir insan bile toplumdan iyi bir niteliğine karşı sürekli övgü alıyorsa pohpohlanma komasına girer ve iyi ile kötü; artı ile eksi birbiri içinde baş döndürücü hızla anıldıkları biçimden dönüşürler.

  sözün özü güvenilir olmakla güvenilmeyecek insan olmak aynı kişide varlık bulabilir. duygular kişilik kazanmışsa buna gönüllü rıza bile gösterilir. herhangi bir yanlış yapmasa da o eski güven timsalini bıraktığınız yerde bulamazsınız.