1. suphesiz ki mahkemelerce engellenmis internettir...
 2. ttnetin ev kullanıcılarına vermeye başlayacağı hizmetmiş
  http://www.ntvmsnbc.com/id/25012868/
  ntv haberine göre herhangi bir yazılım kurmadan, merkezi filtreleme ile çocuklarımız, "kişisel gelişimine zarar verebilecek içerink"ten korunacakmış.
 3. http://www.guvenlinet.org/ internet sitesine bakınca; ilk etapta cillop gibi, hem de ücretsiz bir internet servisi alabileceğinizi görebiliyorsunuz. bakın ilk etapta diyorum...
  sonrasında beni kahkahalara boğan komik karikatürler de eklemişler.

  yamulmuyorsam, her ne kadar forum değilse de çocuk profilinde sözlüğe girilemeyecek.
  (bkz: ekşi ama limon değil yazılabilir ama forum değil)

  internetten bihaber ailelere temel bilgi vermek adına iyi hoş da, bunun internetten yapılması ironik.

  bir de kabul etmek lazım ki:
  seçmek özgürlüktür ile sanal oyna; gerçek yaşa sağlam sloganlar.
 4. zamma "güncelleme" diyen akp hükümetinin, sansürü tanımlama şekli.
 5. biraz önce avea tarafından cep telefonuma gelen mesajla istersem geçebileceğim belirtilmiş olan hizmet!

  "degerli musterimiz,dilerseniz 22 kasim 2011 tarihi itibariyle guvenli internet hizmetini kullanmaya baslayabilirsiniz. detaylı bilgi için www.avea.com.tr"
 6. seçmek özgürlüktür gibi konudan saptıran bir slogan kullanmaktalar anlaşıldığı kadarıyla. ayıp ama artık, devlet kendi vatandaşını bu kadar aptal yerine koymaktaysa, gerçekten kapatalım gidelim bu memleketi. üstünde yaşayan milyonlarca insana yazık.

  öncelikle seçimi ben yapmıyorum. benim için seçilenlerin arasından seçim şansı buluyorum. zaten ben seçebilecek bilgiye ve donanıma sahip biri isem, başkasının (bu devlet bile olsa) benim için internet bekçiliği yapmasına da gerek olmaz. bu seçilmişin arasından yapılan seçim bir özgürlük değildir. kamuyounu yanıltmayalım.

  ikinci olarak, filtreleme sisteminin "isteğe bağlı" olarak lanse edilmesi bir başka yanlış anlamayı beraberinde getiriyor - bunlardan birini seçmeyenlerin internet bağlantılarında bir değişiklik olmayacağı sanısı. açık açık her pakette hangi adreslerin filtrelendiği, ne maksatla ve hangi hakla filtrelendiği kamuoyuyla paylaşılmazsa, kurulan altyapının teknik detayları şeffaf bir şekilde kamuoyuna sunulmazsa, bu sayede filtre kullanmak istemeyenlerin gerçekten etkilenip etkilenmediği dürüst ve açık bir şekilde ortaya konmazsa, yaptığınız sansüre kılıf bulmaya çalışmayın hiçbir şekilde.

  sansürü de özgürlük olarak sunup, şu milleti ebleh yerine koymayın. ayıp, gerçekten ayıp.

  http://www.guvenlinet.org/

güvenli internet hakkında bilgi verin