şükela:  tümü | bugün
 • o kadar güvensiz bir toplum olduk ki her yer güvenlik görevlisi dolu, nerdeyse sokağın görevlisini biri sağlayacak, peki bu güvenlik görevlileri ne yapıyor yanı 2 kişinin olması gereken yerde 15 güvenlik görevlisi var.
 • guvensiz toplum mu? guldurmeyin beni. benim yasadigim abd sehrinde her ticari binanin girisinde iki polis bekliyor

  guvenlik gorevlisi degil polis yani cebinde tabancayla gezip millete bakis atiyor

  turkiye ama ozellikle ıstanbul abd nin her sehrinden bin kat daha guvenli

  biraz dunyayi gezin gorun
 • gizli işsiz olurlar mı hiç. örneğin ali ağaoğlu yaptığı sitelerin kapısına 4 - 5 güvenlik görevlisi koyup, bu sayede evleri ederinden 50 -100 bin daha fazlasına satıyor. ev alan kekolarda sanki her an zombi istilasına uğrama tehlikesi varmış gibi "güvenlikli siteden ev aldık" diyorlar. işverenine bu kadar para kazandıran başka çalışan grubu çok azdır.
 • son zamanların en doğru tespitlerinden biridir. feminik örgütler ayaklanmayacaksa söylemek istediğim bir şey var ki özellikle kadın güvenlik görevlilerinin çoğu bu kategorinin içinde.

  çalıştığım yerin güvenlik görevlisinin yaptığı işleri anlatıyorum. dikkat.
  *sabah kahvaltısını 1 saat yapma
  *kahvaltı sonrası kahvesi yarım saat
  *kuzenleri , eltileri , görümceleri ile olan wp gruplarıyla konuşma. kadın bugün bluetooth kulaklıkla geziyordu rahatlığa bak aq.
  *telefon konuşmaları en az 45 dakika.
  *kulübede müge anlı izleme.
  *sıkıldı ve iş yapmak istiyorsa çalıştığım yerin restaurantında çalışan kankasıyla tabak toplarken veya diğer departmandaki kankalarının yanında bir ordan bir buraya gider gibi yapıp iş yerinin tüm dedikodusunu yapması saatlerce.
  *boş boş dikilmek ve herkesin işine karışmak
  *kadın daha iyi dinlenmek için daha çok dinleniyor ya

  iş yerinin bahçesine yabancılar gelir şunlara baksanıza kimmiş neymiş der.

  yemin ederim dünyanın amelesi biziz galiba. avmdeki yoğun güvenlik önlemlerini(!) çantanızda ne var ya diye soran güvenlikçilerinden hiç ama hiç bahsetmiyorum.
  ne diyim inşallah her önüne geleni yapmazlar artık.
 • inşaat mühendisiyim benden daha stabil işleri var hiç olmazsa üç ayda bir şehir değiştirmek zorunda kalmıyorlardır. o yüzden katılmadığım önermedir.
 • hayatımda tanıdığım en vizyonsuz ve vasıfsız insan olan kuzenimin yıllardır icra ettigi meslek olması bakımından sonuna kadar katıldığım önermedir. liseden mezun oldu, iki sene kastırdı herhangi bir üniversiteye yerleşemedi, sonra gitti kursa sertifika aldı ve güvenlik görevlisi oldu. vizyonsuz olduğu kadar da sorumsuzdur, o nedenle inisiyatif gerektiren herhangi bir is yaptıramazlar ona. haliyle boş boş takilip mesai doldurup ay sonu asgari ucret civarındaki maaşı bekleyip hayatını geçiriyor. yazarken ruhum sıkıldı vallahi.