şükela:  tümü | bugün soru sor
 • o kadar güvensiz bir toplum olduk ki her yer güvenlik görevlisi dolu, nerdeyse sokağın görevlisini biri sağlayacak, peki bu güvenlik görevlileri ne yapıyor yanı 2 kişinin olması gereken yerde 15 güvenlik görevlisi var.
 • guvensiz toplum mu? guldurmeyin beni. benim yasadigim abd sehrinde her ticari binanin girisinde iki polis bekliyor

  guvenlik gorevlisi degil polis yani cebinde tabancayla gezip millete bakis atiyor

  turkiye ama ozellikle ıstanbul abd nin her sehrinden bin kat daha guvenli

  biraz dunyayi gezin gorun
 • gizli işsiz olurlar mı hiç. örneğin ali ağaoğlu yaptığı sitelerin kapısına 4 - 5 güvenlik görevlisi koyup, bu sayede evleri ederinden 50 -100 bin daha fazlasına satıyor. ev alan kekolarda sanki her an zombi istilasına uğrama tehlikesi varmış gibi "güvenlikli siteden ev aldık" diyorlar. işverenine bu kadar para kazandıran başka çalışan grubu çok azdır.
 • inşaat mühendisiyim benden daha stabil işleri var hiç olmazsa üç ayda bir şehir değiştirmek zorunda kalmıyorlardır. o yüzden katılmadığım önermedir.
 • hayatımda tanıdığım en vizyonsuz ve vasıfsız insan olan kuzenimin yıllardır icra ettigi meslek olması bakımından sonuna kadar katıldığım önermedir. liseden mezun oldu, iki sene kastırdı herhangi bir üniversiteye yerleşemedi, sonra gitti kursa sertifika aldı ve güvenlik görevlisi oldu. vizyonsuz olduğu kadar da sorumsuzdur, o nedenle inisiyatif gerektiren herhangi bir is yaptıramazlar ona. haliyle boş boş takilip mesai doldurup ay sonu asgari ucret civarındaki maaşı bekleyip hayatını geçiriyor. yazarken ruhum sıkıldı vallahi.