şükela:  tümü | bugün
 • başlık karekter sınırlamasına takıldı. açılmak istenen başlık "güvenlik kamera görüntülerinin paylaşılmasının yasaklanması" olacaktı

  haber içeriği:

  içişleri bakanlığı, delil veya kişisel veri niteliğindeki güvenlik kamerası görüntülerinin basın ve sosyal medyadan kamuoyuyla paylaşılmasının önüne geçmek amacıyla genelge yayımladı. tüm kolluk personeli, diğer kamu görevlileri, bina, apartman, kamu ve özel sektör yöneticileri ile şoför esnafı bilgilendirilecek ve uyarılacak, genelgeye aykırı hareket edenler hakkında soruşturma başlatılacak

  haber linki
 • liveleak'in yasaklanması yakındır dedirten hadise. liveleak olmasa ülkede dönen boklardan haberimiz olmayacak.

  ayrıca kadın cinayetlerinin önünü açacağı da garanti. zira özellikle özgecan arslan cinayeti sonrasında kadın cinayetleri ve tecavüzler sosyal medya linci sayesinde az biraz caydırıcı olabiliyordu. şimdi o da olmayacak.

  evet, sosyal medya lincinin anayasadan daha caydırıcı olduğu bir ülkedeyiz.
 • yakında cep telefonu ile çekilen görüntüler de yasaklanır.
 • istisnalar için hakların gaspına kadar gidebilecek hallere yol açan güvenlik kameraları kayıtlarının alenen ifşası zaten tam bir sorumsuzluk örneğidir.insanlara sirk maymunu muamelesi yapmak ne zamandır makbul bir hareket haline geldi ki. hanginiz ister bir gün internete düştüğünüz görüntülerin arkadaşlarınız, eşiniz, dostunuz tarafından izlenerek rezil olmayı?bunu kendinize sorun, elinizi vicdanınıza koyun lütfen.
 • kadına şiddet, cinayet, darp, hayvanlara işkence ve trafik magandalarının karıştığı olayların rahat rahat sümen altı edilebileceğini gösteren karardır.

  görüntü yok bir şey yok ölen öldüğüyle kalır, darp edilen darp edildiğiyle kalır. polisin savcıların sallamadığı olaylar gündeme taşınamaz dosyalar kapanıp gider.

  tam da istedikleri toz pembe türkiye.

  (bkz: teşekkürler ak parti)
 • güvenlik kamerası kayıtlarının özel hayatın gizliliğini ihlal etmesini önlemek amacıyla uygulamaya konulan paylaşım yasağı. gizliliği ihlal ediyor gerekçesiyle güvenlik kameralarına karşı çıkan kesimlerin kaygılarına son vereceğinden dolayı olumlu bir adımdır.

  ayrıca bu yasak sanılanın aksine delil karartmaya hizmet etmez. çünkü internette paylaşmak kamera görüntülerinin silinmesini engelleyen bir hareket değildir. aksine, siz paylaşsanız bile bu kez de paylaştığınız siteler uygunsuz görerek ya da "çok eski" diyerek iradeniz dışında silebilir bu görüntüleri. yani hiçbir verinin internet ortamında kalıcı olacağının garantisi yoktur. o yüzden hiç kimse "güvenliğimiz kısıtlanıyor" goygoyuna sarılmasın.
 • (bkz: elektrik direğine tecavüz eden adam)

  yasaklanmış da takan kim?