şükela:  tümü | bugün
  • kpss sınavı sonrası 2017 tercihlerinde atanan bir memurum. ama bu atama dönemi biraz çetrefilli oldu ,tam 3 ay. öğrendim ki bende önceki atamada güvenlik soruşturmaları bu kadar sürmemiş , kişiler atanmış ,atandıktan sonra güvenlik soruşturması geçirmişler. kazandığım haktan dolayı burada benim üç maaşlık bir kaybım var(mevzu para değil bekleme stresi bile yetiyor). merak ettiğim bir konu ;acaba biz burada bu hak kaybı konusunda bir hukuki işlem başlata bilirmiyiz?

    not : hukukçu arkadaşlar bu konu hakkında beni bilgilendirirse sevinirim.

    not 2 :güvenlik soruşturmasında evraklarınız ikamet ettiğiniz(nüfusta görünen) yerdeki emniyet müdürlüğüne gönderiliyor ve orada sizle ilgili bir araştırma yapılıp, imza bekliyor.nerden biliyorsanız diye sorarsanız eğer, atandığım yerdeki arkadaşlardan birisi polis çocuğu ve evrakı emniyete geldiğinde onu aramışlar oda gidip kendisi elden imzalatmış en kısa sürede buraya atanan kendisi(tabi kendisi polis çocuğu olduğundan elden imzalatabilmiş).
  • başlığın içeriği formata aykırı olsa da yazmak istedim. 3 ay ne ki? 8 ay geçti halen yanıt yok. 8 aylık maaş kaybım var ve hakikaten bu hak kaybı için hukuki bir süreç olmalı diye düşünüyorum. 10 ay da sürebilir. 1 sene de. o bile belli değil. rezalet.
  • 3 aydan beri de eşim için bekliyoruz, bizden önceki alımlarda bazılarını 32 günde açıklamışlar ama aynı atam döneminde alınıp ta 7 aydan beri bekleyenlerde varmış.