şükela:  tümü | bugün
 • bakılıp bakılmadığını merak ettiğim eylem. işler nasıl yürüyor acaba sonuçta burda anonimsin ve paylaştığın herhangi bir siyasi paylaşımı en az azından kendi adınla paylaşmıyorsun ? yoksa sadece formalite mi başka bir şeyler de mi söz konusu ?
 • çamurdan yaptılar kap ile kacak.
  sen söylemezsen hesabından kimin haberi olacak.

  (bkz: anonim)
 • ihtimal dahilinde olmayan olay. mit oturup beni stalklayıp başka sitelerde kullandığım nickleri çıkarıp sonra bu nickler sözlükte de var mı acaba diye baksa sonra yazdıklarımda az çok kişisel bilgi verip o nickin bana ait olduğuna kani olsa belki mantıklı olur ama nicklerin çoğu saçma sapan tamlamalar vs. o nicki başka bir yerde isminle beraber kullanmış olman imkansız veya çok düşük ihtimal. o sebeple buradan elde edeceği veri çok kısıtlı olacak ve buraya ayrılan vakit tamamen kayıp zaman olacaktır. buna rağmen birisine bu görevi verseler bir iki kişiye baktıktan sonra bu mantıksızlığı fark edip geri kalanlar için veri bulunamadı diyip geçecektir.

  daha mantıklı olarak yapılacak şey şu olabilir: güvenlik soruşturmasından bağımsız olarak bir ekip sürekli burayı takip eder. gerekli şahısları fişler ve kimliği bulunması gerekiyorsa kanzuktan gerekli bilgileri alır. eğer bu adam güvenlik soruşturması geçirmiş ve belge almış kişiler arasındaysa adamın kişisel güvenlik belgesini iptal eder gerekli kurumlara bildirir. gerekirse hakkında da dava açılır.
 • geçen sene bir kurumun mülakatı öncesinde doldurdukları formda sosyal medya adreslerimi yazılmamı istenmişti. amaç oradaki paylaşımlar ve 15 temmuz günü yaptıklarımın teyiti içindi sanırım. çünkü 15 temmuzda neler yaptınız diye bir soruda vardı. çok kritik bir kurumdu ama mülakatta anlaşamadık. mülakat başlamadan bitmişti. anlaşamama sebepleri maddi sebeplerdi başka şey anlaşılmasın.
 • -hmmmm yozgat hakkında 1889 entry girmişsiniz. nedir problem?
  +ee şey...
 • ıq seviyen nedir evladım senin?
  ilk baktıkları yer sözlük,şakası olur mu bu işlerin aklını başına al.

  (bkz: bağzıları ne cigaralar içiyor)
 • "konuş bakalım acer saccharinum hangi tarikatın kaçıncı seviye üstadısın ? "

  isim falso .
 • -en beğenilen entry n recep tayyip erdoğan için yazdığınmış.
  +arkadaşlar sağolsun hehehe.
  -eleştirel olmuş ama çok hem de.
  +hüüüüüüüü.
  -...
 • bütün internet trafiğimiz kayıt altına alınıyor... eğer kamuda kritik bir pozisyona atanacaksanız mit tarafından güvenlik soruşturmasından geçiyorsunuz.. yani sadece adli kayıtlarınıza bakılmıyor.. otel kayıtlarınıza filan da bakılıyor.. sınavda başarılı olan kadın hakim adayının mülakatta elendiğini okumuştum.. hakim adayının ısrarı sonucu elenmesine neden çok eskiden bir otelde erkekle kalması cevabı verilmiş.. hatta bu durum mecliste soru önergesi olmuştu..

  gelelim burada ve ya sosyal medyada anonim yazdıklarımız ileride sıkıntı olur mu sorusuna..
  eğer kritik bir görev yapmayacaksanız olmaz.. ama gerek kamuda gerekse özelde kritik bir pozisyona atanacaksanız internet trafiğinize ve sosyal medya beğenilerinize bakılıyor diye biliyorum...