şükela:  tümü | bugün
  • hayat içerisinde güvenmek önemli bir olgu. bunun güvensizliğe dönmesi çok kolay ama sağlanması hiç kolay değil. kısaca da bu güvensizlik olgusunu ortaya çıkaranlar içerisinde en önemli bağlam da yalnızlıktır.
  • kişinin sadece kendisine değil, çevresine de ızdırap verir.
  • kişilerin art düşüncesiz davranmadıkları, zor durumlarda kimsenin kendisine yardım etmeyeceği duygusu. öncelikle sağlıksız ailede yetişen kişi, kimseden saygı ve gerçek sevgi görmediği için, kimsenin kendisine yardım edeceğine inanmaz. yardım etmek isteyenlerin mutlaka bir ''art'' düşüncesi, çıkarı vardır diye düşünür...
  • bi yanık izi gibi elinde çocukluğundan kalma geçmez de yayılarak azalır bedeninde sadece ama yok olmaz asla.

bedenindeki her bir zerrecik atomlarına ayrılsın da yeniden doğ istersin çünkü artık o kadar inancın kalmamıştır iyileşeceğine bu yaranın geçebileceğine.

n tuhaf insanların gerçekten kötü olabileceğine aklımın ermediği zamanlar vardi benim. başkalarının işlediği günahlara onlar için tövbe ettiğim gerçek dışı zamanlar.

şimdi ise hangi günahmın bedelini ödediğimin muhasebesini yaptırıyor zaman bana.
    n tuhaf vicdan terazimin dengeyi bulmakta zorlanıyo oluşu, n acı bi ileri iki geri adım atıp durmak ve anlaşılamamak, gidememek kalamamak...

oylece dursam gözlerimi kapayıp
    zaman tüm hızıyla geçse ama ben sadece herşey geçtiğinde açsam yeniden gözlerimi geçti dese annem herşey geçti...
  • çocukluktan yerleşen bir duygudur. kaybetme korkusuna eşlik eder. yalnızlığa alışmış bünye kendi başına olmaya öyle kaptırır ki kendini, hayatına girmeye çalışan herkese o önyargıyı hissettirir. güvenemezsin, çünkü o de çekip gidecek dersin. herkes gitti, o niye kalsın ki dersin. her şeye temkinli yaklaşırsın, en kötü olasılıkları beyninin bir köşesine hapsedersin. o duygu hiçbir zaman terk etmez benliğini. bir gün biri gelip bunu değiştirebilir mi, bilinmez.
  • bu ara başkalarına güvenmeme duygusu içinde değilim aslında. ama şunu farkettim ki insanlar bana güvenmiyor. özellikle işimle alakalı konularda. iyi ki ben daha yeniyim öğrenicem dedim yahu her dediğim sorgulanır oldu. ben en yakın arkadaşlarıma bir aylık tecrübesi bile olsa gözüm kapalı güvenirken en iyi bildiğim alan da sorgulanmak bu ara biraz kırıcı. bilmesiniz de bilicem diyceksiniz demek ki bundan sonra. böyle yapanlar kazanıyo anasını satıyım