şükela:  tümü | bugün
  • "o beni aldatmadan ben onu aldatayım" isteğidir. aldatılma korkusudur, özgüven eksikliğidir.
  • güzel kadın kendine odaklı olma ihtimali çok olduğundan belki diğeri daha paylaşım içindedir diye düşündüğüm aldatma.
  • (bkz: kaya çilingiroğlu)kadının güzelliği her zaman para etmeyebilir.dişiliği,hissettirdiği duygular tercih edilip çirkin bi kadında arzulanabilir.
  • (bkz: erkek milleti)
  • çirkin bir kadını güzel bir kadınla aldatma isteğinden bir farkı yoktur. ikisi de açgözlülüktür. sevgilisini seven bir insanın böyle bir şey aklına gelmeyeceği için sen o kadını sevmiyorsun demektir zaten. ayrılırsın ne bok yiyorsan yersin, amma lakin senin elinde mevcut bir sevgilin varken gözlerin velfecri okuyorsa kusura bakma hatta bakarsan bak lan sen açgözlü, doyumsuz bir adamsındır. ayrıca böyle bir şeyi düşünmekle kalmayıp üstüne bir de icra ediyorsan inşallah eden bulur.

yazarın kendi kendine telkini:

(bkz: sakin ol şampiyon)
  • kadın güzeldir saatlerce sarılırlar ama adama dokunamaz,

kadın çirkindir ama bakışı bile adamın taaa en içine dokunur...
  • konuyla alakalı kaya cilingiroglu niye örneklenmiş hayret deyilesi durumdur. zira yeni hanımı eskisinden daha genç+güzel, bir de üstüne daha az sımarık ve kibirli ise tadından yinmez bir durum olabilir. ayrıca güzellik bakanın gözündedir, dönerse senindir, dönmezse zaten hiç vidi vidi..
  • güzel kadının artık erkekte harekete geçiremediği hislerle yakın alakalı yönelimdir.
  • çirkin kadının da ,bundan haberi varsa, aradaki çekimin ateşi cehennemi yakar. bırak güzel kadını...
  • kompleksli erkeğin düşüncesidir.
    yanındaki güzel kadına yakışmıyor olduğu fikri ile psikolojisi o kadar hırpalanmıştır ki; sakat yöntemlerle çıkış yolları bulmuştur kendisine... "ne kadar güzel de olsa, ben o kadını aldatabilecek kadar rerörö bir erkeğim" mesajı veriyordur kendisine.
    yazıktır, kimin çocuğuysa..