şükela:  tümü | bugün soru sor
 • özellikle biz erkeklerde zaman zaman farkedilebilecek davranışlar. hiç tanımadığımız güzel bir kız görürüz zaten otomatikman hoşlanırız. bir şeyler yapma isteği, hemen aksiyona girme isteği dürter insanı, yer bitirir. ama işte götümüz yemediği için cesur hamlelere, iki arada bir derede kalırız ve salaklıklar yapmaya iter bu durum bizi.

  misal;

  markette alışveriş yapılıyordur. kasada tam arkamızda çok güzel bir kız olduğu farkedilir. prezervatif reyonu da market kasalarının önündedir ya.. hiç gereği yokken, evde bir kutu varken iki üç kutu prezervatif alınır. kutular market arabasına atılırken dönüp kıza bakılır manalı manalı... ahah salak işte.. market çıkışında kız durdurup seni, sana yazacak sanki..
 • bir hastanenin duvarının üzerine tünemiş yaptırdığınız testin sonucu bekliyorsunuzdur. tam o sırada kostümüyle afeti devran bir hemşire yaklaşmaktadır. önden muhteşemdir elbette, bir de arkasından bakalım nasılmış dersiniz kendi kendinize.. fakat kız sizin önünüzden geçtikten sonra açı kaybolmaktadır... zira köşeyi dönecektir kız. iyiyce dikizlemek için eğilmek gerekecektir.

  dedik ya güzel bir kız görünce insan sağlıklı düşünemiyor.. o arkadan bakacağım diye uğraştığınız açının sizi o duvardan düşürmesi an meselesidir. fizik kuralları denen bir şey var. smooth criminal klibini fazla seyretmiş olmanız bu kuralların olmayacağı anlamına gelmiyor.

  salaklaşmışsınızdır artık, sonuç kaçınılmaz düşülür tabi. o güzel sırt ve kalçaya bakayım derken çanağı kırarsınız.

  halbuki in o duvardan adam gibi bak. veya git konuş kızla ne bileyim.
 • pişmiş kelle gibi sırıtmak
 • bir iki kere görüp mucize eseri hala herhangi bir salaklık yapmadığınız güzel kızın, bir gün kurs çıkışı "seni evine bırakayım mı?" demesi. içinizden, "hımm şimdiye kadar iyi dayandım şu saatten sonra herhangi bir salaklığım olmaz herhalde" diye düşünmeniz. ön koltuğa yanına oturmak, kemeri bir türlü takamamak, takmayınca arabanın ötmesi, araba öttükçe oluk oluk terlemeniz.. en sonunda kızın arabayı kenara çekmesi eğilip kemeri takmakta size yardımcı olması. sonra evinize varana değin hiç konuşamamak.

  yani sadece ilk görüşte olacağının garantisi yok. ilk iletişim esnasında da olabilen şaşkınlıklardır.

  geçer ama.
 • alkışlamak. hatta gaza gelip tezahürata başlamak.
 • halısahada futbol oynarken kenarda görürsek gaza gelip coşmak. her topa fırlayıp tekmeye kafa uzatmak.
 • güzel kız ortama geldiyse 'uf aşkım yaa, buranın tadı kaçtı, hadi gidelim' deyip sevgiliyi çekiştire çekiştire apar topar ortamdan çıkarmak. kız yakından geçip gidiyorsa sevgili kızı görmesin diye ablukaya alıp salak saçma konuşup oyalamak, başka tarafa bakmasını engellemek. kız televizyondaysa kanal değiştirmek. dergideyse dergiyi yırtmak.

  (bkz: kışkançlığın insana yaptırabilecekleri)
 • bir de ergenlikte sigaranın karizmayı üçe katladığı fikri/yanılgısı pek de yaygın yapılan bir salaklıktır.

  güzel bir kız gördüğünüzde sigara yakmanızın sizi olgun göstereceği, onun gönlünü fethedeceğini sanmanız ve sigaraya başlamanız, alışmanız ve yıllarca ciğerlerinizi sikmeniz.