1. insanın ruh halini 180 derece değiştirebilecek potansiyele sahip, gizemli ve zamansız hareket. kimi zaman internette surf yaparken, kimi zaman marketten arap kızı elma alırken, kimi zaman diğer insanların telefon zil seslerinden yeni müziklere kulak kabartılır.*
  2. hakkında iyi duyumlar alınan grupların best of'larını dinleyerek, best of'ları hoşunuza giderse bütün albümlerini dinleyerek bol bol karşılaşabilirsiniz bu durumla. tavsiye de edilir. ben yapıyorum, pişman değilim.*
  3. kişi yada grubun diğer şarkılarına da bağlı olacak bir süre, birkaç gün yada birkaç haftanın süper geçtiği güzel bir keşif olayı. o süreçte geçen zamanın fon müziği olur o şarkı/lar.

sanki o şarkıyı kendim yazmışım, bestelemişim, icra etmişim gibi bir hissiyat yaşatıyor bana. kim bilir gerçekten, bilinen kelimeler ve notalarla daha önce hiç kimsenin bilmediği bir şarkı ortaya koymak nasıl bir duygudur, diye düşünürüm o sırada.

son zamanlarda yeni şarkı keşfedemedim, böyle yoksunluk krizi yaşıyorum bildiğin. arıyorum, tarıyorum, bulamıyorum..
  4. depresonya, stresse bire bir. anında keyifleniveriyor insan. tam da şu an o an. sağolasın corey...yeeeeeaeeaeeaea
    (bkz: absolute zero)

güzel bir şarkı keşfetmek hakkında bilgi verin