• bugün saat 11:00 itibariyle yaşadığım hadise.
    hem videosu hem de şarkıyla güzel bir güne başlama sebebi her morning elegance
    http://www.youtube.com/watch?v=2_hxuhshhmy
  • kişi yada grubun diğer şarkılarına da bağlı olacak bir süre, birkaç gün yada birkaç haftanın süper geçtiği güzel bir keşif olayı. o süreçte geçen zamanın fon müziği olur o şarkı/lar.

sanki o şarkıyı kendim yazmışım, bestelemişim, icra etmişim gibi bir hissiyat yaşatıyor bana. kim bilir gerçekten, bilinen kelimeler ve notalarla daha önce hiç kimsenin bilmediği bir şarkı ortaya koymak nasıl bir duygudur, diye düşünürüm o sırada.

son zamanlarda yeni şarkı keşfedemedim, böyle yoksunluk krizi yaşıyorum bildiğin. arıyorum, tarıyorum, bulamıyorum..
  • depresonya, stresse bire bir. anında keyifleniveriyor insan. tam da şu an o an. sağolasın corey...yeeeeeaeeaeeaea
    (bkz: absolute zero)
  • ruhun uyuşukluk hâllerini bir anda yok etmektir. şarkının o hissettirdiği canlılık, tüm vücuduna dağılmaya başlar ve işte tam da o anda ruhunun oburca beslendiğini hissedersin. tekrar tekrar ister, kesilsin istemez. aslında ruhumuz haylaz bir çocuk içimizde. müzikse en sevdiği...
  • dünyanın en güzel hissettiren şeylerinden biridir. keşfedersiniz ve dinlemeye doyamazsınız, tüketene kadar onlarca kez dinlersiniz. daha önce nasıl dinlemediğinize şaşar, keşfettiğiniz için inanılmaz mutlu olursunuz.
    bu sabah sözlük sayesinde başıma geldi, çok mutluyum.
    (bkz: orijinalinden iyi olan cover'lar) #32928949
    keane - goodbye yellow brick road
  • ben de hali hazırda keşfettiğimi şuraya iliştireyim. mükemmel yav.
  • biriyle paylaşılınca güzeldir.
  • işim gücüm yok bu sıralar. oturuyorum masanın başına. yeni şarkılar keşfediyorum.
    bir şeyler yaparken değil, yolda yürürken değil; bir iş gibi büyük bir ciddiyetle.

buralarda hayaller yok, hayal kırıklıkları da.
    "onun şarkısı, bunun şarkısı, bizim şarkımız" demeden yalnızca ben, notalar ve esler olmalı.

ve dinlemediğim, daha çok şarkı/insan/hikaye/söz var.
    bu yeterli hissettiriyor.
  • çok zor yaşadığımdır. ama rastgeldi mi de insanda gözlerini kapatıp şarkıyı tüm enstrümanlarıyla hissetme isteği oluşturur, kalp hızlı hızlı atmaya başlar.
    müzik uygulamalarının algoritmalarının daha da iyileşmesi dileğiyle.
hesabın var mı? giriş yap