şükela:  tümü | bugün
  • saba tümer değildir.
  • bu gece de kezo ve abazaların valsi var sözlük'te. yatayım.
  • aşık olunan kadındır.
  • sadece "güzel" olana gülmüyordur bu kadın. sadece güzel gülüyordur; güzelleşsin her yan diye gülüyordur.
    gülümsemenin, esnemek gibi bulaşıcı olduğuna inanıyordur.

hep güzel olana gülmek ister ama sadece dudaklarıyla falan değil, gözleriyle de. öyle de bi güzel kafası var bunun.
  • henüz benimle karşılaşmamış kadındır. şahsen kısa sürede yaşam enerjisi emme özelliğimle onu bir depresyon topuna çevirebileceğimi temin ederim.
  • güzel gülen değil, güzel gülümseyen kadın. çünkü bu kuru bir gülücük değil biliyorum. ne fark var gülmek ile gülümsemek arasında derseniz; gülmek olağan, refleksif bir harekettir. gülümsemek ise kişinin içinin güzelliğinin olağanca haliyle dışarı yansıması. herkes gülebilir fakat yalnızca art niyetsiz, iyi insanlar gülümseyebilir size. ve o gülümseme her türlü yapmacıklıktan uzaktır, lütfedilmişse alırsınız. kumsalda uzanıp kızıla çalan gün batımını izlemek gibidir güzel gülümseyen bir kadını izlemek. ya da geceleyin bir tepeye uzanıp yıldızları seyretmek gibi. doğada kötülük yoktur, herşey olağanca saf haliyle karşınıza kurulmuştur ve bakmak isteyen gözler kaçınmaksızın bu güzellikleri tadabilir. doğanın bir parçasıdır bu kadın da işte. birkaç saniye değil de uzun uzun bakabilmek gözlerine ne eşşiz bir ziyafet olurdu. ve sen ne güzel bir kadınsın ki bir gülümsemenle benim içimi eritebiliyorsun, nasıl da zayıfım karşında bir bilsen güzel gülümseyen kadın. yapabileceğim hiçbir şey olmuyor, seni izlemekten başka.

bugün yolda yürürken karşılaştığım kadındır. çalıştığım yere sıklıkla geldiğinden tanıyor olsa gerek, aynı gülümsemeyle bir merhaba dedi ki gideceğim yeri unuttum.
  • karanlık gecenin sonunda doğan güneştir
    susuz geçen uzun süre sonunda ağza damlayan ilk su damlasıdır
    uzun soğum kıştan sonra ağacın ilk tomurcuklanan dalıdır
    dark side geçmiş ruhu jedi yoluna döndürür
    candır, hayattır, özlenendir...

yaklaşık 1 buçuk ay sonra tekrar karşılaştığım kadındır. bugün bir farklılık yapıp bomonti içti. uzun süre yine gözlerine baktım. yine kayboldum.

not: sigara içiyormuş ara ara. onu da bugün öğrendim.

edit: imla

hafif hafif sohbet etmeye başladığım kadındır.

şuan sadece facebook aracılığı ile konuşuyoruz. konuşurken heyecanlanıyorum arkadaş. bildiğin ezikleri oynuyorum şuan. ne desem de yanlış anlamaz diye düşünmekten kafam kazan gibi oldu. bu konuda ufak tüyolar verebilecek kişiler beni bi yeşillendirin.