şükela:  tümü | bugün
 • yeşilçamın klasik bir repliği vardır "güzel olduğunuz kadar, küstahsınız" diye. eskiden komik gelirdi şimdi gerçekçi geliyor.

  güzel kadın küstahlığı, elinde, az çok fark etmez, güzelliğinden başka pek bir şeyi olmayan kadınların sahip olduğu küstahlıktır. daha doğrusu bu tip kadınlar küstahlık yapmaya hakları olduğunu sanırlar.

  kendileri ile bir şey yaşama arzusundaki erkekler bu kadınların küstahlıklarına ses etmemiştir, bu kadınlar da küstahlaştıkça küstahlaşmıştır.

  aman yanlış anlamayın güzel her kadın küstahtır demiyorum. güzel olup çok kibar olan kadınlar da var. ama bu kadınların hayatta güzelliklerinden çok daha önem verdikleri şeyler ve genellikle başarılı oldukları şeyler var. belki annelikte başarılıdır, belki mesleğini çok seviyordur, ama bir şekilde dış görünüşleri en önemli şey değildir.

  ama yeni işe başlamış eli yüzü düzgün bir kızımız, her yer de küstahça konuşma hakkını kendinde görür. genellikle iş yerlerinde kadın müdürleri olursa rahatsız olurlar.

  fiziksel görüntüsü daha normalleştikçe kadınlar da mecburen kibarlaşır. bizim türkiye olarak sıkıntımız ise tamamen arz talep dengesizliği ile alakalı, modern kadına talebin fazla olması. biraz eli yüzü düzgünse, prenses muamelesi başlıyor.