şükela:  tümü | bugün
 • güzel kızları görüp de onların ilgisini çekemediğimiz veya beğenilerini kazanamadığımızda erkeklerde oluşan depresyon hali. insana kısa bir süreliğine hayatı sorgulatan ve kişisel gelişim formülleri aratan bu çaresizliğin altında yatan çok önemli nedenler göz ardı edildiğinde ilerde daha büyük huzursuzluklara sebep olacağını arz ederim.

  genellikle yolda yürürken veya bir yerlerde otururken yaşanır. o anlık hoşlanılan bir kızın sizi farketmemesi kadar insanı gizliden gizliye melankolik hale iten başka bir şey yoktur şu hayatta. onunla-onlarla göz temasına geçememek yıkılmanın ayak sesleridir. bir dişi tarafından beğenilmeyen ve fark edilmeyen erkeğin sadece motivasyonu dibe vurmakla kalmaz, kalıcı özgüven zedelenmesi de baş gösterebilir.

  az önce beğenilmedim ve şuan moralim çok bozuk. canım psikolojik tespitlerde bulunarak moral bozukluğumu gidermek isteghjhgkgk. of sikecem ya yok tespit mespit sıkıldım. karı bulun bana ilgisini çekmek istiyorum.
 • özgüvensiz ve iki kelimeyi bir araya getirmekten aciz erkeklerin yaşadığı durum. bir kadını 'tavlamak' için karizma, uzun boy, yakışıklılık, para, araba ve benzeri etkenlere ihtiyaç duyan ama iki kelimeyi bir araya getirip cümle kuramayan erkekler o an için başarılı bile olsa uzun vadede can sıkıcı olmaya başlayacaktır.

  kadınların da biz erkekler gibi sohbet etmek ve anlaşılmak gibi ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum. kaldı ki en güzel aşklar, dostluğa evrilen aşklardır ve dostluk için iyi bir anlatıcı ve dinleyici olmak gerekir.

  zaten arabaya, paraya, boya veya tipe bakıp aşık olan güzel kız da ayrı bir konu.
 • kişisel gelişim, hoş sohbet vs. diyen insanlar nerede yaşıyorsa orada yaşamak istiyorum.davul bile dengi dengine arkadaşlar.paran olur rahat bir yaşam için tercih edilirsin.eğer biri para için evleniyorsa birisiyle o kişi zaten ilk fırsatta boynuzu takar.

  çocukluğumdan beri şunu düşünür dururum,çirkin insanlar birbirlerine aşık olabiliyor,mutlu olabiliyor yada sizin yüzüne dahi bakmaya imtina ettiğiniz insanlara birileri sırılsıklam aşık olabiliyor ve her ne hikmetse o birileri asla yakışıklı yada güzel olmuyor.halbuki insan aynı insan.sadece biri çirkin olduğunun farkında.standartları düşük.güzel doğsaydı,o sırılsıklam aşık olacağı kişinin yüzüne dahi bakmayacaktı.iki yüzlülüğe gerek yok.

  kendimden biliyorum,hayıflanarak...

  basit beyinli primatlarız.çirkin bir kıza toplum tarafından gösterilen tahammül ile güzel bir kıza gösterilen arasında dağlar kadar fark var,aynı şey erkekler için de geçerli.çirkin bir erkek bir kızı sevip sosyal medyadan yazdığında teşhir edilip dalga geçilirken,aynı şeyi yapan yakışıklı bir erkek çok nazik,çok romantik,aşkını yüz yüze dile getiremeyecek kadar utangaç,ponçik oluyor.insan algısı karşısındaki insanın görünümü karşısında tamamen değişiyor.güzelin hatasını hoş görürken,çirkinin hatasını affetmiyoruz.

  iki yüzlülüğe gerek yok.

  dünya adil bir yer değil kardeşim ve bazılarımız çirkin,yinede ağzını her açtığında beyninizi zehirleyen,cahillik ve aptallık abidesi bir kızla beraber olmaktansa,sizi anlayan,sizi dinleyen,size önem veren,sohbet etmekten zevk aldığınız çirkin biriyle birlikte olmak daha iyidir.gidin o çirkini bulun.

  5 yıl boyunca aynı yatakta uyanıp her halini gördüğünüzde o bittiğiniz güzelliğe alıştığınızda tahammül edebileceğiniz bilakis daha fazla sevebileceğiniz birilerini bulun.

  çünkü yapacak bir şey yok.bazı şeyleri insan kabul etmeli.inanın böylesi daha iyi.
 • güzel kızları görünce moral bozulur çünkü çiftleşecek erkek olarak sizi seçmeyecektir, zaten sizi tanımıyordur bile. yani oraya işeseniz, kokunuzu bıraksanız da bir şey değişmeyecektir. davul bile dengi dengine demiş bir arkadaş, aynen öyle. tuncel kurtiz de der ki, para adamı sıcak tutar. paran olacak paran. paran varsa güzel karı da var, her şey var.
 • güzel kızın seni görünce ne düşündüğünü anlamak lazım.bir örnekleme yapmak gerekirse ;
  sağdan bakmış, soldan bakmış, üstten bakmış,
  alttan bakmış, tek gördüğü adamın gözleriymiş.
  avcı korkutucu biri olduğu için onu hemen terk
  edememiş ama bir süre idare ettikten sonra ona
  kapıyı göstermiş. daha sonra hayatına doktor,
  kaptan, dalgıç, bahçıvan, nalbur girmiş.
  onların gözlerinde kendisiyle karşılaşabileceğini
  hayal etmiş, fakat sonuç hep sıfıra sıfır, elde var
  sıfırmış. oysa dememiş miydi çoban,
  “tanrılar gözleri unuttu” diye,
  neden başkalarının gözünde kendisini
  göremiyormuş o zaman? böyle, böyle, düşüne
  düşüne delirecek gibi olmuş kız.
  bu sırada avcı, kız’ın peşini hiç bırakmamış.
  onu tekrar elde etmek için okuyla avladığı
  hayvanları önüne seriyor, görülmemiş
  mücevherler armağan ediyormuş.
  kız, avcının tüm vaatlerine karşın onunla birlikte
  olmak istemediğini dile getiriyormuş. avcı
  ısrarını sürdürünce kız pes etmiş, neden ona
  varmadığını anlatmak zorunda kalmış.
  “ben yansımamı arıyorum.”
  “iyi de tanrılar yasakladı, yok öyle bir şey”
  diye itiraz etmiş avcı.
  kız, “tanrılar gözleri unuttu” diye
  alıntılamış çoban’dan.
  “kim demiş?!” diye köpürmüş avcı.
  “eski sevgilim, çoban söyledi ve onun
  gözlerinde kendimi gördüm” demiş kız.
 • güzel kızları görünce moralin bozulması sadece erkeklere özgü birşey değil. ben gerçekten güzel bir kadın gördüğümde kuş kadar olan özgüvenim iyice bitiyor ve o gün bir daha düzelmiyor moralim *
 • artık güzel kadın olmanın da çok sıradanlaştığı bir dünyada yaşıyoruz. bu nedenle moral bozulacak bir durum olduğunu düşünmüyorum. her yer güzel kadın kaynıyor ve parayla satın alınabilen bir şey üstüne üstlük. lakin suratlarına para atılmasından hoşlanmazlar, dolaylı yoldan para vermeniz lazım, bilginiz olsun.

  asıl moral bozan ne biliyor musunuz, hem güzel ve hem zeki bir kadın görmek. bir de kendi ayakları üzerinde duruyorsa, başarılıysa hele. bu kadınlar inançsız adamı imana getirir inançlı adama dini, imanı sorgulatır. benim açımdan öyle kıymetli bir yerdedirler ki dokunmak bile istemem. ben üzüldüğümle kalayım, yeter ki bir çuval incir heba olmasın.
 • (bkz: derdini sikeyim butonu)

  merak etmeyin, ortalama üzeri güzel, olmadı makyajla ortalama üzeri güzel bir kadınla tanışıp, eni sonu aşık olup, sevip, sevilip, evlenip sonra sıkılıp aldatıp ya da sıkılıp götü yemediğinden aldatamayıp ya da şerefsiz olmadığından aldatamayıp ortalama ya da az üstü maddiyatla, beyaz yaka, mavi yaka, pembe yaka olmanız farketmeden, sürekli olarak kendinizden fiziksel ya da eğitimsel olarak aşağıda gördüklerinizi küçümseyip eleştirerek ve üzerinizde gördüklerinize gıpta edip, haset dolarak klişe bir ülkem insanına dönüşeceksiniz.

  (bkz: kaderde varsa düzülmek neye yarar üzülmek)
 • o kadar güzel olmayan kadınların da yaşadığı hissiyat.

  ama burada iki tip kadın var.
  biri kıskançlıktan kuduran, gözlerinden haset saçan, ama yüzüne 'aşkoom yine çok güzelsin :))))' diyen.
  diğeri de benim gibi bi kendi patates çuvalı gibi götüne, ne giyse de saklasa diye düşündüğü üç kat göbeğine, bi de 748489292 makyaj malzemesi de sürse kaportasını toplayamadığı suratına bakıp 'vay amına koyim' nidasıyla önüne dönen.

  en azından sinsirellalık yok bende :(
 • ben bu para olayına önceden çok katılırdım. artık o kadar etkili olduğunu düşünmüyorum. uzun vadede elbette en büyük etkenlerden birisi olabilir ama burada bahsedilen o ilk anki etkileşim.

  sen kızı görüyorsun, nutkun tutuluyor, gözünü alamıyorsun. o ya seni görüp etkilenmeyip bir daha bakmıyor, ya da hiç görmüyor. burada paranın ne kadar etkisi olur tartışılır.

  kendimden biliyorum. para yoktu bakmıyorlardı, bok gibi para var yine bakmıyorlar. çok güzel kızlardan bahsediyorum elbette.