• güzel kızları görüp de onların ilgisini çekemediğimiz veya beğenilerini kazanamadığımızda erkeklerde oluşan depresyon hali. insana kısa bir süreliğine hayatı sorgulatan ve kişisel gelişim formülleri aratan bu çaresizliğin altında yatan çok önemli nedenler göz ardı edildiğinde ilerde daha büyük huzursuzluklara sebep olacağını arz ederim.

genellikle yolda yürürken veya bir yerlerde otururken yaşanır. o anlık hoşlanılan bir kızın sizi farketmemesi kadar insanı gizliden gizliye melankolik hale iten başka bir şey yoktur şu hayatta. onunla-onlarla göz temasına geçememek yıkılmanın ayak sesleridir. bir dişi tarafından beğenilmeyen ve fark edilmeyen erkeğin sadece motivasyonu dibe vurmakla kalmaz, kalıcı özgüven zedelenmesi de baş gösterebilir.

az önce beğenilmedim ve şuan moralim çok bozuk. canım psikolojik tespitlerde bulunarak moral bozukluğumu gidermek isteghjhgkgk. of sikecem ya yok tespit mespit sıkıldım. karı bulun bana ilgisini çekmek istiyorum.
  • kişisel gelişim, hoş sohbet vs. diyen insanlar nerede yaşıyorsa orada yaşamak istiyorum.davul bile dengi dengine arkadaşlar.paran olur rahat bir yaşam için tercih edilirsin.eğer biri para için evleniyorsa birisiyle o kişi zaten ilk fırsatta boynuzu takar.

çocukluğumdan beri şunu düşünür dururum,çirkin insanlar birbirlerine aşık olabiliyor,mutlu olabiliyor yada sizin yüzüne dahi bakmaya imtina ettiğiniz insanlara birileri sırılsıklam aşık olabiliyor ve her ne hikmetse o birileri asla yakışıklı yada güzel olmuyor.halbuki insan aynı insan.sadece biri çirkin olduğunun farkında.standartları düşük.güzel doğsaydı,o sırılsıklam aşık olacağı kişinin yüzüne dahi bakmayacaktı.iki yüzlülüğe gerek yok.

kendimden biliyorum,hayıflanarak...

basit beyinli primatlarız.çirkin bir kıza toplum tarafından gösterilen tahammül ile güzel bir kıza gösterilen arasında dağlar kadar fark var,aynı şey erkekler için de geçerli.çirkin bir erkek bir kızı sevip sosyal medyadan yazdığında teşhir edilip dalga geçilirken,aynı şeyi yapan yakışıklı bir erkek çok nazik,çok romantik,aşkını yüz yüze dile getiremeyecek kadar utangaç,ponçik oluyor.insan algısı karşısındaki insanın görünümü karşısında tamamen değişiyor.güzelin hatasını hoş görürken,çirkinin hatasını affetmiyoruz.

iki yüzlülüğe gerek yok.

dünya adil bir yer değil kardeşim ve bazılarımız çirkin,yinede ağzını her açtığında beyninizi zehirleyen,cahillik ve aptallık abidesi bir kızla beraber olmaktansa,sizi anlayan,sizi dinleyen,size önem veren,sohbet etmekten zevk aldığınız çirkin biriyle birlikte olmak daha iyidir.gidin o çirkini bulun.

5 yıl boyunca aynı yatakta uyanıp her halini gördüğünüzde o bittiğiniz güzelliğe alıştığınızda tahammül edebileceğiniz bilakis daha fazla sevebileceğiniz birilerini bulun.

çünkü yapacak bir şey yok.bazı şeyleri insan kabul etmeli.inanın böylesi daha iyi.
  • güzel kızları görünce moralin bozulması sadece erkeklere özgü birşey değil. ben gerçekten güzel bir kadın gördüğümde kuş kadar olan özgüvenim iyice bitiyor ve o gün bir daha düzelmiyor moralim *
  • o kadar güzel olmayan kadınların da yaşadığı hissiyat.

ama burada iki tip kadın var.
    biri kıskançlıktan kuduran, gözlerinden haset saçan, ama yüzüne 'aşkoom yine çok güzelsin :))))' diyen.
    diğeri de benim gibi bi kendi patates çuvalı gibi götüne, ne giyse de saklasa diye düşündüğü üç kat göbeğine, bi de 748489292 makyaj malzemesi de sürse kaportasını toplayamadığı suratına bakıp 'vay amına koyim' nidasıyla önüne dönen.

en azından sinsirellalık yok bende :(
  • güzel kızların gördüğü müsamahalara şahit olunca moralin bozulması kadar feci değildir.

edit: (bkz: yakışıklı erkekleri görünce moralin bozulması)
  • lan bir de yaşadığınız ya da arkadaşlarınızla genelde buluştuğunuz yer bağdat caddesi gibi bir yer olunca daha kötü oluyor, kaçamıyorsun bir de illaki karşına çıkıyor. mesela bir arkadaşım yoldan kafasını kaldırmadan yürümeye odaklandı. cadde'de magnum açıldığını yeni öğrendi mal. adeta şut çekmezsen gol kaçırmazsın gibi bir felsefeye sahip kafasında.
  • ben bu para olayına önceden çok katılırdım. artık o kadar etkili olduğunu düşünmüyorum. uzun vadede elbette en büyük etkenlerden birisi olabilir ama burada bahsedilen o ilk anki etkileşim.

sen kızı görüyorsun, nutkun tutuluyor, gözünü alamıyorsun. o ya seni görüp etkilenmeyip bir daha bakmıyor, ya da hiç görmüyor. burada paranın ne kadar etkisi olur tartışılır.

kendimden biliyorum. para yoktu bakmıyorlardı, bok gibi para var yine bakmıyorlar. çok güzel kızlardan bahsediyorum elbette.
  • (bkz: derdini sikeyim butonu)

merak etmeyin, ortalama üzeri güzel, olmadı makyajla ortalama üzeri güzel bir kadınla tanışıp, eni sonu aşık olup, sevip, sevilip, evlenip sonra sıkılıp aldatıp ya da sıkılıp götü yemediğinden aldatamayıp ya da şerefsiz olmadığından aldatamayıp ortalama ya da az üstü maddiyatla, beyaz yaka, mavi yaka, pembe yaka olmanız farketmeden, sürekli olarak kendinizden fiziksel ya da eğitimsel olarak aşağıda gördüklerinizi küçümseyip eleştirerek ve üzerinizde gördüklerinize gıpta edip, haset dolarak klişe bir ülkem insanına dönüşeceksiniz.

(bkz: kaderde varsa düzülmek neye yarar üzülmek)
  • "ondan nefret ediyordu (...) çünkü onunla sevişmek istemesine karşın bunu hiçbir zaman yapamayacağını biliyordu (...)"

(bkz: george orwell)
    (bkz: 1984)
hesabın var mı? giriş yap