şükela:  tümü | bugün soru sor
 • doğal olmayan bir seçimdir. doğada zeka, kas gücü, bağışıklık sistemi vb. ön plandadır. bireyler birbirini seçerken bunlara dikkat eder.

  modern hayatla birlikte güç dengeleri değişti. çağımızda güzellik ve zenginlik ön planda tutulduğu için, gelecek nesiller ortama uyum sağlayamayabilir.

  ama herkes böyle bir seçim yapmadığı için hala bir umut var.
 • yanlış bir tespittir. güzel kızların hepsi zengin erkeklerle evlenmez ancak zengin erkeklerin tümü güzel kızlarla evlendiği için ortaya bu yanlış algı çıkmaktadır.

  mesela ben hiç de zengin değilim fakat.....tamam ben iyi bir örnek değilim ama öyle işte..
 • doğal seçimdir. ayrıca bunun sonucu olarak güzel kızların zengin aile çocuğu olması da gelecek nesillerde sağlanır.
 • bir 15-20 sene öncesi için doğru olmakla bereber bugün için ne kadar geçerli olduğu tartışılır. evet güzel kızlar zengin erkeklerle evlenebiliyorlar fakat hepsi değil. malumunuz estetik cerrahi ve kozmetik sektörü çok gelişti. neredeyse zengin kızların hepsi de bu sayede güzeller. hatta teyzeler bile güzel a. k. istanbulun bazı semtlerinde. neyse konumuza dönersek zengin kızların artık hepsi güzel olduğu için güzel kız oranı çok fazla arttı. tamam zengin erkekler yine güzel kızlarla evleniyor ama artık hem güzel hem zengin kızlar var. dolayısıyla genelde onları tercih ediyorlar. güzel ama fakir veya orta halli kızlar artık zengin koca bulma sıkıntısı çekiyorlar. bu durum kızların işine pek gelmese de bizim işimize acayip geliyor. hep zenginler mi güzel kızları alacak anasını satayım. hani sosyal adalet? hani fakirlerin güzel kızlarla evlenme hakkı? buradan dohtoğ ğeno ya, vichy'e, loreal e ve bilimum güzellik ürünü üreten firmaya saygılarımı sunarım. ayrıca kızlarımızın güzelleşmesine katkıda bulunan tüm estetik cerrahların ellerinden öpüyorum.
 • doğal seçimdir. doğada koşullara uyum sağlayabilme yetisi ön plandadır zira. zeka, kas gücü, bağışıklık sistemi vb. buna hizmet ediyorsa ne ala. zira "zengin" genelde sisteme o veya bu şekilde adapte olabilmiş kişidir. öyleyse, böyle bir davranış -varsa- içgüdüsel bile olabilir sanırım.
 • (bkz: gold digger)
 • evleneceği adamı parasına göre seçen kadınların, evleneceği kadını güzelliğine göre seçen adamlara varmasıdır. tencere kapak durumu yani. güzellik ya da zenginlik gidince olacakları söylemeye herhalde gerek yok