şükela:  tümü | bugün
  • beyler, bayanlar size sorum var;
    şimdi ben yüzmeyi biliyorum, hatta bir çoğunuz beni izlediğinde iyi bir yüzücü diyebilir fakat benim istediğim asıl şey iyi yüzebilmek kadar estetik de görünmek ayrıca. hani ne bileyim izliyoruz işte yüzme olimpiyatlarını yurt dışındaki. tam onlar kadar olamasa da estetik görünsün öyle yüzerken. kısaca nasıl öğrenebilirim bu şekilde yüzmeyi ?
  • benim en az on gömlek altimdaki harekettir. güzel de yüzüyoruz ama cocukluktan beri, gören denizin icinde birisiyle kanlı bıçaklı kapışıyoruz sanar. o derece....
  • vücudun düz durmalı. bacakların değil, ayakların oynamalı. kulaç ayarkrn sakin ve ritmik kulaç atmalısın.
  • bacak vururken dizden değil kalçadan vurun. ellerinizi kafanızın hizasında değil daha ileride suya sokun ve nefes alırken kafanızı yukarı kaldırmayın yan çevirin
  • yok arkadaş bakıyorum da bu ülkede gerçekten yok :)
    herkes bir spor dalına yüklenmiş ama yüzme sporu bu ülkede hakkıyla yapılmıyor maalesef. olimpiyat düzeyinde de hiçbir başarımız yok. keşke ben olsam :(((
  • (bkz: monopalet)
  • şimdi sizin engin tecrübelerinizden faydalanıp suyun içinde deneyecekler, inanın :)
    yandakileri rahatsız etmeyip şapur şupur eşek gibi yüzmediğiniz sürece estetikliği geri kalsın varsın.
  • önce suyun üstünde jilet gibi durun. kafanızı suya rahatça ve dörtte üçü içerde kalacak şekilde sokun. ayaklarınızı şappudu şuppudu çırpmayın. sakin ve mümkün olduğunca içerden..
    kulaçlarınızı ritmik bir şekilde atarken ellerinizi sivri pozisyona getirdiğinizi çaktırmadan çok naturel bir sivrilikte suya sokun.
    nefes ihtiyacını ya hiç duymadan hedefe varın ya da kafanızın yarısı içerde kalacak şekilde yana dönerek nefes alın (bunu diğer kulaca geçerken tamamlamış olmalısınız ve kulaklıksız yaparsanız kulağınız su dolacaktır bunu atlamayın)
    son olarak; kulaçlardaki ritim sayısı, na ni no şeklinde olursa en estetik yüzme şeklini yakalamış olursunuz.
    her tekli kulaçta “na ni no” diğer kulaca geçerken tekrar na ni no..
    sıhhatlar olsun...
  • güzel yüzdüğünü sanan birçok insan yanlış yüzmektedir. doğru yüzmek, birçok seri hareketin doğru şekilde bir araya gelmesinden oluşuyor. nefes almayı başarabilmek en önemli aşamalardan biri. bunu hepimiz biliyoruz ama doğru şekilde uygulamak fazlaca tekrar işi. mesela iyi yüzdüğünü düşünen birçok insan kulaçları atarken kolları içe doğru büküyor. genel anlamda güzel yüzüyor aslında. su üstünde süzülen rahat bir görünümleri de var ama yanlış yüzüyorlar. kolları bükmeden, ileriden bir şey topluyormuş gibi uzanmak lazım. yani başka unsurlar da var tabii ama benim gözüme çarpan ve en sık karşılaştığım hata kulaçlar.
  • estetik yüzebilmenin ilk adımı yüzmeyi çok çok iyi bilmek sanırım.

not: yüzmede sıkıntı yok da benim derdim de sudan çıkma kısmı.
    ben de isterdim filmlerdeki gibi seksi hareketlerle saçımı savurarak öyle fotoğraflık sudan çıkmayı.
    ama yok saçlar surata yapışmış, mayo bi tarafa kaymış, sümüklü böcek gibi çıkıyorum sudan...