şükela:  tümü | bugün
 • istanbul, nişantaşında amerikan hastanesi nin bulunduğu sokak. ayrıca, adını bu sokaktan alan eski bir özel hastane idi. amerikan hastanesi tarafından satın alındı yıkıldı yerine hemşirelik okulu yapılıyor.
 • kıbrıs ta rum sınırında bir bölge. sürekli el değiştirmesiyle tekrar gündeme gelen, 1974 e kadar rum kesimi'nde olan, 74 den sonra türk kesiminin eline geçen, şimdilerde tekrar rumlara verilmesi gündemde olan kent. 74'de rumlar tarafından boşaltığında buraya yerleşen türklerin şu anda ne yapacağı belirsiz. bütün dükkanlar kapalı. hayatın durduğu yerleşim bölgesi.
 • artık yerinde koç üniversitesi hemşirelik yüksekokulu olan yerdir
  aynı zamanda doğduğum yerdir.
 • ayrıca bünyesinde nişantaşı anadolu lisesi'ni ve ufalasına hastası olduğumuz atik büfe'yi de barındıran muhitin adıdır.
 • altmışıncı yıl anadolu lisesinin bulunduğu, ayrıca hava hafif sisli gibiyken alsancaktan denize nazır bir otobüs yolculuğu yaparken sonsuzlukla özdeşletirilebilen izmir ilçesi..
  balıkçı limanı ve arkasındaki dalgakıran kayalıklar süperdir..
 • avni akyol lisesi'nin bulunduğu ilçedir.
  hatta "yollu, avni akyollu" lafının üretilmiş olduğu mekandır.
  (izmir'in en güzel liselilerini çıkaran okullar sıralamasında; suphi koyuncuoğlu lisesi, izmir amerikan koleji ve özel türk kolejinden sonra gelir avni akyol lisesi...)
 • özlenebilir bir manzaraya sahip bir yermiş. insan uzak olunca anlıyormuş. hatırladıkça çiğdemin tuzlu tadını duyumsuyorum dudaklarımda
 • sahil şeridinin disiplinli bir çalışmayala birkaç senede temizlendiği ve yakında mavi bayrak alabileceği açıklanan izmir ilçesi. ertan avkıranın ve rahmetli ahmet piriştinanın katkıları es geçilmez elbette.
 • güzelbahçe'yi güzelbahçe yapan yaşlı dullarıdır. kıyı boyu dizilmiş birbirinden güzel yazlık evlerin her birinde muhakkak ki bir adet hüseyin rahmi gürpınar hanımnine kopyası ikamet etmektedir. tekini tanımıyor oluşunuzun inanın hiç önemi yoktur; onlar ayaküstü yarattıkları her küçük fırsatta kendi yüzyıllık hikayelerini sizinle paylaşacakları gibi üç gün içinde hakkınızda sayısız hikaye uydurabileceklerdir. bütün gün pinekledikleri bahçe masası yiyeceklerinden leziz ikramların yanı sıra az ilerde umarsızca köpeğini gezdiren, bisikletiyle rüzgara karşı seyreden, hamağında öğlen keyfi eden güzelbahçeli gençler hakkında türlü dedikoduları da bir çırpıda paylaşacak hevese, cömertliğe sahiptirler. çoğunun rahmetli eşi askeriyedendir. çoğunun oğlu amerikalarda okumuştur. çoğunun torunu çok yakışıkldır, parlaktır, bekardır.
 • çok başarılı balık restoranlarına sahip izmir'in uzak bir ilçesi. yandaki balıkçılardan pazarlıkla alınan balık restorana teslim edilir. restoran çok iyi bir şekilde balığı pişirir yanında seçilen mezeler gelir, uygun bir hesap ile görev tamamlanır.

  geriye, inanılmaz bir balık ziyafeti kalır keyifle