şükela:  tümü | bugün
 • panionion'u ve zeus magarasi'ni barindiran, kusadasi'na bagli, dilek yarimadasi milli parki'na 10 dk yuruyus mesafesinde, son yillarda hizla buyuyen ve cirkinlesen belde. kis nufusu 5.000 civarinda olmakla beraber, yaz nufusu 20.000'i asmaktadir. kusadasi'ndan soke'ye giderken, davutlar istikametine donulup, davutlar'dan sonra 7 km daha giderek ulasilabilir. kumu mukemmeldir, denizi asiri dalgali olmadikca akvaryum gibidir.
 • yerli halkinin ve yazlikcilarinin gelistirmek icin caba verdikleri ancak ne gelisebilmis ne de dogalligini tam olarak koruyabilmis, arada kalmis bir kasaba.

  kis zamani gidilirse donmaniz kuvvetle muhtemeldir. yazin ise canlanan mevsim, size kisir olanaklar sunar günlük yasama dair. eger doga seven biriyseniz görülmesi farzdir. hareket isteyenler icin pek de tercih edilesi bir mekan degildir. oturulacak, muhabbete mazhar olunacak pek mekani yoktur. tafana adli 10-15 yillik discosu, ivy adli türkce pop calan acik hava cafesi ve bacanaklar (baco) genclerin ugrak yerlerindendir.

  yazin ankarali nüfusu artar. sulari günden güne bozulmakta ve cesmeleri kurumaktadir. denizi kumlu, yilin her zamani dalgalidir. cok genis (hem ence hem boyca) bir kumsali vardir. havasi temizdir.

  balikcilik ve hayvancilik ekonomisinde önemli bir yer tutsa da kasaba tüm yatirimini turizme yönlendirmistir. yerli halki "akillanmistir", hicbir mali eskisi kadar ucuza birakmaz.

  her yil agustos basinda senlikleri olur. birkac popüler insan getirilir.

  kusadasindan direkt minibüs kalkar. yaklasik 20 dakika sürer.

  kasaba girisinde bir benzin istasyonu vardir, tektir.

  pazartesi günleri pazari olur.
 • dilek yarimadasi boyunca uzanan güzelçamli, dogudan samsun siradaglariyla çevrilidir, batidan sisam adasina göz kirpar.
  hemen yanibasindaki 6 koylu milli parkin denizi, dogasi babacandir. öyleki bu milli park flora ve faunasıyla türkiye nin en zengin mekanlarından biridir. bir de daglarin tepesine dogru uzanan kanyonu vardir ki, 2-3 saatlik yürüyüş sonucu vardiginiz dorugunda; çöl issizligindan miras zaman yitimine yelken actirabilecek rüzgari ve günesi karsilar sizi. sonra da rüzgarin etkisiyle kararsizlasan ve savrulan adimlariniz izin verirse, 1000 m. yi asan yükseklikten ufacik köyleri, yalniz bir çobani, basibos atlari ve büyük menderes 'in ege denizi ile kucaklastigi deltayi görmeye nail olursunuz.

  ve mutlaka (bkz: bacanaklar)
 • 14 yıldır bütün yazlarımı içinde geçirdiğim ve bu yazımı da geçirmekte olduğum, geçen sene itibarı ile avrupa birliği standartlarına uyumluluğunu göstererek mavi bayrak almış temiz tatil beldesi.
  sevgi yolu, sevgi plajı ve sultan beach en kalabalık yerleridir ve yılların geçmesiyle tanınırlığı artmaktadır.
 • (bkz: panionion)
 • sadece ve sadece yasli kisilerin zevk alabilecekleri,denizi muthis guzel,gece gunduz in cin top oynayan hafta sonlari milli parka kusadasindan gelen salvarli teyzeler,hasemali amcalar,darbuka calan tipler bulabileceginiz ''bir daha yanindan gecmem'' dedirten tatil yeri(!)
 • kum, deniz, güneş, sevgi yolu, şemsiyeler, serezena, kırmızı mayolu oğlan, barbaros, tafana, deniz kabukları, ivy bar, grup lay lay loom, bir prenses ve hayatımın en güzel tatili...
 • (bkz: sultan beach)
 • bu kadar kalabaliga ve bu kadar betonlasmaya ragmen, bu kadar guzel bir kum ve bu kadar berrak bir denize sahip olmaya devam edebilen belde.
  5 km otedeki davutlar'in kumu daha ince oldugundan midir, oraya gelen dalgalar baska bir aciyla geldiginden midir nedir, bilemem, ama orada su genelde bulanikken, guzelcamli'da asiri bir dalga olmadigi surece deniz dibinin piril piril gozukmesi de ayrica ilginctir..

  http://www.guzelcamli.com/
 • her yıl "bu yıl yeni mekanlar açılmıştır" diye nafile bir umutla gittiğim ama her seferinde alternatiflerin bir önceki yıldan daha az olduğunu görerek beni hayalkırıklığına uğratan küçük, sevimli, güzel aşkların yaşandığı mekan. çok sınırlı sayıda yapılabilecek şey vardır geceleri, şöyle bir gözden geçirirsek;

  sarazena'da canlı müzik eşliğinde geceye başlarsınız, sonra canınız zıplamak ister hemen yanındaki solara'ya geçersiniz; ortam sarmaz, arabaya atlayıp ivy'e veya tafana'ya giderseniz.. onlar da sarmıyorsa sevgi yolunu baştan sona bir turlayıp solara önündeki şezlonglardan bi tane kapıp tüner, gelene geçene bakıp piyasa yaparsınız. o da mı olmadı, o zaman dörtlüyü tamamlayıp bacanaklar'a okey oynamaya gidilir, hem 2 ytl'ye şişede efes bira eşliğinde... ya da belki de en güzeli sevgiliyi alıp o eşsiz manzaraya sahip uzuun sahilde kendinize tenha bir yer bulur, yüze vuran ayışığı ve mehtap ile birlikte romantik bir gece geçirirsiniz, canınız eve girmek istemez, orda uyursunuz sonra..

  gündüzleri de denize girersiniz akşama kadar.. para boksa eğer jet ski, paraşüt, banana gibi atraksiyonlarda bulunur veya motorsiklet kiralayıp millipark tutu yaparsınız. sıcaktan eğer çok bunalırsanız ve burnunuz kesif sidik kokusuna dayanıklıysa zeus mağarası'nın buz gibi sularına bırakırsınız kendinizi..

  ama bir, bir buçuk aydan sonra feci baymaya başlar hergün aynı şeyleri yapmak. her gün kuşadası'na taşınmaya başlarsınız, o da yetmez bodrum'a mı kaçsak, didim'e mi kaçsak diye planlar yaparsınız..

  güzel yerdir ama, kokusu bile bambaşkadır, sahili süperdir, ortam fena deildir, öyle fazla kendini bilmez filan yoktur. nispeten diğer yerlere göre çok daha ucuz tatil yapılabilir. mutlu mesut yaşar gelirsiniz...