şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hayata dair acımasız bir gerçektir. bir zamanlar erkeklerin peşinde koştuğu tanrıçalar, zamanla kır saçlı, buruşuk yüzlü, armut vücutlu teyzelere dönüşür.
  • beraber yamulduğumuz için sıkıntı yok. başını izlediğim filmi sonuna kadar izlemek adetimdir zaten.

nitekim şu bücürlerin çığlıklarıyla beraber çok da güzel oluyor bu birlikte yamulma işi.
  • maalesef gerçektir de herkes kadınlara yüklenmiş yine..
    fakat bu durum sadece kadınlara has bir durum mu ki???

lise-üniversite yıllarında okulun en popüler erkeği dediğimiz adamların yıllar sonra saçlarının döküldüğünü, kilo aldığını, yüz ifadelerinin ruhsuzlaştığını ve çirkinleştiklerini gördüm.
    hatta sevgilim olmasına rağmen 1-2 sene platonik olarak hayran olduğum, benden 3 dönem üstte bir çocuk vardı, yıllar sonra karşılaştığımızda resmen şoka girdim. o kadar sevimli bir adam nasıl buna dönüşmüş diye..

neticede yaş almak (yaşlanmak demeyelim de..) doğal bir süreç ve elbette aynı gençliği ve güzelliği korumak da mümkün değil ama şunu çok iyi biliyorum ki, güzel gülen, hayata güzel bakmayı bilen ve güzel bir kalbe sahip olan insanlar her yaşta insanın içini ısıtabiliyor.

güzel gülmeler dilerim..
  • 30’lu yaşlara kadar erkekler tarafından prenses muamelesi gören hanım kızlarımız bu yaşlardan sonra hayatın acı gerçeklerinin farkına varır ve sayılı yumurtalarını dölleyecek kurbanını aramaya başlar. erkekleri peşinden koşturmak suretiyle ego mastürbasyonu yapma devri geçmiş, son yumurta kapıya dayanmıştır. güzellik de kaçarak uzaklaşmaya başlar.