şükela:  tümü | bugün
 • hayata dair acımasız bir gerçektir. bir zamanlar erkeklerin peşinde koştuğu tanrıçalar, zamanla kır saçlı, buruşuk yüzlü, armut vücutlu teyzelere dönüşür.
 • beraber yamulduğumuz için sıkıntı yok. başını izlediğim filmi sonuna kadar izlemek adetimdir zaten.

  nitekim şu bücürlerin çığlıklarıyla beraber çok da güzel oluyor bu birlikte yamulma işi.
 • kadınlar adına acı bir gerçek. 15-25 arası zaten okul, eğitim, iş bulma derdiyle geçer. bir kadın üniversitede birini kafalayıp evlenemezse sonra çok zor.

  30'dan sonra kadınların cildi yaşlanıyor. yüzlerinde kırışıklıklar beliriyor ve saçı beyazlamaya başlıyor. hatun kişi ne kadar çekici, güzel ve bakımlı olursa olsun artık kalitesi düşmeye başlıyor. 40'dan sonra zaten doğurganlık da elden gidince geçmiş olsun. iki- üç meriç, hatuna ilgi duyar. belki o bile olmaz.

  ayrıca güzellik göreceli bir kavram. sen kendini ne kadar güzel görürsen gör karşındakinin seni güzel bulduğu kadarsın. arz- talep dengesi de yine güzellikle alakalı değil. toplumumuzda ciddi bir özgüven sorunu var. çoğu erkek için başarılı olduğu kız güzel sıfatına layık görülüyor. esasında o kız güzel değil. sadece presentabl. yani eh işte gideri var.

  30'undan sonra yana yakıla evlenecek adam arayan kadınlar, tren çoktan kaçtı. bu saatten sonra sizinle evlenecek adamların abartısız söylüyorum %75'i sorunlu tipler. bu kadar evlilik odaklı bir toplumda evlenmeyi amaç edinip de 10 sene bu işi becerememiş bir adam sizi mutlu edemez. benim için amaç kapağı atmak. gerisi mühim değil, diyorsanız maksimum iki sene sonra aile mahkemesinin soğuk, sevimsiz bir duruşma salonunda bu gerçekle yüzleşeceksiniz.
 • maalesef gerçektir de herkes kadınlara yüklenmiş yine..
  fakat bu durum sadece kadınlara has bir durum mu ki???

  lise-üniversite yıllarında okulun en popüler erkeği dediğimiz adamların yıllar sonra saçlarının döküldüğünü, kilo aldığını, yüz ifadelerinin ruhsuzlaştığını ve çirkinleştiklerini gördüm.
  hatta sevgilim olmasına rağmen 1-2 sene platonik olarak hayran olduğum, benden 3 dönem üstte bir çocuk vardı, yıllar sonra karşılaştığımızda resmen şoka girdim. o kadar sevimli bir adam nasıl buna dönüşmüş diye..

  neticede yaş almak (yaşlanmak demeyelim de..) doğal bir süreç ve elbette aynı gençliği ve güzelliği korumak da mümkün değil ama şunu çok iyi biliyorum ki, güzel gülen, hayata güzel bakmayı bilen ve güzel bir kalbe sahip olan insanlar her yaşta insanın içini ısıtabiliyor.

  güzel gülmeler dilerim..
 • 30’lu yaşlara kadar erkekler tarafından prenses muamelesi gören hanım kızlarımız bu yaşlardan sonra hayatın acı gerçeklerinin farkına varır ve sayılı yumurtalarını dölleyecek kurbanını aramaya başlar. erkekleri peşinden koşturmak suretiyle ego mastürbasyonu yapma devri geçmiş, son yumurta kapıya dayanmıştır. güzellik de kaçarak uzaklaşmaya başlar.