şükela:  tümü | bugün
732 entry daha
 • zamanın birinde, koca bir mermer kütlesinin üzerine eğilmiş çalışan bir heykeltraş varmış. haftalarca o koca mermer kütleyi oymuş durmuş. bir gün bir çocuk gelip “o kayanın içinde ne arıyorsun” demiş. heykeltraş da “bekle, göreceksin” demiş.
  aradan bir süre geçmiş ve heykeltraş o mermer kütleden çok ama çok güzel bir at heykeli yapmış. çocuk hayran hayran heykele bakarken, “kayanın içinde at olduğunu nereden bildin” demiş.

  bazı erkekler var, o güzelliği her durumda buluyor beyler. kadın-erkek farketmez, her insanın içinde hayran kalınacak bir şeyler vardır. aramaya inanmak gerek.
  saygılarımla.
 • (bkz: anlayışlı olmak)

  "iyi bir kadın bir erkeği etkiler, zeki bir kadın onda ilgi uyandırır, güzel bir kadın büyüler, anlayışlı bir kadın ise ona sahip olur." helen rowland
 • sanırım daha bir ay olmuştu başlamamız.
  iş çıkışı onun muayenehanesinde buluşacaktık.
  boğa'nın oradan iskeleye doğru yürüyüp sağdaki sokağa saptım.
  akşam üzeriydi, hava kararmıştı. yaklaşık 50 metreden onu gördüm.
  yanında birileri vardı.
  biraz daha yaklaşınca yanındakilerin tinerci çocuklar olduklarını fark ettim.
  panikledim.
  bir tanıdığımın taksim'de tinerciler tarafından bıçaklanarak öldürülmesi geldi aklıma...
  ona doğru hızlandım.
  o da beni gördü, yüzümdeki telaşı da...
  gülümsedi sakin ol, sorun yok anlamında.
  tinerci çocuklar beni gördü ve ona el sallayıp gittiler.

  'hayrola' dedim
  'hayır, hayır' dedi gülümsedi.
  'ne istiyorlardı onlar senden?' dedim.
  'bir şey istemiyorlar onlar benim korumalarım,
  otopark ıssız bir sokakta ya arabamdan muayenehaneye kadar bana eşlik ediyorlar.
  başıma bir şey gelmesin diye. sonra çıkışta da arabaya kadar götürüyorlar'' dedi.

  çok şaşırdım.
  'neden?' dedim.
  'çünkü çekilecek dişlerini çekiyorum, dolgularını yapıyorum ben onların' dedi.
  tabi bunları ücret almadan yapıyordu.

  bahsettiğim kadın eski eşimdi.
  güzellikten anladığım kalp güzelliğidir.
  klasik olacak ama diğeri geçicidir.
  aşık olmayın zaten sevin o daha önemli. .
 • güzel koku, güzel meme, ilişkideki iyi niyet ve birey olabilmişlik kombosu.

  suratında "ben çok güzelim ve bunun farkındayım" ifadesi olan, başka da bir boku olmayan kızlardan köşe bucak kaçıyorum yıllardır. kaldı ki bu kombonun yanında genel geçer kabul edilmiş güzelliğin davulcu öksürüğü kadar önemi yok gözümde. aferin bana
 • (bkz: meme)
 • kültür, zeka...vs diyenlere bir çift lafım var: yav he he.

  atıyorum obez bir kız istediği kadar kültürlü olsun, isterse iq'su 200 olsun, erkeklerin %99'u dönüp bakmaz, selam bile vermez. siz ancak "ben kültüre, zekaya bakıyorum" diye kendinizi kandırırsınız. ben hayatımda bir tane bile erkeğin kadınlarda güzellikten önce başka bir şeye baktığını görmedim. kadın zaten güzel ve alımlıysa bazen zeka ve kültüre de bakılıyor ama kadın güzel değilse ağzıyla kuş tutsa erkekler ilgi göstermiyor.

  tanıdığım boğaziçi mezunu çok zeki ve her hafta bir kitap bitiren müthiş kültürlü, bir çoğunuzun burada anlattığı ideal tanımlara birebir uyan, fedakar, uysal, samimi, müzikten anlayan, dürüst, esprili, iyi kalpli bir kız var ama kız 150 kilo. bugüne kadar ömrü boyunca kimseden en ufak bir teklif almışlığı yok. obez erkekler bile obez kadınlara bakmıyor mesela. çirkin erkekler bile çirkin kadınlara yüz vermiyor. erkekler için güzellik her şeyden önce gelir.
 • özgüven, dişi bir ruh, hislerini ve zaaflarını kabullenmiş bir olgunluk ve kadınlığını seven bir kadın.
 • auradir.. ılla çok güzel ya da süslü olmaya gerek yok. kendine has duruş, bakış ve davranışlar yeter bazen..ve elbette konuşmak..kimseyi ezmek istemem ama anlatacak bir hikayeniz yoksa boşa kürek çekmeyin..
 • aramızda aşk meşk görüşmesi ya da durumu yok bu konuda baştan söyleyeyim. bir bankanın genel müdürlüğünün bilmem kaçıncı katında bir kadınla toplantım vardı. öyle güzel bir kadın değildi. çok seksi bir vücudu da yoktu. kilolu da değil zayıf da. ortalama denilebilecek güzellikte normal fit bir kadın. normalde görgü kuralları gereği kadının kolunu uzatması beklenir ama iş ile ilgili olduğu için ben uzattım elimi tokalaşmak için, gülümsedi ve sol kolunu uzattı. yarım saatten fazla görüşmüşüzdür sanırım. ofise gidip bilgileri girerken sistemde daha önceki sağlık kayıtlarından sağ kol doğuştan ampute olduğunu öğrendim ve neden sağ kol değil de sol kolunu uzattığını anlamlandırdım. hiç kadının vücuduna bakma ihtiyacı hissetmedim ya da inceleme ihtiyacı. belki 50 santim kadar mesafede bir saate yakın görüştüğüm kişinin sağ kolunun protez olduğunu fark etmedim, hissetmedim.

  söylemek istediğim güzellik aşık ettirmez. sadece ilk olarak fark edilmenizi sağlar. beğenilmenizi bir adım öne çıkmanızı sağlar. sonrası için aşık olunması için farklı şeyler gerekli. belki aura, farklı bir hava, kimi için zeka kimisi için ilgi alaka, kimi için anlayış kimi için sevgi şefkat merhamet belki kimi için de hepsinden az az.

  sırf güzellik ya da fizik için aşık olunsaydı güzel kadınlar aldatılmazdı ya da sevgilileri tarafından ayrılmaları ya da terk edilmeleri daha zor olurdu. ya da güzel kadınlarla evli olan erkekler boşanmazdı. güzellik fizik hoşlanma, beğeni, öne çıkma için belki önemli kriterler ama aşık ettirmek için değil.

  söylediğim gibi benim kadınla aramda aşk meşk durumu yoktu ama farklı bir havanız varsa, pozitif bir enerjiniz varsa karşınızdaki kişi sizdeki eksiklikleri, kusurları, engelleri görmeyebilir de. söylemek istediğim budur.

  bir şeyiniz olsun, farklı bir şeyiniz. ama bu farklı şey nedir. bu da herkese göre değişir.
 • saf oluşu. nedendir bilmiyorum saf kızlar cezbediyor.
3734 entry daha

hesabın var mı? giriş yap