şükela:  tümü | bugün
  • kendini ifade edebilmesi, güzel ve içten gülmesi, iyi insan olduğunu hissettirmesi, yaklaşımı, tavrı, samimiyeti.
  • ahlak
  • (bkz: ilgi)
  • hiçbir şey. güzellik dışındaki hiçbir şey aşık ettirmez, aşık olduğunu zannettirir.
  • ilk kez aşık olmadım ama en çok o’na oldum. sanırım bir kaç saat oldu ve nasıl anlıyorsun dedi. onu düşünmeden duramadığımı, onun için heyecanlandığımı söyledim. sonra yola düştüm gecenin karanlığıyla beraber. kendime sordum neydi beni ona aşık eden. neden o’ydu, nasıl olmuştu bu. ilk tanışmamızı düşündüm. ilk telefonda görüşmüştük. sesi, konuşması,hayata bakış açısı beni çok etkilemişti. sonra bana uzun zamandır çetelesini tuttuğu kilo takiplerini ve bir de yüzünün şişman gösteren bir fotosunu gönderdi. ben kilo problemleri olan bir kadın diye düşünmüştüm ( çeteledeki kilolar yüksekti ama sonradan boyunun uzun olduğunu ve boya göre normal olduğunu öğrendim) ben bir şekilde konuşmalarından çok etkilendiğim bu insanla tanışmalıydım. aşk gibi bir şey aklımın ucunda yoktu. buluştuğumuzda ise ben şok olmuştum. bu kadar güzel çıkmasını beklemiyordum ne yalan söyliyim.etkilenmiştim ondan. çok çekici bulmuştum. şimdi tekrar geriye dönüp kendime sorduğumda ise ne güzelliği ne konuşmasıydı beni ona aşık eden. tetiği çeken olayın şu olduğunu düşünüyorum. austin şehrini beraber ziyarete gitmiştik.bir anda yarasaların akşamları köprü altından çıkıp toplu halde uçmalarını görmelisin dedi. arabayı parkettik ve yetişebilmek için beraber koşmaya başladık. öylesine umursamaz gözüken bu kızın daha önceden görmüş olduğu bir şeyi sırf ben de göreyim diye cansiperhane uğraşması , benimle koşması,nefes nefese kalması beni inanılmaz etkilemişti. yarasalara yetişemedik göremedim ama bambaşka bir şey gördüm o’nda. beraber koşmam gereken insanı gördüm.işte bazen öyle anlar vardır ki beraber ya da arkasından koşmanız gereken aşkınızı size getirir.her geçen gün daha da iyi tanıdığım aşkım şu an benim için dünyanın en sempatik, en güzel ve en seksi kadını.
  • zeka, entelektüellik.
  • aynı kafa yapısına sahip olması. herşeyi paylaşabilecek bir kişi olması. dünyanın en güzel kadını olsum yine bazı şeyler olmazsa olmaz ki.
  • hic guzellige asik olmamis bir alfa olarak diyorum ki bu skoosh. yani (easy-simple) ama bir o kadar da maharet ister.

icten ve samimi olmak, +/- zitlari kavramis olmak, gereklilikleri bilmem.

3 ana madde bunlar guzellik denen kavrami olusturur bahsedilen seyde fiziksel bir sey yoktur ama cok fazla nitelik vardir ve ben hic guzellige asik olmamis biri olarak size bir tavsiye vereyim bu 3 sey sizi super insan yapar. ama guzellik sadece vitrindir.
  • zekasına, sohbetine, gülüşüne, bakışına kısacası güzellik evrenseldir diye bir şey yok. güzellik tamamen görecelidir. bir gülüş, bir bakış bile sizi etkileyebilir. zekice yapılan bir yorum bile sizi çekim altına alabilir. hülasa güzele aşık olunmaz, aşık olunan güzel olur.
  • kendi ayakları üzerinde durabilmesi,sürekli şikayet etmemesi,gülümsemesi, tutkulu sevişmesi.