şükela:  tümü | bugün
 • derinlik
 • karakter ve mizah anlayışı (bu da zekanın bir göstergesi zaten).
 • anlık yaşamaması; geçmiş, şimdi ve geleceği aynı anda yaşaması, tahmin edilebilir olması. agresif duygu değişimi ve davranışsal problemi olmaması.

  net konuşması ve bunu yaparken de emin olduğu konudan bahsetmesi.

  körü körüne itiraz etmemesi, itiraz ederken beni dumur edecek cümleyi kurması.

  bunu yaparken de hızlı olması, anadilini son derece akıcı konuşması. zaten konuştuğundan hızlı düşünüyor ise yerel ortalamanın çok üzerinde bir zekaya sahiptir.

  konuşurken gerçekten bilgi paylaşıyor mu yoksa birkaç fikri tekrar ederek konuşmada mı kalmaya çalışıyor. gerçekten sunduğu bilgilerle kendime bişeyler katabilirsem ya saygı duyarım ya da doğru kişi olduğuna inanırım.

  en önemlisi anadilini katletmemesi.
  (türkiye'de yaşamışlar için) alternatifi benimsenmiş, türkçe karşılıkları olsa dahi yarı ingilizce yarı türkçe konuşarak neyi amaçladığını anlayamadığım insanlara karşı saygılı olmak bile yeterince zor.
 • samimi ve ahlak sahibi olması.
  şahsen bu ikisine rastlamak çok zor.
 • satranç, briç, bilardo oynayabilmesi. sanatla ilgili olması, bilimsel araştırmaları ve teknolojiyi, yakından takip etmesi. monica belluci'nin çantasının markasını değil planck sabitini, euler sayısını, avagadro sayısını, orbital şemasını, geometriyi ve bunları nerede kullanacağını bilmesi.
  şeyma subaşının en son nereye gittiğini değil, pearl harbor'u, hiroşima ve nagazaki'yi, casablanca'yı, erwin rommel'i, monfred von richtofen'ı, simon bolivar'ı vs tanısın değil aşık olmak, evinin erkeği çocuklarının babası olur, ayağını yıkar, bir ömür ona hizmet ederim.
 • seksapel. bakış, duruş, gülüş. ateşini belli eden her şey. o yüzden aşkı tadamıyorsun kolayca.
 • hatun kişisinin hayata karşı bir duruşu olması; rüzgarla savrulan gemi gibi bir sağa bir sola savrulması değil de o rüzgarı yol almak için kullanabilmesi. güleryüzlü olması ve genel olarak içine girdiği ortamın enerjisini yükseltmesi. özellikle son dediğim özellikteki insanlara bayılıyorum.

  hayatınıza aldığınız insan bir nevi sizi yansıtıyor. etrafa gülücük saçan insanların neşesini yükselten ve hayata karşı duruşu olan birini de alabilirsiniz; hayatta bir amacı olmayan, tek yaptığı şey insanların dedikleriyle bir sağa bir sola savrulmak olan ve enerji sömüren bir insan da alabilirsiniz.
 • güzellik her ne kadar işin başı olsa da, yaptığı işte iyi olmak, kariyer diyebilirim.

  yaptığı işte saygı duyulan, güçlü denilen bir kadın baya çekicidir bence. kimisi buna güç der, kimisi de karizma.
 • karakterli olun, hanımefendi sözcüğünün hakkını verin bir de argo çok kullanmayın ha en önemlisi içten pazarlıklı olmayın doğal olun.
 • -güzelliğe aşık olan da mı varmış?