şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kız arkadaş seçerken dikkat edilmesi gereken önemli kriterlerden biri.

  adından anlaşılabileceği gibi hesap yöntemi bellidir. kızın güzelliğine ve kendine güvenine 1 ile 10 arası notlar verip birbirine bölüyoruz. türkiye dışında bir ülkede yaşıyorsanız bu oran mutlaka 1'in üstünde olmalı. türkiye'de ise kezbanlara torpil yapıp şimdilik 0,75 olarak belirlemek en iyisi. özgüveni ile güzelliği eşleşmeyen kızlardan da uzak duruyoruz.

  ilişkiler hakkında gerekli bilgi ve tecrübelere sahipseniz daha sonra doğru hamleleri yapıp o özgüveni zaten düşürebilirsiniz. acemiyseniz daha sonra bu konuda bir entry yazabilirim. şimdilik şunla idare edin:

  (bkz: #65284491)

  bu arada her ne kadar kezofeminist ve meriçler trigger olacaklarsa da testosteron ve özgüven arasında olumlu korelasyon var ve bu iki cinsiyet için de geçerli. yani özgüven maskülen bir özellik. o yüzden fazlası kadınlarda itici oluyor. bana kızmayın, bunlar benim değil evrimsel sürecin suçu.
 • güzellik, bazı noktalarda kişinin kendine duyduğu saygı ve kendini ne denli önemsediği ile alakalı iken bir yandan da şanslı olmayı gerektirir. özgüven ise bütünüyle kişinin kendi elindedir. dolayısıyla istenilen ölçüde şekillendirilip kontrol edilebilir.

  ben bu oranlamayı doğru bulmuyorum. toplumsal olarak bir çok alanda özgüven açığına sahip olduğumuz kesin. bunu da geçelim insanlar birbirine merhaba- günaydın diyemez duruma geldi neredeyse. herkesin kültürü anlayışı farklı olabilir lakin bazı durumlarda tek çember altında toplanmamız da şart doğrusu. günaydınlar dediğim insanın ona karşı ilgili olduğumu düşünüp utanması ve bana karşı ördüğü duvar beni çileden çıkarıyor maalesef. aşalım hocam bunları artık güzel bir güne geleceğe başlamak adına insanlara merhaba diyelim sağlıklı günler dileyelim ve bunu anormal karşılayıp aptal nedenler aramayalım altında. güzeli çirkini, yaşlısı genci, zengini fakiri ayırt etmeksizin buna ihtiyacımız olduğunu idrak edelim lütfen.