şükela:  tümü | bugün
 • ketiapin etken maddesi ile berksam ilaç tic. aş. tarafından ruhsatı alınan bildiğiniz seroquel cedrina muadili bir antipsikotik. resmi reçetelerde fark çıkarmıyor şu anda.
 • piyasaya yeni çıkan antipsikotik bir ilaç. içinde etken madde olarak ketiapin bulundurur. şizofreni tedavisinde kullanılır. santa farma isimli ilaç şirketi tarafından piyasaya sunulmuştur. aynı etken maddeli seroquel isimli ilacın tekeline son verip pastadan pay alma çabasındalardır ama eski alışkanlıkları terketmek o kadar da kolay değildir.
 • bipolar, alzheimer ve şizofreni gibi tedavilerde kullanılan, acaip uyku getiren, mümkünse gece yatmadan önce alınması gereken tablet. alkolle katiyen kullanılması yasaktır. yoksa nasıl çarpar anlamazsınız. şu sıralar doktorlar her teşhise yazıyormuş gibi geliyor bu ilacı ama tam kestiremedim.
 • yeni psikiyatristime dertlerimi anlatmam sonucu verdiği yeni ilacım,antipsikotik.yanında 50mg lustral ile kullanıyorum.

  diğer kullanıldığı hastalıkları bilmiyorum fakat,benim sıkıntım bir olayı çok düşünme ve çok irdeleme sonucu olayın içindeki kötü noktayı çekip bunu sinir haline dönüştürmekti.ruhsal olarak düz düşünmeye geçmek benim için iyi olacaktı,tabi 25mg'lık bir ilaçla bunu başarmak ne kadar sağlıklı orası tartışılır,ben halen psikoterapist taraftarıyım davranış bozukluklarında.

  başlayalı 15 gün oldu,doktorumla görüşmemde ilk kullanmaya başladığından itibaren etkisini göreceksin demişti ve nitekim öyle oldu.aldıktan yarım saat sonra kafanız bulanmaya başlıyor şiddetli uyku ihtiyacı başlıyor ve aşırı şekilde derin uyutuyor,o yüzden gece yatmadan önce kullanıyorum.normal uyku sürem ortalama 8 saat iken 12 saat civarlarına yükseldi.düşünce olarak daha sakin kalmaya başladım,çok kurcalamıyorum aklımdaki şeyleri ve olanları.başladığımdan beri ilacın etkisi midir bilinmez ama odaklanma problemi yaşıyorum.sadece bir şeye uzun süre odaklanamıyorum.örneğin fakültede ders dinlerken hocayı dinlemek için başka bişeylerle uğraşıyorum,kağıda yazı yazıyorum resim çiziyorum ,öyle daha dikkatli dinleyebiliyorum söylediklerini.

  onun haricinde söylendiği gibi alkolle kullanımı konusunda ciddi uyarı aldım doktordan.direk ''öldürür mü ?'' diye sordum,korkmayın öldürmüyor ama pek iyi sonuçlar vermiyormuş söylediğine göre.diğer antidepresan ilaçlarla eğlenmek için alkolle kullandığım çok oluyordu,özellikle prozac ve alkol epey eğlendiriyordu beni.ama bu ilacı kullanmaya başladığımdan beri alkol almıyorum.ayrıca kilo aldırma etkisini görmedim,sadece uykuda geçirdiğiniz süre arttığı için hareket etmeniz gerekiyor uyanık olduğunuz süre içerisinde,bunun için de spora başlamak kullananlar için iyi olacaktır.hem kafa karışıklığınızı azaltıp,hem de spor ile mutluluk hormonu salgılamanız sayesinde güzel sonuçlar alabilirsiniz.

  geçmiş olsun diliyorum,güzel uykular.

  edit : ağır cinsel problem yaşatıyor ekleyeyim,çükünüzün yerini unutabiliyorsunuz.bu yüzden kestim daha da kullanmam.
 • (bkz: iyiki varsın:))
 • bi boka yaramıyor. adam akıllı 4 saat uyuyorsun sonrasında yine uyku yok. arkadaş sonunda 5-10 tane birden içeceğim ya tamamen uyuyacağım ya da düzgün bir uyku çekeceğim. canıma tak etti.
 • içimemi doğdu bilmiyorum ama, ispanyaya gelirken geçen sene doktorun yazdığı, içinden 3-4 tane kullandığım bir kutu gyrex'i "lazım olur" diye yanımda getirdim. iki haftadır uyku problemi yaşıyorum, asla uyuyamıyorum. dün bir tane içtim temiz bir 8 saat uyuttu fakat gördüğüm rüyanın, kabusun haddi hesabı yok. bu gece içmedim şu an saat 06:27 ve gram uykum yok. yine günde iki lokma bile yiyemeyip, uyuyamayıp kendi kendimi terapi etmek için türlü işlere kalkıştığım bir döneme girdim. ağır bir depresyonun içinde anlık enerji patlamaları yaşıyorum.
 • dün gece uyumam gerekiyordu, bir tane attım ağzıma bu haptan. sonra oje sürmeye başladım ve ojemi tamamlayamadan uyudum. 20 dakika içinde beni tamamen uyuşturdu, 10 saat uyudum uyandım ve hala uyuşuğum biraz. uyandıktan sonra konuşmakta bile zorlandım ilk 20 dakika çünkü çenem uyuşuk.

  yavaş yavaş normale dönüyorum.
 • şahane uysallaştiran bir tablet.

  doktoruma bahsettiğim bazı şikayetlerden sonra stilizan ile kullanmaya başladım. ilk gün etkileri beklemediğim kadar iyiydi. daha az yoruluyorum mesela şu an, daha az enerji patlaması hissediyorum ve hiperaktivite problemime daha hızlı bir çözüm oldu.

  evet, çok uyutuyor ve odak sorunu yaşatıyor doğru ancak şu an yaşadığım dingin ve sakin his pahabiçilemez.
 • yatmadan önce 50 mg aldığım antipsikotik ilaç
  valla onu bunu bilmem on numara uyutuyor kafa sıfır oluyor.
  bana da bu lazım.